Delikaatsed teemad…

Tänaseks päevaks ei ole vist enam naist, kes poleks Liivi avameelset ja väga paljusid naisi kõnetavat postitust lugenud. Tõesti – nagu keegi seal kommentaarides ütles, et see on blogimise ajaloo jooksul üks parimaid postitusi! Täiesti nõus! Ning see oli üks väheseid kordi ajaloos, kus ma blogiloosist osa võtsin, sest ka mina olen nende naistega samas paadis, kes pole kunagi vaginaalset orgasmi kogenud. Kliitori stimuleerimisel jah – ehk siis see on mu ainuke viis orgasmi saada. Postitus ise oli väga põnev, aga veel huvitavamad olid need kommentaarid, sest nagu näha – neid naisi on väga palju, kelle jaoks orgasmi saamine on raskendatud. Mõnedel lausa niimoodi, et pole seda mingil moel kogenud. Ja sellest on ülimalt kahju! Ma ise küll veel seda imevidinat ei ostnud, aga nagu ma kommentaaridest aru sain, siis on laod ka hetkel tühjad neist, seega Liivi postitus on liigutanud lausa mägesid. Kuid plaanis on kunagi see ära osta. Mul on hea meel, et sellel teemal räägitakse, sest see on teema, millele peaks rohkem keskenduma. Ning Liivi järgmises sarnases postituses jagab üks naine ka juba oma kogemust, kes Lelo Sona kätte sai – ning see on väga positiivne!

See sama postitus pani mind ennast kirjutama ka ühel päris delikaatsel teemal, millest ma juba mõned kuud olen tahtnud kribada, aga kuna ma olen neil teemadel aja jooksul pigem kidakeelseks jäänud, siis need asjad ei tule enam nii vabalt kui minevikus. Pealegi – ei olnud ma minevikus mitte kunagi sellise asjaga kokku puutunud. Nimelt me loeme ja teame omadest kogemustest, et naiste jaoks orgasmi saamine ei pruugi väga kerge olla. No mõnedel kindlasti ka on, aga on palju neid naisi, kes saavad seda väga raskelt ja pigem harva. Või ei saagi üldse. Või siis saavadki ainult kliitoriorgasme, aga vaginaalset orgasmi pole iial saanud (nagu mina). Kuid hoopis vähem leiab kõnepinda täiesti vastupidine olukord – ehk mis saab siis, kui mees ei saa kergelt orgasme? Ühiskond on loonud arusaama, et alla 30-aastasel mehel piisab vaid paar korda rinda näppida, kui juba orgasm käes… See on küll natuke liialdatud näide, aga kui varem pole sellise olukorraga kokku puutunud ja lõpuks sellega kokku puutud, siis saad aru, et ka meestel võib orgasmide saamine raskendatud olla.

Kui ma kallimaga tutvusin, siis ta oli juba väga alguses aus oma depressiooni suhtes. Depressiooni põdemine ning antidepressandid viisid aga aja jooksul selle olukorrani, kus orgasmide saamine muutus üliraskeks. Ka siis, kui ta ise tahtis end lõpuni viia (ta ei ole nagunii kunagi eriti kergelt orgasme saanud, aga siis sai veel raskemalt – kui üldse sai). Ka sellel teemal oli ta minuga aus ja kui me seksini jõudsime, siis andis see vahel tunda. Ehk siis ta ei saanud orgasme seksides. Minu jaoks, kes ma polnud mitte kunagi sellise olukorraga mehe puhul kokku puutunud, mõjus see alguses päris raskelt. Olime kaks kuud koos olnud ja kui jõulude ajal saime esimest korda üle nädala koos aega veeta – siis ta lihtsalt ei saanud saanud orgasme (päris alguses tuli meil ka seda ette, aga vahel ikkagi sai). Rääkisime sellest siis pikemalt ja ma küsisin, et kuidas tal eelmises suhtes oli, mis kolm aastat kestis. Sest ta oli maininud, et probleeme on varemgi olnud. See vastus, mille ma sealt aga sain – no seda ma poleks osanud eluilmaski oodata. Ta ütles, et selle kolme aasta jooksul ta ei saanudki kordagi seksides orgasmi. Et kas siis viis ise enda lõpuni pärast seksi, aga ka see oli pigem raskendatud variant – seega ei teinud sedagi. See oli ka aeg, mil ta depressioon oli haripunktis (depressioon oli tal juba enne sellesse suhtesse minemist). Ta rääkis, et ta pole kunagi naisi selles olukorras süüdistanud, sest ta teab, et asi on temas. Et ta pole kunagi arvanud ega arva siiani, et ta eks selles mingitki moodi süüdi oli. Või et mina süüdi olen, kui ta seksides haripunkti ei jõua.

