Tartu linnaosadest/ Eurovisioon või asi – pigem unelaulude konkurss…/ Miks naised kohe perverti ei avalikusta (tegelikult peaks seda tegema, eriti sellisel juhul, kui tegemist on avaliku elu tegelasega – siis vähemalt saab ta ärile vee peale tõmmata, sest kinni selliseid nagunii kahjuks ei panda ju…)

Eile õhtul käisime kallimaga Annelinnas jalutamas. Me siiani polnudki niimoodi koos Annelinnas jalutanud, vähemalt mitte nii pikalt. Kuigi ma ise elan Annelinnas, siis tavaliselt tuleb kallim alati autoga siia. Seega tema jaoks oli esimest korda elus niimoodi Annelinna getot avastada 😀 Ta mainis ka, et kunagi oli tal Annelinnast hoopis negatiivsem arvamus, aga millalgi see muutus. Eks jah – samamoodi nagu Tallinna puhul on inimestel Lasnamäest mingi oma arvamus, aga ma olen Lasnal natuke elanud (seal kõige lõpus kusjuures, Ümera peatuse juures, Seli oli viimane peatus) ning jumala okei oli. Ja seal tõesti eesti keelt eriti ei kuule, eks Annelinnas elab ka palju venelasi, aga päris venelaste linnaosa see siiski pole nagu Tallinnas Lasnamäe.

Kui rääkida linnaosadest, mis mulle karvavõrdki Tartus ei meeldi, siis Annelinn sinna alla ei kuule. See pole ka mu päris lemmik loomulikult, aga mulle Tartus ei meeldi Veeriku, Supilinn, Karlova ega Ihaste. Seal ei tahaks üldse elada. Veerikus käisin ma kunagi koolis ning juba siis ei meeldinud mulle see linnaosa, tundus kuidagi väga kõle. Kuna puumajad pole mu lemmikute killast ning ahiküttega korterid samuti mitte, siis ei meeldi mulle ka Supilinn ega Karlova. Ning korteris elades võiks see pigem alati olla keskküttega, kui oleks maja, siis elaks selle kütmise veel üle. Kuid korteris elades küll ei viitsiks. Ma olen üks kord elus lapsena ahiküttega korteris elanud  ning teine kord ahiküttega majas ja siis ma muidugi kütma ei pidanud. Ma olen täiskasvanuna üks kord elus kütnud, aga kui just tungivat vajadust pole, siis ma seda pigem ei teeks.

Ihastes on küll ilusad majad ning kui keegi pakuks sinna tasuta maja, siis ma muidugi võtaksin vastu, aga kui mul oleks endal maja ostmiseks raha, siis Ihastesse ma seda kindlasti ei ostaks. Ma olen seal lapsena üpris tihti käinud, sest mu klassiõde elas seal, samuti oli mul gümnaasiumis üks sõbranna, kes seal elas, aga ma pole kunagi mõistnud, mis selle Ihaste paljude jaoks nii ahvatlevaks teeb. Kuigi paljud võrdlevad Ihastet Tallinna mõistes Viimsiga, siis Viimsi on palju ilusam minu meelest (olen suht vähe Viimsisse juhtunud, aga no Ihastega võrdlus on nii vale minu meelest, sest Viimsi on kõvasti ilusam).

Minu meelest Tartu kõige ilusam linnaosa on Tammelinn. Just see Väike-Kaare, Kesk-Kaare ja Suure-Kaare piirkond. Ma pole küll seal piirkonnas konkreetselt ise kunagi elanud, aga see on täiega ilus. Mis linnaosades ma ise olen Tartus elanud? Kõigepealt elasingi tegelikult Tammelinnas, küll Riia tänaval, seega mitte päris mu lemmiktänaval ning lärmi kostis palju, sest peatänav ju. See oligi siis, kui Tartusse perega kolisime – kahetoalisse ahiküttega korterisse. Pärast seda kolisime Variku linnaosasse – see ongi ainuke kord elus, kui ma majas olen elanud. Siis kolisime korterisse Eerikale, kus sai kogu aeg Lõunakeskuses poes käidud. Ning pärast seda kolisime Ropkasse, kus mu isakodu nüüd asub. Ropka on tegelikult suhteliselt eramajade piirkond, aga seal on mõned kortermajad ka, kus mu isa korter siis asubki. Mulle alguses üldse see Ropka piirkond ei meeldinud, aga nüüd jällegi täiega meeldib. Nii et arvamused võivad elu jooksul muutuda küll 🙂 Ja kutsekas oli täiega lähedal, kooli kõndisin viis minutit  😀

Annelinnas olengi ma siis elanud just viimasel ajal. Enne praegust üürikorterit elasin ma samuti Annelinnas – suht lähedal sellele, kus ma praegu elan. Gümnaasiumis puutusin ma samuti Annelinnaga kokku, sest käisin siin koolis. Kuid selline kõige suurem tutvus ongi tekkinud viimase kahe aasta jooksul, mil ma Annelinnas elanud olen. Tartlased, millised linnosad teile Tartus meeldivad/millised mitte? Ning kus te ise elate?

