Aitäh teile, mu armsad eestlased, et te olite ainukestena nii normaalsed, kes sellele Iisraeli pasanteeriale ühtegi punkti ei andnud, ma olen nii uhke meie rahva üle!/ Hetk, mil eelmise aasta Portugali võitja Salvador Sobral mulle isegi meeldima hakkas…

Kõigepealt tahan ma eestlasi südamest tänada – me olime ainukesed normaalsed inimesed eurovisioonil, kes sellele Iisraeli pasanteeriale mitte ühtegi punkti ei andnud. Ei andnud rahvas ega žürii – ma olen täiega uhke meie inimeste üle! Ülejäänud Euroopa võiks end muidugi põlema pista, sest ma tõesti uskusin, et eelmise aasta Portugali võitjast ei saa midagi hullemat olla. Ma eksisin. Selle aasta Iisraeli kanakaagutaja sai hullem olla. Kusjuures Youtubes on sellel laulul 228 801 dislike ja kõigest 122 869 like. Mitte ühelgi teisel selle aasta eurovisoonil esinenud laulul pole nii palju dislike, aga ometi see pask võitis? Mismoodi? Miks ometi???????

Kui ma tavaliselt olen alati arvanud, et žürii on omadega sassis, siis sel aastal ei oleks Iisrael võitnud, kui see totaalne rõvedus poleks rahvalt nii palju punkte saanud. Austria oleks palju normaalsem olnud, isegi Küpros, tegelikult ükskõik, kes teine oleks parem olnud! Minu enda lemmik oli Saksamaa – ilus ja südamlik laul, kus laulja oli meie näitleja Hendrik Toompere Juniori täielik koopia, aga pikkade juustega 😀

Mina leian, et paks saab ka stiiliselt olla. Netta (Iisraeli laulja) seda küll pole. Vaadake või Adele – kas keegi solvaks teda kunagi sellepärast, et ta on ülekaaluline? Ei, sest ta oskab laulda ja teeb seda stiilselt. See Iisraeli koletis ei oska laulda, ei oska paks olla – lisaks kõigele on veel mats ka, sest nagu hiljem välja tuli, siis kui teised osalejad teda õnnitlema hakkasid, siis tal ei sobinud poolte õnnitlusi üldse vastugi võtta – pidas end nendest paremaks. Seega võitis tõeliselt kohutav lugu – aga nagu ma juba ütlesin, siis eestlaste üle ma olen uhke, et me sellisele jamale mitte ühtegi punkti ei andnud. Las siis teistele meeldib see pasanteeria, jumal sellega.

Tulles nüüd tagasi eelmise aasta Portugali võitja Salvador Sobrali juurde, siis see laul ei meeldinud mulle siis ega meeldi ka nüüd. Küll aga olin ma üliõnnelik, kui ta enne eurovisiooni finaali oma Twitteris mainis, et ta loodab, et see pask Iisrael ometi ei võida. Sel korral tundsin, et vähemalt selles asjas oleme samal arvamusel 😀 Lisaks meeldis mulle see, et kõik arvasid Salvador Sobrali puhul, et tema ometi nii karme sõnu ei kasuta, sest ta on üks õilis hing – ja tutkit sulle! 😀 Kasutas ja kuidas veel. Ning kui ta siis pidi selle tiitli Iisraelile üle andma, siis oli nii hästi telekast näha, et ta oleks pigem sealsamas laval maha kõngenud, sest ta tundis nii suurt vastikust selle võidulaulu suhtes 😀

Ma olen olnud tulihingeline eurovisoonifänn juba aastast 1998, mil ma seda vaatama hakkasin. Sellest aastast oskan ma öelda kõik võitjad peast. Ning muidugi on vahel juhtunud, et mingi võidulaul ei istu, see on loogiline, aga nii pettunud pole ma kunagi eurovisioonis olnud kui kahel viimasel aastal, eriti aga just praegusel aastal. Keegi ütles tabavalt, et Leto Svet oli ajast lihtsalt ees – nüüd oleks ta raudselt esikolmikusse pääsenud. Ning see oli üks kõige kohutavamaid laule, mis Eesti eurovisioonile saatnud on.