Kuigi nüüd ei ole tal enam depressiooni ega antidepressante ei võta, siis pole orgasmi saamine tema jaoks ikkagi kerge. Hetkel oleme me kuskil sellises olukorras, kus umbes 65-70 protsenti kordades ta saab seksides orgasmi, ülejäänud kordadel mitte (varem oli see protsent kindlasti meil madalam). Ja ma olen näinud, kuidas ta endale ise teeb – ka siis võtab see aega (kui üldse saab). Nii-öelda tulesüütamise süsteemiga saab ehk natuke kiiremini (kuid ka mitte alati) – ehk siis liigutab peenist nagu hakkaks kivide või pulkade abil tuld süütama (nagu siis tehakse, kui tikke pole või nagu vanasti tehti). See nõuab väga kiiret tempot ja ma tunnistan ausalt – mina ei ole suutnud täiesti üksinda seda süsteemi rakendada, ta on alati appi pidanud tulema (kusjuures Sander Õigus mainis oma stand-upis, et tema teeb ka endale niimoodi, ma väga ei teadnudki varem, et mehed seda nii-öelda tulesüütamise süsteemi kasutavad – ehk siis kaht kätt ja sellist tugevat hõõrumist ja megakiiret tempot). Täpselt sama kehtib ka suuseksi puhul. Kui lõpus seda tulesüütamise efekti ei ole, siis pole ma suutnud teda lõpuni viia. Ehk siis ta tuleb alati kätega appi enne. Sest nagu ma just mainisin – mina seda ei oska veel. Aja jooksul ehk õpin 🙂

Ehk siis – kogu see asi on mind õpetanud, et täpselt samamoodi nagu naistel võib olla orgasmide saamisega probleeme, võib seda tulla ette ka meestel. Võib-olla nüüd on käes see hetk, kui ma mõistan neid mehi, kelle naistel on raske orgasmi saada. Ikka ju tahad, et su kaaslasel oleks parim tunne seksides ja kui ta siis orgasme ei saa, hakkad mõtlema, et äkki ma pole piisavalt hea naine jne (nagu mehed mõtlevad siis, kui nende naised orgasme kergelt ei saa, et äkki nemad pole piisavalt head). Sellistel teemadel on väga raske rääkida, aga kallim tunnistas seda muret hiljuti ka oma terapeudile (hetkel ta enam terapeudi juures ei käe, sest mõned kuud tagasi leidsid nad koos, et kallim ei vaja seda enam praegu), kes mainiski, et depressiooni puhul on see väga tavaline tagajärg, et veel päris pikalt ei ole orgasmide saamine lihtne, isegi endale tehes mitte. Või siis mõnel veel raskemal juhul lausa võimatu.

Kui alguses ma tõesti süüdistasin end selles olukorras, siis nüüd ma seda enam ei tee. Sest ma tean, et need põhjused ei sõltu minust (kuna alguses oli see nii uus ja tundmatu asi minu jaoks). Kallim on mind muidugi selles aidanud, et ma ennast ei süüdistaks, sest ta on minuga neil teemadel vestelnud. Nüüdseks on meil mõned kindlad poosid, mis kallimat rohkem orgasmidele viivad (aga ka mitte alati, nagu ma mainisin). Ning aja jooksul õpime teineteist veel rohkem tundma jne 🙂 See asi ei ole mind kunagi pannud teda vähem kalliks pidama (siis kui asi veel armastuseni polnud jõudnud) või nüüd siis vähem armastama. Absoluutselt mitte. Täpselt nagu mina tean, et minu vaginaalsete orgasmide puudumine ei ole tema süü. Võinoh – pole see olnud ka minevikus kellegi teise süü. See polegi kellegi süü – nii lihtsalt on.