Kui nüüd eurovisioonist rääkida, siis sel aastal võib selle tõesti unelaulude konkursiks ümber nimetada. Mulle ei meeldi ka Elina laul, aga eks ikka hea meel oli, kui finaali saime. I poolfinaali laulud ma kuidagi suutsin ära vaadata ning siis jäin magama, ärkasin siis üles, kui hakati neid riike nimetama, kes edasi pääsevad. Kuna minu südant ei võitnud mitte ükski laul, siis mul oli suhteliselt suva. II poolfinaali ajal suutsin silmi lahti hoida esimese viie laulu ajal, siis sai uni võimust (ning tavaliselt ma ei maga sellisel kellaajal nädala keskel!). Ma harjumusest ikka vaatan seda eurovisiooni, lootes viimased aastad kogu aeg, et ehk on nüüd natukenegi parem seis nende lauludega, aga alati pean pettuma. Ning täna vaatan ka finaali, sest II poolfinaali laulud ma magasin maha – vbl on midagi head nendest, kes veel edasi pääses? 😀 Kahtlane küll muidugi 😀 Ning see Davidi lavale ronimine pärast Elina laulu edasipääsemist oli täiega piinlik! Ma küll ei näinud, et kellegi teise kallim seda niimoodi omavoliliselt teinud oleks. Ma muidugi ei tea, milline see nende suhe tegelikult on, aga nende intervjuude põhjal on Davidist jäänud täieliku kontrollifriigi mulje. Lausa kahju on Elina Nechayevast. Kuigi jällegi – eks meedial on komme asju suuremaks puhuda, kui need tegelikult on. Ma loodan, et siinkohal on ka pigem see viimane variant, kuigi kahjuks siiski tundub, et seal suhtes ongi Elina pigem mingi tõukoer, keda lihtsalt omada.

Kui rääkida nüüd Igor Mangi teemast, siis on mul hea meel, et sellised perverdid lõpuks avalikuks tulevad. Küll on mul aga kahju sellest, et see avalikuks tulemine varem ei juhtunud. Kui üks inimene siis lõpuks suu avab, julgevad seda ka teised teha. Et inimesed siit praegu välja ei loeks, et ma neid naisi kuidagi süüdistan, kes Igor Mangi käperdamise ohvriks langesid, sest ma ei tee seda absoluutselt. Kuid siiski on mul paar küsimust – kui see juhtus mõnel 15, 20, 30 aastat tagasi, siis miks sellega kohe välja ei tuldud? Jah, ma saan aru, et vbl kardeti ühiskonna hukkamõistu, sest Igor Mang oli austatud inimene, aga siiski? Ma saan aru, et paar inimest kardab, aga neid naisi oli ju lausa sadu nagu Pealnägijast välja tuli (kes siis pärast selle juhtumi avalikustamist Pealnägijale kirjutasid, et neil on Mangiga sarnane kogemus). Nagu kõik naised mõtlesid, et selline asi ongi normaalne, et ma lähen tšakraid avama ning siis herr Mang näpib mind muudest kohtadest ka? Selle perverdi karjääri oleks saanud ammu õhku lasta, kui keegi oleks oma suu avanud. Vot sellest ongi mul kõige rohkem kahju, et keegi varem ei rääkinud.

Võib-olla ma ei suudagi seda mõista, miks naised nii pikalt ootavad selliste asjadega, sest mind ei ole mitte kunagi keegi ahistanud. Kui ma 18-20-aastaselt klubis mõne tüübiga liibukat tantsisin ning viimane mu tagumikku katsus, siis selleks ajaks olime me raudselt juba suudelnud ning see tüüp meeldis mulle. Seega mind ei ole kunagi ahistatud ning ma tänan jumalat selle eest, et seda juhtunud pole. Süda läheb pahaks mõeldes, et mind käpiks keegi, kelle puhul ma ei taha, et ta seda teeks. Õnneks seda ei olegi kunagi ette tulnud. Ning selle eest olen ma tänulik.

Et jah – sellistest pervertidest võikski rohkem rääkida, et nad avaliku hukkamõistu osaliseks saaksid. Kinni nad ilmselt ju ei lähe (kahjuks), aga vähemalt ei saa enam oma äri sama edukalt ajada, sest siis teatakse, mis kulisside taga toimub.

