Ühelt Jaanikalt teisele – ehk siis lugu sellest, kuidas mul on piinlik, et minu nimi on ka Jaanika.

Ma küll EBA-l ei käinud, aga kujutame ette, et ma käisin seal. Sest noh – kui ShoppingQ Jaanika peab kõiki koledateks ja paksudeks, siis vaatame, mis tal endal pakkuda oli. Ehk siis oletame, et ma käisin seal kohal ja nägin Jaanikat:

Lõpuks nägingi selle ShoppingQ Jaanika ära. Kunagi isegi üritasin ta blogi lugeda, aga no pole minu teema. Issand, kas ta selline krõhva näebki välja või? Appi, mis kuradi lõust see veel on? Mul on lausa piinlik, et ta on sama nimega nagu mina. Ma vahel palvetan, et kui ta kuskil midagi kirjutab, et siis jumala eest mind selleks Jaanikaks ei peeta. Ja mis krdi lilleline ürp see veel seljas on, ma ei julgeks sellega isegi mehe juurde pliidi ette minna. Kas ta siis ei teadnud, et see on glamuurne üritus? Krt, miks ma selliste matsidega siin koos pean olema? 

Oh, ta on kellegi kaasa ka võtnud. Ei tea, kas see on ta esimese, teise, kolmanda, neljanda või viienda lapse isa? Või palju tal neid lapsi erinevate meestega oligi? Ma tean jah, et elus juhtub paska, aga kui juba üks, kaks või isegi kolm korda nagu ei õnnestunud laste isaga kokku jääda, siis ehk oleks võinud aru saada, et see vist pole nagu tema teema eriti? Samas – lapsed pole milleski süüdi, aga kuskil võiks ju piir olla. 

Ja no jumal – viis last on osanud viie erineva mehega teha, aga meikida ei oska ennast? Mis jama see tal näos on? Ilmselt üks nendest laste isadest siis meikis teda. Jah, samas maaslamajat nagu ei tohiks lüüa… Ja no misasja – miks ta oma põngerjad kaasa on vedanud? Oskaks siis need veel käituda, aga ei – kogu aeg tiirlevad seal väljapääsu juures. Mis neil häda on? Pole korralikku kasvatust saanud või? Jaanika peab ikka oma kõigi viie laste isadele selgeks tegema, et lapsi tuleb korralikult kasvatada! Ja endale muidugi ka!

Ja kuna naised ikka naisi vaatavad, siis tundub, et Jaanikal on need jalad kuidagi koledaks läinud. Töntsakaks kuidagi. Isegi pime oleks märganud seda, nii et ma olen kindel, et Kai ka nägi, et tal olid nii koledad jalad! Ju see lilleline matslik kleit veel rõhutas ka neid koledaid jalgu! Mina oleks sellistega igaks juhuks koju jäänud. Iseasi, kas seda muidugi peaks teisele kohe nina alla hõõruma. Ahjaa – tissi pole tal ju ka üldse, vist on koju unustanud teised… 

Inspiratsiooni sain Jaanika postitusest, kus ta kõiki blogijaid maha tegi – ehk siis meie blogijate aus kriitik on sõna saanud! Ja on vist siililegi selge, et mind ajavad sellised inimesed närvi, kes nii labaselt arvavad, et võivad teisi kritiseerida. Ma pole kunagi Jaanika blogi püsilugeja polnud, sest see lihtsalt ei kõneta mind. Ma olin kuulnud küll, et tal on vahel kombeks niimoodi teisi blogijaid maha teha, aga vot sellist asja poleks küll uskunud. Seega Jaanika, järgmisel aastal ära imesta, kui pärast EBA-l käiku leiad teiste blogijate poolt arvamusi, et sa nägid krõhva välja ning oled persest natuke paksuks läinud. Sest me oleme ju kõik väga ausad, eksole? 😉 Ja nagu ma olen aru saanud, siis sa blogis ei avalikusta neid kommentaare, mis sind maha teevad – seega pühendasin sulle lausa terve postituse 🙂 Võta heaks! Vot sellised on olukorrad, kus mul on piinlik, et minu nimi on ka Jaanika…

 

27 kommentaari “Ühelt Jaanikalt teisele – ehk siis lugu sellest, kuidas mul on piinlik, et minu nimi on ka Jaanika.