Seega see pool on samuti tegelikult oluline, sest ka mehed pole mingid masinad, kes kogu aeg ainult orgasme saavad. Võib ka niipidi olla, et neil on nende saamisega raskusi. Ning jah – naistele võib see päris keeruline olukord olla, sest kogu aeg ühiskond annab meile mõista, et mehed saavad kergelt orgasme jne. Kõik sõltub tegelikult inimesest, olukorrast või mingitest muudest faktoritest (nagu näiteks depressioon jne). Tegelikult ei tohiks üldse eeldada, et keegi saab kergemini orgasme sellepärast, et ta on mees. Või siis ükskõik missuguse muu põhjuse pärast. Mul on hea meel, et sellistele asjadele pööratakse aina rohkem tähelepanu. Seda nii naiste kui meeste puhul.

Ilusat nädalavahetust teile kõigile! Ning päris hea oli sellel teemal rääkida, sest ma usun, et ka sellist varianti tuleb teistel naistel ette – lihtsalt seda ei puudutata väga. Vähemalt avalikult mitte.

 

35 thoughts on “Delikaatsed teemad…

 1. Tõesti väga vajalik teema,millest rääkida. aitäh sulle! meil on suhtes sama asi ja olen end süüdistanud, et mees lõpuni ei jõua. oleme nüüd sellest temaga rohkem rääkinud ja tundub, et asi läheb paremaks:)

 2. Ma ikka aegajalt vaatan su postitusi ja ikka imestan kuidas inimesed (üldiselt) otsivad abi asjadest. Ma seda postitust lugeda ei viitsi millele sa viitad kuna sain aru, et see ikkagi mingi asi mis vaja kuskilt soetada. Miks inimesed ei taha ennast harida? Saada juurde teadmsi kogemustest? Loetud aastad tagasi sain ma juhusetahtel tuttavaks Epp Kärsiniga ja aitasin tal valmistada koolitusmateriale (pildimaterjal siis minupoolt). Tutvusin nii yoni kui lingam koolituse osaga ja käisin ka ühel tema koolitusel. Ma ei saa öelda, et ma ise sealt palju uut teada oleks saanud aga ma sain oma teadmistele kinnitust kuhjaga. Minu teadmised on muidugi tekkinud osalt huvist mõnede religioonide vastu mis ringiga on juhatanud mind samade teemadeni mida Epp koolitab. Kogemusest aga ytlen, et kui mina jutustan kogu asja ringi naisterahvale, siis mind ta ei usu ja ei usu arvatavasti ükski naine. Eppu aga usuvad, seega soe soovitus, käi ära seal koolituswl… mis sul kaotada on? 80€? 4h oma elust? Aga ms võita on? Kas tänulik ja rahulolev mees on piisav? Ja kui mehe ka sinna saadad, siis rahulolev sina?! Anyway, selleks et oleks hea, ei pea olema palju asju vaid piisab teadmistest.

  Kui ära käid, siis tänada võid hiljem.

  • Henry, tere tulemast tagasi mu kommentaariumisse. See selleks. Ma pole kunagi väitnud, et ma ehk millalgi ei lähe sellele koolitusele. Kuid mis on halba selles, kui naised muretsevad mingi lelu, mis neid reaalselt aitab? Muidugi olen ma nõus sellega, et kui juba erinevates tubades magatakse, siis suhet ei päästa mingisugune vidin. Siis peab juba asjadega muudel tasanditel tegutsema. See on nii laialdane teema ja öelda, et alati aitab ainult üks asi (sinu näite puhul siis Epp Kärsini koolitus), on vale. Mõnel aitab kogu kompott sellest või siis teatud osa sellest. Ja kui on neid, keda see lelu aitab, siis mis on halba selles, et nad seda kasutavad? Samamoodi nagu pole midagi halba ka selles, et inimesed nendel koolitustel käivad. Erinevad inimesed, erinevad lahendused.

   • Asjadega ei lahenda sa probleemi vaid see on pigem “saan probleemga koos hakkama” aga probleem säilib. Järgmine kord on vaja uuesti sellega hakkama saada ja kui abivahendit pole, siis ei saagi hakkama?! Kuidagi poolik lahendus ju!?

   • Kui siiani pole näiteks üldse lahendust olnud, siis sobib ka poolik lahendus ju. Nagu ma ütlesin – üks ei pea teist välistama.

  • Tundub väga veider, et kellelgi võib tänapäeva tehniliste lahenduste ja uuenduste suhtes selline vastumeelsus olla, et peab asjade kasutamist kuidagi negatiivseks. Muidugi saab ka ilma igasuguste asjadeta. Nagu saab ka põranda pühitud vana hea luuaga. Lihtsalt mõni eelistab robottolmuimejat.