Vot sellised lood siis hetkel 🙂

 

15 kommentaari “Tartu linnaosadest/ Eurovisioon või asi – pigem unelaulude konkurss…/ Miks naised kohe perverti ei avalikusta (tegelikult peaks seda tegema, eriti sellisel juhul, kui tegemist on avaliku elu tegelasega – siis vähemalt saab ta ärile vee peale tõmmata, sest kinni selliseid nagunii kahjuks ei panda ju…)

 1. Absoluutselt ei nõustu sinuga nende Tartu linnaosade suhtes 😀 Minu arvates ainult Karlova, Kesklinn ja vb ka Ülejõe on mõnusad piirkonnad, Annelinn on lihtsalt m a s e n d a v ja üldse kõik teised ääre poolsed linnaosad ka. Ehk on minu arvamus selline, sest elan ise praegu Karlova ja Kesklinna piiril (olen elanud ka Veerikul), aga no tõesti, jube mõnus on, selline hästi hipster chill vibe 😀
  Ja eurovisiooni osas ka ei nõustu haha 😀 Juba eelmine aasta kui eurokast midagi kirjutasid, siis mõtlesin, et no jummel milline muusika siis preilile meeldib, kui euroka palad on igavad 😀 Sel ju muusikat seinast-seina, tõsi, alati on mõned eurotrash laulud ka, aga noh mulle kogu melu ja pralle väga meeldib, raudpolt iga aasta vaatame sõpradega ja naudime 🙂 Aga mis seal ikka, kõik ei saagi eurovisiooni usku olla 😀

  • Ma olin pikalt eurovisoonifänn 😀 Need olid veel sellised ajad, kus võitsid Eesti, Läti (see Marie N lugu), Ruslana, Lordi, see Rybaki võidulugu meeldis ka 2009.aastal. Siis Rootsi Mansi võidulugu meeldis samuti. Aga üldiselt viimasel ajal pole minu jaoks midagi nii head, aga üks on kindel – võitku see aasta ükskõik kes, aga see on kindlasti parem kui eelmise aasta Portugali võidulaul, mis on minu arvates maailma kõige sitem võidulaul olnud. Sellest jamast on kõik laulud paremad!

   Kuid tõsi on see, et eks maitsed ongi erinevad.

   • Pean ka kartuliga nõustuma. Elukeskkond on Karlovas/Supilinnas kindlasti väärtuslikum (loe: rohkem rohelisust ja turvalisust) ning pole seal midagi viga. Lisaks puumaja ei tähenda ju alati puukütet. Köetakse elektriradikate või õhksoojuspumbaga ja on bueno. Tammelinna osas olen sinuga ühte meelt.

   • Ei tähenda tõesti alati puukütet, aga mulle lihtsalt ei meeldi need piirkonnad. Isegi ilma puukütteta. Mina isiklikult ei tahaks Karlovas ega Supilinnas elada.

 2. oot liibud kellegi vastu juba suudled ja lased puutuda. nii kergelt suvalisega?
  kombed kombed:P
  a vaat, võibolla on neil noortel vanadel selle mehe n.ö kuulsuse austuse eest mingi hirm, et kõik peavad lugu, kes kedagi usuks, samas nagu öeldi uudistes, et neid horoskoobi jms uskujaid ning austajaid alguses on kergesti mõjutada lastud võibolla. võibolla on piinlik ega julgeta seda valu ja ebamugavust rääkida. see me too jms kampaaniad ka alles 2018a läinud lahti. tänapäeva ühiskond, a kõik käperdamised küll mingite maailma teleprodutsentide, näitlejate, presidentide jms jutud on viimased a rääkima hakatud. miks varem ei räägitud..ei tea. a õnneks on asjad muutunud.
  kuigi tuleks öelda kindel ei. ja mis maani on ahistamine, käperdamine, jms. on kahe otsaga asi, varsti ei või silma ka vaadata, ahistatakse, samas igasugune käperdamine jms tegevus mis ei ole tehtavale meeldiv on vale. ja sellest peab märku andma. a inimese julgused, käitumised on erinevad.

  eurovisioonist vaatasin esimese poolaja laule sirvides hääletuse ajal ja eesti laulu nägin esimest korda algusest lõpuni kudagi õõtsus seal. suures punases kleidis. kiljus mul peaaegu pea valutama:P. a see iisraeli linnuhäälega naljakas tegelane suurem naine, oli isegi lahe.
  muud mai mäleta.
  see teise finaali rokilaulu sugemetega teema oli veider väsitav ungari vist.
  abbalik värk on õige eurokas.
  a maitse asi.
  võib.eesti jääb 3-10. kohale.
  jah selle elina käitumine on pildilt kuidagi naeruvääristav mehele..samas mees käib iga sekund sabas nagu oleks tema omand. et ärgu vaadaku selle naise poolegi, kuigi palju suu naerukil pilte intervjuusid edvistavaid on tal suht väsitav näha. varsti saab see euro trall läbi õnneks.

  tartu on nii väike ja roheline linn nagu viljandi. nagu väike armas maakoht vist.

