Lugu sellest, kuidas ma “Naabrist parema” finaali vaadates õnnest nutma hakkasin :)

Vaatasin mina siis täna “Naabrist parema” finaali. Ma olen seda hooaega poole silmaga jälginud, päris kõiki saateid mitte. Viimase aja lemmikuks olid pigem trennihundid Elina ja Rasmus.

Kuigi ma suht aimasin, et nad päris superfinaali ei jõua. Ei jõudnudki. Jõudsid hoopis saarlased ja hipsterid. Ja kui valik oli nende vahel, olin ma pigem saarlaste poolt. Hipsterid olid alati mulle kuidagi kõrgi mulje jätnud. Tegelikult ma eksisin täiega.

Nimelt hipsterid võitsid ja kui meespool Karl sai võidukõnet pidada, mainis ta, et kingivad pool oma võidust saarlastele, et selle lahutatud pere laps saaks Tallinnas koolis käia ja oma elamise. OMG! Saarlased nutsid õnnest ja ma hakkasin ka pillima, et meil nii häid inimesi on. Sellist lõppu poleks osanud küll oodata. Ma täpselt ei teagi, kuidas saab pool võidust ära kinkida, aga TV3 lehel oli kirjas, et pool sissemaksurahast annavad saarlastele. Ju siis hipsteritel on endal see pool olemas ja saarlased peavad siis ka ülejäänud poole kokku koguma. Seega saaksid nad mõlemad korterid, sest Karl mainis ka, et saarlaste pere on neile nii südamesse läinud. Ma ei tea, kas see kinkimine ikka päris nii lihtne on ja kas saarlased teise poole sissemaksust saaksid ise kokku, aga see idee juba oli nii kiiduväärt! Minu arvamus hipsteritest tõusis täiega. Kuna tegemist on siiski mänguga, kus tavaliselt ollakse alati küüned enda poole, siis selline lõpplahendus oli ootamatu. Aga ülimalt armas ja siiras, kuidas saarlaste pereisa lõpus õnnest nuttis, kui Karl ütles, et kingivad pool võidust ära.

Kes teie lemmikud oli? Ja kas selline lõpp pani teid ka pisaraid valama? Mind küll pani õnnest, et eestlase lemmiksöök ei olegi teine eestlane, vaid meil on ikka nii ilusad ja head inimesed. Juba teine postitus, kus ma oma kaasmaalasi niimoodi kiidan, aga nii kiiduväärt lõpplahendus. Ja ma ei tea, miks hipsterid mulle kohati saate jooksul üleolevad tundusid, ilmselt oligi neist vale mulje jäänud. Seega siit õppetund – mõnikord ei ole inimesed päris sellised, nagu nad sulle tunduvad. Võivad hoopis paremad olla. Muidugi võivad ka hoopis halvemad olla, aga see ei ole tänane teema.

4 kommentaari “Lugu sellest, kuidas ma “Naabrist parema” finaali vaadates õnnest nutma hakkasin :)

 1. Eestlase lemmik söök on teine eestlane. Ei hipster ega saarlane liigitu eestlaste alla. Ühed on oma mõttemallilt 60nendate ameerikast, teised aga ytlevad ise, et saarlane pole eestlane vaid saaremaalane.

  • Naljaga öeldud kommentaar vist? Sest kui ongi tõsiselt mõeldud, siis tule taevas appi… Eestlane on see, kelle juured on kas Eestist või kes on ise Eestist pärit ja kes oskab meie emakeelt rääkida. Saarlased on eestlased ja hipsterid ka. Mõttemall ei loe siin midagi.

   Eestlased on ka need, kellel ainult üks vanem on eestlane (näiteks Sissi Nylia Benita). Ta räägib perfektset eesti keelt, on Eestis üles kasvanud, vahet pole, et ta ema on ainult eestlane, aga isa pole. Tegelikult polegi nii väga vahet, kas sa ise elad Eestis, aga kui su üks vanematest on eestlane ja sa oskad eesti keelt rääkida, siis sa oled eestlane.

   • Sa ütled, et mõttemall ei loe ja siis samas kinnitad, et eestlane on ka see kelle kumbki vanem pole eestlased… seega on ta oma mõttemallilt eestlane.

    Aga jah, veidi huumoriga öeldud oli… elu ei maksa nii tõsiselt võtta, niikuinii sa sellest eluga ei pääse.

    Seda, et saarlased ennast peavad eelkõige saaremaalasteks ja siis võibolla alles eestlasteks on mitme saarlase käest kuuldud lause.

   • Mitte et kumbki vanem pole eestlane, vaid üks pole. Mainisin seal, et ta mõlemad vanemad pole eestlased, mõtlesin Sissi puhul seda, et ema on, aga isa pole. Oleks pidanud ütlema, et üks vanem on eestlane, teine pole (nüüd muutsin sõnastuse paremaks). Minu sõnastuse viga, aga Sissi ema on eestlane, isa pole (isa on Dave Benton).

    See, mida saarlased enda kohta ütlevad, pole oluline. Nad on eestlased – tahavad nad seda või ei taha.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s