   • Kui sulle ei meeldi küüslaugu lõhn, siis lahendus pole syya pesulõks ninapeal vaid mitte panna küüslauku toidu sisse.

    Võrrelda luuda tolmuimegaga on justkui võrrelda puust dildot vibreeriva dildoga, mõlemad on abivahendid, üks lihtsalt rohkem hitech.

   • Õige, sest käega saab ka põrandat pühkida. Vaba maa, oma valik. Lihtsalt naerma ajab, kui tagurlik võib mõni inimene olla.

    Ma soovitan võrrelda elektrihambaharja tavalise hambaharjaga. Nende kahe töö tulemus on peaaegu nagu öö ja päev. Ja lahendus pole see, et ära söö, siis ei lähe üldse hambad mustaks.

    Mis puutub seksmänguasjadesse ja innovaatilistesse abivahenditesse, siis nende kasutamiseks ei pea olema frigiidne või orgasmivõimetu. Neil on väga palju anda ka täiesti normaalselt funktsioneerivale naisele.

   • Üks asi on lisada vürtsi ja tekitada uusi ja huvitavaid/teistsuguseid elamusi. Hoopis midagi muud on lahendada probleemi. Asjad ei lahenda probleemi, probleem säilib. Jui sa mind vähegi teaks saaksid sa aru, et mitte ma ei ole tagurlik vaid just nimelt pigem innovaatiliste asjade inimene… tehnika inimene kui tahad. Aga probleem kui naaber kuulab liiga kõvasti muusikat ei lahenda see kui sa omale kõrvaklapid pähe paned. Justkui jaanalinnu effekt, lööme pea liiva alla. Aga kui järgmisel hetkel on põrand betoneeritud, mis siis?

   • Ega Henryga polegi mõtet vaielda, ta ajab ikka oma rodu. Tean seda juba aastaid, kui tal mu blogis midagi on öelda olnud, siis ikka see, et tema nägemus on õige ja kõik muud on valed.

   • Ma võin käega põrandat pyhkida (niikuinii teen sedasi) aga orgasmiga saan hakkama ja partner ka pole kurtmisvõimeline.

    Seda, et te aru ei saa millest ma räägin olen ma siin varemgi kohanud. Edukat depresiooni ravimist sexleludega 😉

   • Henry, see lelu oleks mulle, kui ma selle ostan. Mul pole depressiooni. Nojah – me kasutaksime seda ikka koos, aga see pole tema depressiooni pärast. Seega see kommentaar pole pädev.

   • Nagu ma ütlesin, ma ei lugenud viidet, seega ma ei tea kas lelu on sulle või talle. Aga ma arvan siiski, et sedaenam kui tal võib kohati tõrkeid tekkida, siis mõne lelu toomine magamistuppa tekitab tagasilöögi… sama juhtub enamasti ka nendega kes omale esmakordselt kellegi kolmandaks magamistuppa kutsuvad (ka see on omast kogemusest varasemast ajast. Jah ma olen olnud kolmandaks paarile ja paari meespool sai tegelikult lõpuks kõrvaltvaataja rolli).
    Ma ei ütle, et lelud on halvad, vastupidi… aga uue ja temale hoopis teistsuguse asja mängu võtmine kui tal on niigi probleeme võib üsna kehvalt vastulöögi anda.
    NB! Ei ole mul keegi keldris kinniseotud, lihtsalt kui on raske sõnu suust välja saada või üldse ennast kuhugi liigutada, siis on ka üsna keeruline ka kurtma hakata. Niit ka ajajooksul tekkinud teadmine… kvaliteet saab tõusta teadmiste lisandumisega ja kvantiteedi arvelt. Igapäev nagu noored nugised põrutades 15-20 minutit on ilmselgelt kvantiteedile rõhumine mitte kvaliteedile