  • Heh, vallalisena olin jah kunagi selline. Üldse ei kahetse ka, sest ajad olid teised. Nüüd 10 aastat hiljem oleksin isegi siis rahulik, kui suhtes poleks. Enam ei viitsiks niimoodi 🙂

 3. Olen pikalt Tammelinnas just selles sinu nimetatud piirkonnas elanud ja ehkki seal on ilusaid kohti, siis minu lemmik see siiski pole, nüüd elan juba 10 aastat Supilinnas ja ei näe end siit kusagile kolimas, okei Karlova tundub ka armas aga Emajõe lähedust on raske üle trumbata. Annelinn ja Ropka on masendavad.

  Sel aastal Eurovisioonil mingit erilist suurt lemmikut ei ole aga mõni lugu on täitsa okei. Eelmise aasta Portugali lugu on üks absoluutseid lemmikuid läbi aegade.

  • See krdi kanakaagutajast Iisrael võitis!!!! Just tänu rahvale, õnneks vähemalt eestlased (rahvas) sellele opakale laulule punkte ei andnud. Sel aastal oleks ma žürii valikuga palju rohkem rahule jäänud, sest Austria oli kõvasti parem. Ka Rootsi või Küpros oleks parem olnud. Ükskõik kes oleks parem olnud!!!! Ma olen jälle nii pettunud. Mulle endale meeldis kõige enam Saksamaa. Eesti puhul ma eeldasin, et kuskil 8-9 jääme.

   • minu arvates just israeli laulus oli lahedust, tümpsu, lõbusust ja etem, kui see küpros vms diskopop kopi beyonce.
    saksamaa, taani olid ka okeid. ning kui hiljem rootsi oma kuulda oli ka norm.
    kuna eurokas on niikuinii mingi karneval siis õige võitiski.
    seda tulebki naljana võtta ja positiivsena peab meelt hoidma, mitte …. koguaeg.
    ega eestile ka keegi punkte ei andnud ning see reikopi valel ajal hädisemine oli nõme.
    ilm on ilus, elu on hea, muu pole oluline. :D:P

 4. Mina olen Tartus elamist saanud proovida Ravila tänaval (mina ei tea, kas see on Veeriku või Maarja-Mõisa linnaosa), Karlovas, Ropkas, Annelinnas korra, Ihastes, kesklinnas, Raadil. Noh, peaaegu igal pool. Kõige rohkem meeldivad mulle Ihaste ja kesklinn. Kõik teised kohad meeldisid ka, sest mul on Tartust ikka vaid head mälestused, oma kooli- ja ülikooliaega ei oleks tahtnud küll kuskil mujal veeta kui just seal. Ehkki tagasi ma ennast kolimas ei näe. Kui peaksin ja antaks valida, siis Annelinna ma siiski ei koliks. Hinnalinna (Jaamamõisa?) ka mitte. Kõik muud variandid oleks okei.

  Ma olen sinuga selles osas täiesti ühel meelel, et eelmise aasta võidulugu – boring, yawn. Aga selle aasta võidulugu mina küll viitsin kuulata. Olgu ma kasvõi ainus eestlane, kellele meeldib 😀 Ma ei oleks osanud seda võitjaks ennustada, aga täiega hea hooga lugu on, ma olen täna juba neli korda kuulanud. Austria lugu ka meeldib, aga hoogu on vähem.

  • Ja mina veel arvasin, et eelmise aasta võidulaul oli maailma kõige hullem 😀 Ma eksisin – selle aasta oma oli. Ma kuulsin seda Iisraeli laulu poolfinaalis ning teadsin, et sellele ennustatakse head kohta, aga ma tegelikult ka ei arvanud, et selline laul võidab. Mul oli siiski veel inimestesse usku 😀 Enam pole. Pigem oleks kindlasti Austria või Küpros pidanud võitma.

 5. Tammelinna osas olen sinuga nõus, see on minu lemmik ka. Kolisin siia u 5 aastat tagasi, enne kolimist elasin 20 aastat Tartust väljas ja linna elamispinda otsides oligi just Tammelinn esmane valik. Ja rohkem rahul ei saaks olla! Aga Annelinna osas ei nõustu. Vot see on koht, kus ma ealeski end elamas ette ei kujutaks. Ei meeldi seal niisamagi käia, nt Eedenisse sattusin esimest korda elus alles sügisel 😀 lihtsalt ei sümpatiseeri see linnaosa ja need suured majad.

 6. Mis Mangi teemasse puutub, siis… kui tšakraid avama lähed, siis peadki arvestama sellega, et üks tšakra asub põhimõtteliselt lahkliha piirkonnas ja üks tšakra asub sisuliselt kubemes. Nii et kui siis satudki sealt käperdatuks, siis vähemalt on asi olnud õigustatud :DDDD

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s