Eesti laul mu suur lemmik ei olnud, sest mulle lihtsalt endale ei meeldi see muusika, aga Elina ilmselgelt vääris kaheksandat kohta, oleks võinud vabalt ka kõrgema koha saada. Aga noh – kui eurovisiooni võidavad sellised paksmaod, kes arvavad, et nende inimõigus on paks olla ning teised peaksid teda sellepärast jumaldama, siis pole midagi teha. Ning ei – mul pole ülekaalulise inimeste vastu midagi, kui nad on ägedad ning neil on hea laul (räägin hetkel eurovisooni kontekstis ainult). Iisraeli laulja polnud äge ning see laul oli sitt.

Ma tean, et olen nüüd nii palju ropendanud, aga lihtsalt närvi ajab, kui sellised rõvedused eurovisiooni võidavad. Ma tõesti ei kujuta ette, millega peaks järgmisel aastal lagedale tulema, aga ma ausalt ei julge enam öelda, et midagi hullemat Iisraelist olla ei saa. Sest siis tuuakse raudselt lavale mingi inimene, kes end otse-eetris täis situb ning see võidab veel ära ka.

Aga eestlased on vinged! Meilt ei saanud see haige laul mitte ühtegi punkti. Ülejäänud Euroopa võiks end põlema pista.

Advertisements

30 thoughts on “Aitäh teile, mu armsad eestlased, et te olite ainukestena nii normaalsed, kes sellele Iisraeli pasanteeriale ühtegi punkti ei andnud, ma olen nii uhke meie rahva üle!/ Hetk, mil eelmise aasta Portugali võitja Salvador Sobral mulle isegi meeldima hakkas…

 1. Eriti vihane! Ma vaatasin pool võidulaulu ära ja minu meelest täitsa tavaline popplugu, meeldis kõvasti rohkem, kui Eesti lugu 😀

  • Jah, olen küll 😀 Ma olen lihtsalt alati suur eurokafänn olnud ja viimased aastad nii pettunud selles kõiges. Just võidulauludes siis.

 2. Nagu seal iga aasta võidaks tohutud muusikašedöövrid. Ja mis see sinu elu muudab üldse? Minu oma küll ei muuda kuidagi.

  • Kas kõik siin elus peab mu elu muutma? Ei peagi ju. Lihtsalt avaldasin oma arvamust, kuni see on veel värske teema. Ma unustan selle kiiresti, aga see ei tähenda, et ma ei või emotsiooni pealt oma arvamust kirjutada 🙂

   • Võid muidugi, ma lihtsalt olen üllatunud, et inimesed nii tõsiselt võtavad Eurokat. Ja olen ise pigem sellist tüüpi, et peale võistlust võitja peale rusikatega ei vehi. Kui muidugi aus võit on olnud.

   • Just vaatasin Ringvaates eestikeelset versiooni sellest laulust, mida laulis Birgit Sarrap. Vot see oli küll ilus 🙂 Nagu nad ikka igal aastal teevad võiduloo eestikeelsete sõnadega ümber.

    Ma võtan eurovisiooni natuke tõsiselt kord aastas, sest ma olen 20 aastat seda vaadanud ning fänn olnud 🙂

 3. kuidas saab solvata inimesi ja laulu, kui selles on lahedust tümpsu, nalja jms.
  kuidas saab kõike võtta nii negatiivselt ja vastikult, olid just nagu normaalsemaks muutunud aga selline kibestumine on lihtsalt vastik eestlaste poolt jms.
  sellise suhtumisega ei saa sa ka suhtes kaua püsima jääda. kui nii erinevad natuurid koos. su malbus tundub nii pinnapealne.
  maitse asi.
  kuigi öeldakse et usa ja euroopa värk seda israeli pealinna jms teemat siluda on võibolla kõik poliitiline värk aint..ja väga ohtlik on seal saudi araabia, iraani jms lähedal järgmine a pidu pidada..kui seal igasuguseid maailmavaateid võibolla ei sallita.