  • Ma arvan, et palju oleneb ka sellest, mida inimene peab probleemiks. Kui probleemiks on ainult see, et ei saa orgasmi, siis lahendab tõhusa abivahendi kasutamine kogu probleemi (st võimaldab orgasmi saamist). Kui probleemiks peetakse aga juba seda, et ei saa orgasmi vahekorrast või ei saa orgasmi partneriga samaaegselt, siis pakub abivahend jah ainult ajutist lahendust ning tuleks lisaks tegeleda ka enese harimise ja teineteise lähemalt tundmaõppimise ja muu taolisega. Siinkohal oluline, et pelgalt enda harimisest kah ei piisa, ka partner peab samal lainepikkusel olema ja nö lubama endaga eksperimenteerida. Kui partner juba eelnevalt on näiteks tantristlike võtete suhtes skeptiliselt meelestatud ja hakkab pelgalt lingam-massaaži mainimise juures silmi pööritama, siis ilmselt tema puhul sellised võtted ei tööta 😀 Tuleb lihtsalt leida mõlemale osapoolele sobilik lahendus. Tõenäoliselt paljud naised ei hakkagi näiteks ainult vaginaalsest seksist orgasmi saama, olgu mees kuitahes haritud ja kuitahes oskuslik. Siis ilmselt on sobiv seksipoos koos sobiva abivahendiga igati õigustatud ja nö piisav lahendus probleemile (kui eesmärgiks siis seksides või samaaegselt orgasmini jõudmine). Või näiteks keelekas/G-punkti manuaalne stimuleerimine – viib naise orgasmini, st lahendab orgasmi saamise probleemi. Samas kui probleemiks just seksides tippu jõudmine, siis see probleem jääb ikka alles. Ühesõnaga keeruline. Aga kõik olenebki sellest, mida täpsemalt inimene/paar probleemiks peab.

   Paralleelina piltlikuks näiteks lastetu paar, kes soovib saada lapsevanemateks – kui eesmärgiks ainult lapse saamine, siis lahendus lihtne, olenevalt täpsemast viljatuse põhjusest kas kunstlik viljastamine IVF abil, spermadoonori/munarakudoonori/surrogaadi kasutamine või isegi lapsendamine. Kui aga eesmärgiks näiteks just enda bioloogilise lapse saamine, siis lahendus juba keerulisem, doonorite variandid jäävad ära ning isegi pärast vitamiini- ja hormooni- ja muid imeravikuure ei pruugigi probleemi lahenduseni jõuda.

   Või lihtsam näide. Probleem: kodus pole kooki, aga hirmus isu on. Lahendus – lähed poodi ja ostad. Aga kui probleem seisneb juba selles, et kodus pole koduküpsetatud kooki, siis tuleb hakata ennast harima, retsepte katsetama, tooraineid hankima ning küpsetama 🙂 Lahendus võib, aga ei pruugi tulla nn kiirlahendusest parem 🙂

   Edukat katsetamist kõigile! 🙂

   • Suur aitäh nii põhjaliku kommentaari eest! Eks sul ole muidugi õigus ka – kellele, mis täpsemalt oluline on 🙂

 3. mind tegid rohud über tundlikuks ja meie seksuaalelu läks põnevamaks. tal pole vist kunagi olnud nende asjadega probleeme. samas seda sisemise asja saamist endal on olnud mõned korrad äkki tuli äkki oli..a pole kindel. lemmid asjad, rituaalid” siis vahet polegi. ja oleme paar korda eraldi maganud, kuumuse tõttu, üks jahedas toas korrusel, teine soojemas :D.

 4. Sinu tekstist kumab läbi (ehkki sa seda välja ei ütle), et vaginaalne orgasm on justkui see õige orgasm. See on nii sisse juurdunud arvamus paljudel ja aeg oleks ka ühiskonnal sellest suhtumisest lõplikult loobuda. Enamik naisi saab ka vaginaalse vahekorra puhul kliitororgasmi või siis ei saa arugi, kust o tuleb. Ma ise olen arvamusel, et paljud orgasmi mitte saavad naised on oma püüdlustes lähtunud ainult vaginaalsest ja üldiselt on see palju pikem ja raskem tee. Nooruses põdesin selle pärast ikka hullult, et ma vaginaalset ei saa, praegu ei saa aru, miks ometi põdeda… pealegi on kõik elus kohatud partnerid olnud vägagi valmis olnud mulle igal vahekorral pakkuma just mulle sobivat ja ilma pole kunagi jäänud. Pigem mulle meeldib see “otsimise” protsess, ei tahagi väga mehele juhiseid ette anda.
  Nüüdseks olen vaginaalset saanud paar korda elus pikaajalise partneriga (üle 10 a) ja vanuses 35+ aastat. Ei ole osanud seda mingiks saavutuseks ega elu tähetunniks pidada, oli lihtsalt teistmoodi, kui minu”tavaline”. Ei ole see nüüd midagi, mida iga kord taotleda, no ei viitsi lihtsalt.
  Lisaks veel, et elu ise võib vahel üllatusi pakkuda. Üks partneritest tegi kah mulle selgeks, et tema ka saab suuseksiga orgasmi ainult siis, kui on kõva surve ja tempo, aga vat tuli juhus, kus ei olnud kumbagi ja oli minu poolt ainult selline leebe mäng no ja ei olnud rohkem vajagi. Ise oli ka üllatunud pärast.

