Aasta parim kommentaar läheb Siberi Rahabossile!

Ma ei plaaninud täna üldse blogida, aga tahan anda aasta parima kommentaari tiitli välja. Ja seda absoluutselt ilma igasuguse irooniata. Nimelt lugesin ma Jane blogi ja konkreetselt just seda postitust. Siberi Rahaboss, sinu kommentaar peaks noorte naiste (või ka meeste, sest miks me siin diskrimineerima peaksime, mehed teevad samuti selliseid vigu nagu naised) seina peale kleebitud olema, sest midagi nii õiget pole ma ammu enam üheski kommentaaris näinud.

Kopeerin siia need kommentaarid, millele ma tähelepanu tahan juhtida, eelkõige aga just Siberi Rahabossi omad:

Siberi Rahaboss ütleb:

Ma veetsin üle 3 aasta oma elust koos mehega, keda suureks armastuseks pidasin. Meil oli väga keeruline suhe, oli palju tülisid ja vahepeal kiindusime mõlemad teistesse inimestesse, kuid jäime ikkagi kokku pidevalt korrutades, et oleme teineteisele mõeldud, sest jõudsime alati üksteise juurde tagasi. Samuti mõtlesime, et raskused teevad meid tugevamaks ja et kisklemine hoiab suhte huvitavana jne. Oh boy, kui valesti saab mõelda. Jah kui oli hea aeg, siis ma tundsin end omast arust õnnelikuna, aga ma lihtsalt ei teadnud, et eksisteerib midagi paremat. Lõpuks läksime siiski päriselt lahku, kui leidsin juhuslikult endale kõrvale oma päris õige inimese. Jumal teab kui kaua me oleks jantinud, kui ma poleks oma uut kaasat kohanud.

Vot alles nüüd ma tean, mis on armastus. See on absoluutselt midagi muud kui ma arvasin end juba 4 aastat teadvat. Tõeline armastus on siis, kui sul ei tule pähegi mõelda teistele inimestele, kus ka pärast nüüdseks juba 2 aastat tunnen ma endiselt liblikaid kõhus, kui teda pärast tööpäeva lõppu kodus näen, kus pole 2 aasta jooksul mitte ühtegi suuremat nägelemist või erimeelsusi olnud, kus ütleme iga päev teineteisele kuidas me üksteist armastame ja kuidas ma tõesti tunnen, et mitte kunagi enam ei taha ma mitte kedagi muud või et meil midagi teisiti poleks. Armastus ei ole keeruline, armastus on väga lihtne ja selle nimel ei pea pidevalt võitlema või punnitama koos olla.

Keegi Maria vastab:

Aitäh sulle, et jagasid oma lugu. Inspireeris mind ka tegema üht otsust ja tunne on nii kuradi hea, sest elul on minu jaoks ka kindlalt midagi paremat varuks kui pidev piin ja hirm, mis saab homme. 

Ja Siberi Rahaboss vastab:

Jah just nimelt! Sellised otsused on rasked ma tean seda omast käest. Me läksime tegelikult korduvalt eelmise mehega lahku ja teadsin, et lahkuminek on õige otsus, aga ometigi olin nii nõrk, et ei suutnud väga kaua tast eemal olla. Ma vist olingi harjunud selle pideva enesepiinamisega, mis mul temaga oli. Pidevad armukadedushood, arupärimised, tülid olid minu jaoks normaalne. Aga ma ju olin tegelikult noor ja kogenematu ja ei osanud midagi muud ette kujutada. Ma arvasin, et suhted ongi sellised, et on kõigil keerulisi aegu. Ma olin pidevas masenduses ja stressis ja nutsin end tihti magama.

Nüüd on elu absoluutselt teistsugune, ma tunnen, et inimene, kes mu kõrval on, on mu tugi ja partner, tema ei ole kunagi stressiallikas, vaid alati stressimaandaja jne. Kõlab imalalt, aga ma tõesti mõtlen pea iga päev kui üle mõistuse õnnelikuks mind see inimene teeb ja kui kohutavas suhtes ma enne olin.

Ja nii tegelikult ongi! Kusjuures siia alla ei käi ainult draamad ning tülid, vaid ka lihtsalt see tunne, et sa mõtled, et aga mis siis, kui kuskil on keegi parem. Just see mandumise tunne. Sest juba siis su alateadvus annab sulle märku, et asi on vale. Ego ajal kõik kinnitasid mulle, et draamad ja tülitsemine ei saa olla normaalne, ma muidugi räuskasin suure suuga, et kõik on idioodid. Ma ise olin tegelikult idioot ja teistel oli täielikult õigus. Härra ajal olin ma enda arvates kindlalt veendunud, et need inimesed, kes on aasta koos olnud, ei tohiks veel lastele isegi mõelda, sest liiga vara on ju! Tegelikult otsisin vaid alateadvuses endale vabandusi, sest ma teadsin, et see suhe lasteni ei jõuagi, sest ta lihtsalt ei ole see inimene.

Igal juhul –  kui saaks anda aasta parima kommentaari tiitli, siis selle saaks Siberi Rahaboss (jah, nimi on küll naljakas, sest kes seda Võsapetsi Siberi Rahabossi teemat ei mäletaks, aga see selleks). Sellised kommentaarid peaksid kuskil suhteõpikutes ka olema, sest siis ehk ei teeks inimesed selliseid vigu. Samas – eks oma vigadest ka õpitakse 🙂

P.S: Jätsin sarnase kommentaari ka Jane postituse alla, aga ta kas pole seda veel näinud või lihtsalt ei avaldanud seda. Sest kommentaar läks modereerimisele ja kui inimene netis pole, siis avaldab hiljem. Vast ikka see teema pole, et see kommentaar ei sobinud talle ning ta otsustas, et ei avaldagi seda, sest midagi inetut ma küll ei öelnud, suht sama rääkisin, mis hetkel oma postituses.

7 kommentaari “Aasta parim kommentaar läheb Siberi Rahabossile!

  • Seda ma ei teadnudki, et sul blogi ka on ja tavaliselt ma ikka selliseid asju tean 😀 Samas kõikide blogidega ei jaksa end kursis hoida muidugi.

 1. kõik ei ole must ja valge, sa võid elus ka kahelda, kui on olnud valed inimesed varem kõrval ja teinud vigu, samas õige inimese kõrval võib varem või hiljem aru saada oma vigadest ning ühel mõistmisel ja kõikide asjade andestamisel saab ka muutuda ja olla õige kõrval koguaeg ja edaspidi.
  igas maailma otsas võib olla kuskil keegi, isegi kui kõik on hästi me ei tea ega peagi seda teadma.
  igaüks tõlgendab oma tundeid oma mõtteid erimoodi.
  laste saamine on küpsuse tase, igaüks on omal ajal selleks valmis, selleks pole õiget ega valet.

  • Ma mõtlesin pigem selles mõttes, et on inimesi, kelle puhul sa tead, et lapsi sa nendega saada ei taha. Lapsed pole kunagi valed, aga kui juba on see teadmine olemas, siis ega neid tule ka (nagu minul minevikus oli).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s