  • Ma ennast daamiks ei peagi, seega võin anda ikka 🙂 Eriti mõnuga neile, kes seda teiste puhul alati teevad, aga kui ise kriitikaga pihta saavad, siis on kohe jama majas.

  • Just nimelt sellepärast, et Jaanika on aastaid blogijaid kritiseerinud, just eriti nende välimust. Sest ta on lihtsalt aus ju – teised leppigu sellega (tema enda selgitus selle kohta). Aga no ma olin ka siis nüüd aus!

  • Tegelikult ma ei arva, et Shopping Q Jaanika kole oleks. Nägi täitsa ok välja. Postituse kirjutasin sellepärast sellise, sest tema alati kirjutab teistest niimoodi. Ja ta üldse ei adu, et see võib teistele haiget teha. Seega võtsin lambist mingid asjad, mille kallal tema tavaliselt norib. Ja enamus asju on tema enda postitusest inspireeritud – seega soovitan ikka enne originaalpostituse ka läbi lugeda. Miks ma tõin mängu maaslamajat ei lööda, vinguvad lapsed või et isegi pime näeks seda? Sest just nii kirjutas tema teiste blogijate kohta.

   Minu meelest on inetu, kui niimoodi käitutakse. Seega ehk mõistab seda postitust lugedes, millega on hakkama saanud. Kuid vaevalt – sellised inimesed juba ei muutu.

   • Millal ta ikka NII VÄGA teisi kritiseerinud on, sa ütled, et alati ja kogu aeg kirjutab teistest niimoodi…ja samas ütled, et sa ei loegi tema blogi regulaarselt või et paar korda oled ainult pilgu peale visanud 😀 teiste juttude põhjal siis teed selliseid järeldusi.
    No ok, midagi eelmise EBA aeg vist ütles Jane käsivarte kohta, aga muud küll ei tea, et võiks öelda, et KOGU AEG kedagi julmalt kritiseerib.
    Aga sinu postitus – lihtsalt igav, nurjunud ärapanemise katse…saan aru, et tahad nö vooluga kaasa minna, tänane popim teema ikkagi kõigi blogijate seas.

   • Olen lausa isegi neid postitusi näinud – seega ei ole ainult teiste jutt. Pilgu olen rohkem peale visanud kui mõned korrad, aga püsilugeja tõesti pole.

    Nurjunud või mitte, aga ma leian, et sellised postitused vahel on vajalikud. Just nende kohta, kes iseennast mingiteks välimuse tõekuulutajateks peavad – seda siis mitte enam konstruktiivse kriitika näol, vaid niimoodi inetult inimesi maha tehes.

 1. Mulle jäi ka mulje, et ta oli pigem erakordselt kibestunud, et keegi teda, suurt blogijat, ära ei tundnud ja temaga ei semutsenud. Kujutan, et reaalselt istus kuskil nurgas ja põrnitses altkulmu teisi – “no oodake raisad, kui ma koju jõuan, siis saate tunda mu viha”.

 2. Haha! Minu arvates väga lahe postitus, korralik annus musta huumorit ja nalja. 😀
  Lugesin tema blogi ja tundsin ka piinlikust, et jagame sama nime. Loodan, et ta tuleb oma pilvepiirilt nüüd alla ja mõtleb veelkord, mis kirja sai pandud.