  • Mu kallim vihkas ka seda laulu sama palju kui mina – seega pole muret, sest me mõlemad leiame, et see on kohutav 🙂 Eks me siis mõlemad oleme paras paar ning pinnapealsed inimesed, et me selle kanakaagutasime fännid pole 😀

 4. ise oled ka ju veidi juurde võtnud ja teed teisi maha. see et üks tahtis teda õnnitleda ja turvamehed piirasid on kaheti mõistetav.meedia puhub asja hullemaks. see et see naine kukkus peaaegu seda sinusugune vist naeraks, haige.
  leto svet oli nalja lugu.
  ma loodan, et kunagi elus suudad sa asju veidi vabamalt võtta ja oma närvirakke jätta alles ka:D
  ja haloo, see laul meeldib 206 tuhandele ja 60tuh.ei meeldi. vahe sees.
  oleneb kust vaadata.
  võidulauluga ei olda kunagi rahul.
  eesti ego rahvus läheb alati võitma ja siis tuleb suht viimase kohaga tagasi nagu alati.

  • Youtubes ei meeldi see laul 230 000 inimesele ja 130 000 ainult meeldib. Seega on sul endal numbrid sassis (ma vaatasin just seda finaali esituse laivi). Nii et 100 000 inimest on sellele rohkem dislike pannud kui like.

   Kui see naine oskaks laulda ja oleks paks, siis palun väga. Kuna ta ei oska ning propageerib maailmas, kus on niigi sitaks ülekaalulisi inimesi, et on normaalne end nii suureks õgida – no pole ju normaalne sõnum. Aga maitse asi jällegi.

   Ma olen 3 kg juurde võtnud ja täiesti normaalkaalus – seega mind võrrelda inimesega, kes on tugevalt ülekaalus, ei päde.

 5. Ütlesid et iga euro võiduloost on tehtud tõlkelugu. aga täna tulin selline küsimus, et eelmise aasta portugali võitjast ei ole tehtud juu või ma olen midagi maha maganud?
  Kunagi ma Lordist ei pidanud lugu, kuid nüüd meeldib täiega.
  Kahju et oleme teinud valesid valikuid ja ka meie oleme olnud sellises olukorras kus oleks sel ajal võinud häbi pärast maa alla vajuda. Oleme enda margi kahe lauluga maha teinud üks on Neiukese tii ja Leto svet lugu. no need olid täielikud ämbrid. Mulle meeldib väga ooper, aga rock ooper. eks see ongi maitse asi. muule balaadid ei istu vot need on laulud mis panevad mind magama ma tahaks kuulda ikka kärtsu ja mürtsu ja raskeid riffe, mitte unele suigutavaid lugusid, aga maitsed ongi erinevad. Seekord siis selline valik eurooopa poolt.
  Ei tea mis siis oleks meie stiil millega võiks särada. Raske öelda, sest eurovisioonil on kõik stiilid esindatud. pop, rock, ballaad, heavy metalit on olnud. tantsumuusikat on olnud. raske on millegagi sile tulla.

 6. Mulle küll meeldis. Olen ka aastaid jälginud ja olen rahul, et Eurovisioon sai järjekordse mõttega ja sõnumiga võitja. Jamala, Salvador, Conchita.. neil kõigil oli oma sõnum ja mingi suvakas, tavailne Eleni ei väärinud seda tiitlit absull mitte rohkem kui Netta. Armastan selle laulu sõnumit, ühiskond vajab seda ja laul on eriline ja eristuv, mitte generic. Laulu enese mõttes küll minuarust üks parimaid sellel aastal ja see ongi ju song contest. Salvador pole kunagi mingi vagurake olnud, tema võidukõne seisukoht oli, et muusika pole ilutulestik, vaid tunne ja talle ei meeldi tänapäevane nn kiirtoidumuusika. Leto Svet oli halb lugu ja see jääks raudselt viimaseks ka praegu, Iisraeli lugu on hea. Seda postitust aga oli küll halb lugeda.

  • Mulle ei meeldi see laul ega hakka ka kunagi meeldima. Nii on ja nii jääb. Conchita laul oli näiteks suht okei ja selle vastu mul polnud midagi. Ning jah – muuta seda ei saa, et rahvas selle võitjaks pani, aga pettunud saan ma ikka olla, et nii läks. Ehk järgmisel aastal läheb natukenegi paremini 🙂 No halvemini vist tõesti enam minna ei saa 😀

  • Kas sa oleks nii hea ja seletaks mulle ka selle laulu mõtet? Ma tõesti proovisin seda otsida, aga ei leidnud. Feministlik see kindlasti pole, sest feminism taotleb võrdset kohtlemist ja teise sugupoole lolliks nimetamine seda kindlasti pole.

