Sõbrapäeviku küsimuste vastused

Mallukas tegi postituse, kus saab sõbrapäeviku küsimustele vastata! Ja kuna mulle on alati sellised küsimustikud meeldinud, siis vastan neile ise ka.

Nimi/hüüdnimi – Jaanika. Hüüdnimed on Jannu ja Jansa. Ühele parimale sõbrannale pigem Jansa, aga muidu teistele Jannu. Perekonnas alati Jannu, Hendrikule ka tihti Jannu (muideks – info neile, kellel üle-eelmine postitus lugemata jäi, et kutsun nüüdsest kallimat oma blogis nimepidi ja ta nimi on Hendrik). Jaanika olen ma kõige rohkem ainult tööl.

Vanus – 28

Perekonnaseis –  Suhtes.

Millega tegeled – Hetkel kirjutan seda postitust, aga siin on vist töökohta mõeldud. Olen Office Manager ühes IT-firmas. Lisaks üldisele korralduslikule poolele tegelen ka müügiga – ehk siis otsin meile tulevasi potentsiaalseid kliente ehk tootmisettevõtteid, kuhu müügijuht siis meie lahendust tutvustama kohapeale läheb. Ehk siis suhtlen igapäevaselt telefonitsi/e-maili teel firmade tegevjuhtide/tootmisjuhtidega ehk tulevaste potentsiaalsete klientidega.

Lemmikvärv – Roheline.

Lemmiklill – Punane roos.

Lemmiksöök/maius – Lemmiksöök on kartulisalat. Lemmikmaius on… Hmm, raske öelda konkreetselt, aga Raffaellod meeldivad väga.

Lemmikjook –  Tomatimahl või ananassimahl. Natuke rohkem vist siiski tomatimahl.

Kas sul on midagi, mida sa ÜLDSE ei söö? – Ma ei armasta väga seeni. Kuigi pitsa peal võin neid süüa küll, et maha noppima just ei hakka. Oliivid ka ei meeldi, aga kui peaksin sööma, siis ilmselt ikkagi sööksin. Ma ei teagi niimoodi söögi kohta, aga piima ma ei joo absoluutselt.

Lemmikloom – Ahv. Aga teda ma koju ei tahaks võtta 😀

Mis oli kõige ägedam asi, mida sa viimase kuu jooksul teinud oled? – Viimase kuu jooksul oli üpris äge väljasõit vanatehnika varjupaika Järva-Jaanis.

Mis on asi, mida sa kunagi lubasid, et iial ei tee, aga oled ikkagi teinud? – Eks neid asju ikka ole. Kas või blogiga seoses – lubasin kunagi, et ei hakka siia endast pilte panema ja nimeliselt kellestki kirjutama, aga näed sa siis – ikka hakkasin 😀 Inimesed ja nende mõtted muutuvadki asjadest aja jooksul. Kui seda muutust üldse ei toimuks, oleks ka natuke veider.

Kas sul on rohkem sõpru või sõbrannasid? – Sõbrannasid. Kuigi mul on neid tõelisi sõbrannasid ka vähe, tuttavaid jagub rohkem.

Mis on su lemmik riietusese? – Kodukleit. Ma muud ei kannakski, sest ma armastan kõige rohkem mugavust. Magada meeldib mulle siis alasti, kui Hendrik on kaisus, muidu ma alasti ei tudu.

Kui sa saaksid praegu enda ette võluda ükskõik mille, siis mis see oleks? –  Üks hea ja suur rahapatakas kuluks alati ära.

Kui sa saaksid praegu olla ükskõik kus, kus sa oleks? – Täitsa Eestis vist, aga naudiks juba puhkust 😀

Kas kardad midagi? On millegi foobia? – Ma kardan lähedaste inimeste surma. Lisaks veel kõrgust ja ämblikke.

Mis sul elust puudu on? – Kui nüüd suur hunnik raha välja jätta, siis ma ei oskagi niimoodi konkreetselt öelda. Mitte et ma nüüd kogu aeg suurest rahahunnikust unistaksin, aga jah – ma olen üldiselt oma eluga päris rahul. Alati võiks midagi paremini ja rohkem olla jne, aga kui kogu aeg sellele keskenduda, siis ei saaks õnnelik olla.