  PS! Thanks, et hommiku rõõmsaks tegid! 😀

 3. Oli kunagi selline tore postitus: https://minumoodimaailm.wordpress.com/2016/09/29/miks-ulekaaluline-marimell-teisi-inetuteks-soimab-ja-miks-kaltsakas-ning-maitsetu-eveliis-kellelegi-moepolitseid-tahab-mangida/
  Ma ei mäleta, et oleks draamat olnud, sest “ah, ta on ju blogija ja ära teeninud jne jne jne”, aga nüüd too teine Jaanika puuakse virtuaalselt üles. Erinevus? Hmmmm…ma ei saa aru, ei saa aru….Huvitav, et Mallukas siis postitust ei kirjutanud, et ai ai paha paha #piinlik?

  • Kui sa erinevust ei näe, siis võib sulle selle puust ja punaseks teha, ega sa vist ikka aru saaks, aga proovime. Loe hästi aeglaselt, ehk aitab järge pidada:
   * Nagu ma loen postitusest välja, siis Marimell sõimas ise teisi inetuks, sina teisi kaltsakateks.
   * Jaanika tegi postituse, kus ta ütles teile mõlemale samamoodi, nagu teie teiste kohta öelnud olete. Selle nimi on karma, sõbrake.
   * Ma ei näinud kuskil, et keegi selle SoppinQ kohta oleks kirjutanud ei tema tissidest, ei tema kehakaalust, ei tema trussikujoontest või muust sellisest.

   Kas sa tõesti ei saa erinevusest aru, et üks asi on saada ise piki pead, kui sa kogu aeg käid ringi ja paremale ja vasakule solvanguid loobid (nagu me aru saame, siis sinu jaoks on see TAVALINE ja okei, see-selleks) teine asi on minna kuskile üritusele ja igaühe välimuses (va siis muidugi sina) vigu otsida ja neid välja tuua. Kuigi jah, ega see lingitud postitus kena muidugi ei olnud, aga üsna arusaadav samas – kuidas koer külale, nõnda küla koerale.

   Aga las ma arvan, sa ei saa aru 😀 Pange nüüd kamba peale kõik need AJUD kokku ja proovige uuesti seda aeglaselt lugemise nippi.

  • Eveliis, siis see teema ju tekkiski sellest, et teie arvasite kogu aeg, et teiste kohta on ilus midagi halvustavat öelda. Kui seda poleks olnud, siis poleks ma midagi kirjutanud. Sama teema ju Shoppingu Jaanikaga ka.

 4. mis te kaklete nagu mingi lasteaed
  tegelege millegi huvitavaga, kantseldage lapsi, jookske vihmas ringi, mida iganes.
  kui ei kirjutada lambi tegelastest siis keegi ei teagi seda ega teegi välja.
  kellelgi midagi kole, ilus. no las omast arust siis keegi kirjutab midagi. mis vahet sel on.
  kõik olete omal ajal kiusanud kõike ja õppinud.
  aint ise saab parem olla. teisi muuta ei saa.

  • Njah, eelistusteta tavalugejana häiris mind hoopis see tohutu rünnak, mis kôikjal järgnes, kadus huvi üldse blogisid lugeda… Nojah, keegi kuskil kirjutas midagi, aga kuulge iga minut keegi midagi arvab, môtleb, kirjutab.. tänapäeval on seda kôike nii palju, et ei jôua ära seedida.., hingake, elage edasi:) oh see blogijate maailm on üks omamoodi maailm, koguaeg keegi kedagi sakutab ja kôik proovivad olla maailma parandajad/arvamusliidrid omal moel:) ei poolda üldse halvasti ütlemist ent tõega, kas midagi öeldigi halvasti, suured pepud on tõesti in, ja mis suur ühe jaoks on paras teise jaoks v hoopistükkis liiga väike kolmandale:)))

 5. Kusjuures Perekooli blogiteemas keegi hea hing juba ahastas Shoppingq kohta käivat lugedes, et tema arvas küll Printsessist rohkem 😀 Nimemaagia juba toimib 🙂