   • Ma tahaks ka teada, mis selle Iisraeli laulu nii eriliseks teeb, kõik muudkui kisavad, et nii äge, tore, eriline laul ning laulja. Inimest tulekski võtta sellisena, nagu ta on, kuid mehi sõimas Netta küll idiootideks. Ning mina leian, et pole õiglane propageerida seda, et kõik võiksid end vabalt paksuks süüa, sest nad on ikka erilised. Maailmas, kus isegi lapsed on niigi piisavalt ülekaalulised? Samuti ei leia ma, et anoreksiat tuleks propageerida, aga ka suur ülekaalulisus pole mingi selline asi, mida uhkusega reklaamida.

 7. No vot, minu arust oled Sina nüüd mats, et sa igast äärest seda naist solvata üritad. Kehakaal on nüüd küll viimane asi, mille kallal võtta, kuidas see lauluga kokku läheb? Väga madal, väga madal.

 8. Sa pole ainuke, ka mina tunnen täpselt nagu Sina! Näen, et väga palju negatiivseid kommentaare Su postituse kohta, aga ise olen ka 20 aastat Eurovisioni fänn olnud ja ei oleks oodanud, et selline pask võidab nagu see aasta :D. Sama tundsin eelmise aasta laulu suhtes, aga võrreldes selle aasta omaga, oli eelmise aasta laul ikka valgusaastad üle praegusest võitjast. Minu meelest ei peaks ka propageerima, kuidas paks on kõige õigem olla ja minu arust isegi pärisfeministid olid laulu peale ärritunud. Mina selles laulus küll erilist sügavat sõnumit ei näe, pigem häbistab naiskonda :D.

  • Täpselt minu mõtted! Eelmise aasta Portugali võitja oli sellega võrreldes tõesti parem. Ning mulle ei meeldinud see Portugali laul ega meeldi ka nüüd, aga tänavune Iisraeli võitja oli sada korda hullem.

   • JA! Ja kui nüüd aus olla, siis ma muidu üldiselt olen naiivselt lootnud, et Eurovisioni tulemused selguvad ausal teel ja võitja on päriselt ka võitja, siis viimaste aastate valguses jääb tõesti aina enam mulje, et tegemist on lihtsalt poliitilise propagandaga. Ma ei tea kas oled lugenud, aga Mart Sander kirjutas selle kohta päris hästi:
    https://www.ohtuleht.ee/876440/mart-sander-eurovision-on-globaalne-propaganda
    Kahju, tõesti oleks ju ilus kui võidaksid need, kes on päriselt võitu väärt.

   • Lugesin küll jah. Ei teagi, kuidas see asi tegelikult siis on. Mina tahaks ka loota, et ikkagi rahva arvamus loeb. Kuid nagunii oli jama võitja ning tuleb loota, et järgmisel aastal on parem seis lihtsalt.

 9. Fakt, et sa eesti versiooni ilusaks pead, näitab väga ilmekalt, et originaallaulu puhul sa lähtusid laulu hindamisel rohkem just esitajast, tema paksusest ja labasusest, tema stiili(puuduse)st, tema kanaimiteerimisest. Laulus endas on ju aga ilus rütmikas viis, meeldejääv meloodia, natuke isegi sisu. Eesti versioon on täpselt sama laul, lihtsalt vähema teatraalsuse ja tolategemiseta, sama sisuga, ilusama esitajaga, väikese lisatud lõõtspilliga 🙂 Eurokarusselli võtmes oli see originaalversioon lihtsalt liiga ülekülvatud erinevate tümpsude ja tolategemistega, laul kui selline jäi selle lopsaka tädi foonil lihtsalt tagaplaanile…

 10. 200% Sinuga nõus! Täielik “Kanade mäss” tunnuslugu! Ja ma ei tea kes sellele laulule sõnad kirjutas,aga autori inglise keel peab ikka algtasemel olema,et selliseid lihtsaid algklassi tasemel laul kokku keerata! Täielik P*SK!

  • No lohutuseks saab seda öelda, et enam hullemaks minna ei saa. Järgmise aasta võidulugu peab kindlasti parem olema, sest hullem pole enam võimalik!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s