  • Sinu kommentaar oli millegipärast spämmi alla läinud. Aga jah – ma ei olegi arvamusel, et vaginaalne orgasm oleks see ainus ja õige. Lihtsalt kui mingi vidin aitaks selleni paremini jõuda, siis olen nõus seda proovima 🙂 Kui ka ei aita, ei juhtu midagi. Et kliitori stimuleerimisel saadud orgasm on ka väga hea ja ma olen rahul, et sellega mul probleeme ei ole.

   • Igasugu vidinad tõenäoliselt aitavad ikka kliitoriorgasmini jõuda? Vähemalt see kõnealuses postituses reklaamitu on ju puhas kliitoristimulaator. Kui puhast vaginaalset orgasmi soovid saada, siis pead kliitori üldse mängust välja jätma 🙂

   • Nojaa, aga naiste kogemused olid igal juhul väga vaimustavad ja kogesid paremaid orgasme kui niisama sõrmi või suud appi võttes kliitoriorgasmi puhul (osad andsid Liivile juba tagasisidet). Et proovimine ikka paha ei tee. Keegi seal kommenteeris, et see Lelo Sona aitas vaginaalset orgasmi ka saada (või vähemalt äkki ta eeldas, et tegemist oli vaginaalsega, sest see oli hoopis võimsam orgasm, ma ka ei tea). Et kogemus oleks iseenesest huvitav 🙂

 5. Meeste puhul võib ka see probleem olla, et nooruses palju pornot vahitud. Siis ongi reaalses elus raske orienteeruda, kuna kõik on ju nii teistmoodi, sh partner.

 6. “Ma võin käega põrandat pyhkida (niikuinii teen sedasi) aga orgasmiga saan hakkama ja partner ka pole kurtmisvõimeline.”

  Kõlab nagu partner oleks kinni seotud ja keldris ahelates, teip suu peal, et ta isegi VÕIMELINE pole kurtma 😀

 7. Ladu sai kiiresti tühjaks jah, aga uus laadung on teel ja tellimusi saab juba praegu esitada. 🙂

  Kusjuures vahetult enne seda, kui sa enda kommentaari jätsid, mõtlesin, et ei tea, kas sa ka sõna võtad. Ma isegi ei tea, miks mul see küsimus tekkis. Kommentaaride tulv oli paraku nii suur, et ma ei jõudnud pea ühelegi vastata, kuigi paljudele oleksin tahtnud midagi lohutavat öelda.

 8. Minul naisena oli ka antidepressantidel see mõju, et kadus orgasmi saamise võime ära. Või noh.. üldisemalt erutumine ka kadus suht. Nüüd olen rohtude doosi palju vähendanud ja asi on paremaks läinud, aga päris endiseks veel mitte. Olen päris palju lugusid lugenud, kus inimesed ei saagi pärast antidepressante enam kunagi “endiseks” ja see on päris hirmutav.
  Minust on saanud võibolla ehk liigagi seksuaalse naise (sai ikka igapäevaselt kasvõi ise endaga tegeletud.. sageli isegi 4-5 korda päevas) asemel naine, kes võib nädalaid ilma olla ja õieti meeldegi ei tule.

  • Oi, oi. Nii kahju kuulda! Ma loodan, et ehk aja jooksul siiski tuleb orgasmide saamine veel rohkem tagasi. See on tõesti väga jube, et antidepressantidel selline mõju olla võib. Edu ja jaksu – ning ehk aja jooksul hakkab see asi vähehaaval endiseks muutuma.

 9. Mu peikal on sama mure. Ma pole ennast süüdistanud,aga ma pole temaga sellest ka rääkinud. Aja jooksul on see loomulikuks muutunud, kui ta vahel ei saa. Praegu ma mõtlen küll, et tuleb sellest ikka rääkida. Aitäh sulle selle postituse eest!

  • Jah, see on tegelikult ka levinud mure, sellest lihtsalt ei räägita. Tegelikult peaks rääkima ja sellele rohkem tähelepanu pöörama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s