  • Jube, ma tean 😀 Sellistel hetkedel mõtlen, et miks mu vanemad mulle Kristel nimeks ei pannud, sest alguses neil just see plaan oligi. Samas poleks Kristel mu perekonnanimega ehk sobinud – mu ema arvas, et siis on kuidagi liiga jõuline nimi 😀 Lisaks ei tahtnud ta, et ma väiksena enda kohta Klistel ütlema hakkaksin. Tegelikult naljakad tähelepanekud, mis vanematel oma lapse võimaliku nimega seostuvad. Ma hetkel sellest aru ei saa, aga kunagi on endal raudselt samamoodi 😀

   • tõesti? et kui on Janika nimeks siis tänu shoppingu-Janikale on see nimi nüüd igaveseks mutta ja porri trambitud? aga tead- nime saab ju muuta nt. nüüd oleks ju hea (kui sa juba kenasti r-i oskad öelda) Kristel ! kas see sobiks peika perekonnanimega juhuks kui kukub suur õnn pähe ja läbi ime õnnestub tanu alla saada?

   • Milvi, rahune nüüd maha 🙂 See oli niisama suusoojaks öeldud lause, sest ma olen Jaanika nimega väga rahul – ehk siis mingit nimevahetust mul plaanis ei ole. Ning Janika ühe a-ga ei ole minu nimi nagunii, seega Janikatest ei tea ma midagi 😀

    Ja vot ei teadnudki, et lausa nii muretsed, et kas ma lõpuks tanu alla ka saan 😀

  • See olin mina ja vähe taiplikumad said vast aru, et provotseerisin.
   Häbi minule.
   Aga teemasse. Minule “selle teise Jaanika” blogi meeldib. Meeldib tema sihikindlus, organiseeritus, kokkuhoidlikkus.
   Ta on inimesena vastand minule, noh olin ja olen rohkem Malluka tyypi inimene.

   • Ma püsilugeja pole, olen vast 10 korral kokku ta blogisse juhtunud. Lugema aktiivselt pole siiani jäänud, ei saa midagi halba Jaanika blogi kohta öelda, aga lihtsalt inimene teeb vahel oma valikud, mida loeb ja mida mitte.

 6. Ma ei saa sellest paanikast aru. Siin tuntud staarblogijad on mustanud inimesi nii, et vähe pole, samuti avalik ajakirjandus pidevalt kommenteerib kaalu jne. Jaanika ei öelnud ju kellegi kohta rõve vms.
  Keegi julges aus olla ja kohe materdatakse.
  Muidugi pole ilus teise kohta paks vms öelda aga mis tehtud see tehtud, milleks ajada asi nii suureks. Nagu lasteaed, ega selline nö tagasi tegemine kuidagi ilusam pole, sama nõme.
  Lisaks, Jaanikal ei ole 5 last 5 mehega, tal on esimene laps esimesest suhtest varases nooruses, teised kaks järgmisest suhtest ja viimased 2 Saksamaalt samalt mehelt. Nii meed kuulujutud tekkivad.
  Sul lapsi pole veel, vaatame, kuidas su enda elu kujuneb, et siin laste saamise osa kommenteerid. Ole enne pikemas püsisuhtes ja jõua selleni.

  • Ok, minu viga, sest oli nagu meelde jäänud, et on viie erineva mehega. Aga see polegi hetkel oluline tõesti.

   Ma tegelikult Jaanika välimusest halvasti ei arva, aga tegin selle postituse just selles võtmes, nagu tema enda oma oli kirjutatud. Eks ta ole, et kõige targem oleks ehk mitte reageerida üldse sellistele teemadele, aga mõnikord lihtsalt mõned sellised asjad ajavad kopsu üle maksa.

 7. Kusjuures, ka minu esimene mõte oli, et sinust poleks seda oodanud. Okei, temast ka poleks aga noh, segadusse ajas küll korraks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s