Mis su parima sõbra nimi on? – Mu parimad sõbrad leiavad kajastust küll blogis, aga ilma nimedeta. Mul on kaks parimat sõbrannat, kellel on täpselt sama eesnimi 😀

Mis on su viimase aja parim ost olnud? – Ühed rohelised teksad, need meeldivad mulle päris palju.

Kellele sa viimati kirjutasid? Kas siis e-mail, messenger, sms? –  Viimane e-mail kliendiga, Facebookis sõbrannaga ja sms Hendrikuga. Me helistame ja vahetame Hendrikuga smse, sest ta ei ole Facebookis kogu aeg olemas, ta ei saa töö ajal kogu aeg kõnedele ka vastata. Me oleme Facebookis kokku vist üldse kuus korda suhelnud, millest kolm jäid algusaegadesse 😀 Pärast seda kõned ja smsid. Tal ei ole isegi oma nutitelefonis Messengeri äppi, läheb Facebooki enda lehelt vestlusi vaatama. Ma ei tea, kuidas selline asi üldse telefonis toimib, sest ilma Messengeri äpita ei kujutaks ma küll oma Facebooki vestluste versiooni ette 😀 Hendrik on üldse vähene Facebooki kasutaja, ta ei lisa endast peaaegu üldse pilte. Viimase kaheksa kuu jooksul on ta endast ühe üksiku pildi lisanud, enamasti oleme me koos piltidel, aga mina lisan neid rohkem ning siis tagin tema ära. Et selles mõttes olen mina sotsiaalmeedias ikka kõvasti aktiivsem. Et kui me kuhugi läheme, siis ta teeb minust pilte, aga ta ise ei taha eriti endast üksinda fotosid teha. Koos piltide vastu tal pole midagi, aga kui mina ei oleks selline pildihull, siis ta saaks vabalt ka niimoodi elada, et ei teeks üldse pilte 😀 Ta elas pärast nüüdsesse korterisse kolimist kuskil neli kuud ilma netita, käis minu juures netis ja kui sai netti kuskil avalikus kohas. Vahel ei käinud mitu päeva, sest ta ekstra ei viitsinud sellepärast kuhugi minna. Et selles mõttes ta pole üldse sellest tänapäeva sotsiaalmeedia maailmast nii sõltuvuses ja see omadus meeldib mulle tema puhul. Mina ise olen muidugi meie mõlema eest sellest sõltuvuses 😀

Millal viimati nutsid? – Hendrik näitas mulle hiljuti ühte depressiooniga seonduvat videot. Et siis see seletab, kuidas ta ennast mõnedel raskematel hetkedel on tundnud. Oot, otsin kohe üles selle. Ja mind ei aja tavaliselt sellised asjad kunagi nutma, aga see video ajas küll. No eks selle puhul mõjus ilmselt see, et ma tean, et Hendrik on ise samamoodi tundnud nagu seal videos. Et kui ma oleksin lihtsalt seda videot vaadanud, ilma selleta, et mu lähedaste hulgas oleks keegi, kes sellega on kokku puutnud, siis ma ilmselt poleks pisaraid valanud. Alguses ma nutsin, sest see video oli nii kurb ja siis ma nutsin, sest see lõppes siiski enam-vähem õnnelikult. Hendrik ütles, et tema on ka õppinud oma black dogi niimoodi taltsutama ning temaga elama. Ja selle juures aitas teda päeviku pidamine, terapeudi juures käimine ja endale tunnistamine, et ta vajab abi. Soovitan seda videot vaadata, sest minu meelest on see väga hästi tehtud.

Video ise on siin:

Kas sa oled õnnelik? – Jaa, üldiselt kindlasti. Ma pole küll selline, kes alati täiega naerataks, aga ma olen õnnelik 🙂 Mul on hea suhe, tore töökoht ja elu on ilus! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s