Laupäevad on nii head :) / Blogijate esmamuljest laivis

Ma jumaldan neid laupäeva ja pühapäeva hommikuid, kus saab pikalt voodis vedeleda. Ma jumaldan neid hommikuid, kus saan ärgata niimoodi, et kallim on mu kõrval (hetkel on ta küll oma laupäevasel lisatööl, aga tunnike tagasi oli siin). Minu meelest on need nii ägedad ja armsad! 🙂

Täna õhtul on mu isakodus tema sünna tähistamine. Tegelikult on mu isa sünna küll alles 19.veebruar, aga kuna hetkel on mu Inglismaal elav õde ka Eestis, siis peame selle juba praegu ette ära. Kuna tegemist pole juubeliga, siis tähistame pereringis. Kallim näeb nüüd mu teise õe ja tema perekonna ka ära (Tartus elavat õde ta pole veel näinud). Õhtul on plaan Eesti Laulu I poolfinaali vaadata minu juures. Ja tahaks millalgi “Viitkümmend vabastatud varjundit” kinno vaatama minna. Kuna ma kahte esimest osa olen näinud, siis tahaks kolmanda ka ära näha. Kallim pole ühtegi osa näinud, aga lubas minuga siiski seda vaatama tulla 😀 Olen talle natuke rääkinud, kui veidrad filmid need on, aga samas vaatamata ei saa ka jätta, sest olen eelmisi näinud ja tahaks teada, kuidas see kõik lõpeb. Ning ei – raamatut ma ei viitsiks lugeda, nii palju need filmid mulle ka meeldinud pole. Ja päris elus oleks Christian Grey sugused mehed tõprad, sest nad on suured manipulaatorid. Need pahad poisid, keda naised mingil eluperioodil ihaldavad (jättes siinkohal välja Christiani seksiihad, sest see ei puutu praegu asjasse, vaid vaadates just tema iseloomu), aga siis saavad aru, et head mehed on palju paremad. Kuigi kolmandas filmis pidi ta käitumine veits paremaks muutunud olema. Eks siis näha ole 🙂

Vaatasin eile blogija Jane laivi Facebookis ja ta jättis seal hoopis teistsuguse mulje kui blogis. Kommenteerisin ka, et ta tundus laivis palju kurjem kui blogis 😀 Vähemalt alguses. Hiljem enam nii väga ei tundunudki, aga ma vist harjusin sellega ära. Selle esmamuljega on üldse veider teema. Mulle on näiteks öeldud, et oma vähestes Youtube videotes ja blogis olen ma vahel sellise üleoleva mulje jätnud, aga tegelikult päris elus olen hoopis sõbralikum 😀 Saadet ma hetkel siia ei lisaks, sest seal ma pidingi olema ülbe. Ma ise ei oska seda nii hinnata, aga eks sel mingi tõepõhi ikka all võib olla. Kuidas teil selle esmamuljega on? 🙂

Kui veel esmamuljest rääkida, siis kunagi jättis Merje mulle blogis täiega ülbe mulje. Sellise, kes kõigile ära paneb jne 😀 Sain siis päris elus temaga kokku ja tegelikult oli nii vaikne tüdruk 😀 Siis ma mõtlesin küll, et ma olen vist kellegi teise blogi kogu aeg lugenud 😀

Minu meelest selle EBA ümber on mingi meeletu trall lahti läinud. Samas eks see muidugi kurb ole, et paljud blogijad seal osaleda ei taha. Mina loen palju selliseid blogisid, kes pole seal kunagi osalenud, aga kirjutavad täiega hästi. Näiteks Kristallkuul ja Kuidas kasvatada inimest.

Ma usun, et enamus, kes on enda seisukoha juba selle kohta välja öelnud, ei muuda seda ka pärast blogiauhindade korraldaja vabandamist. Samas ei tea muidugi. Eks näha ole.

Eilne suvakas selfi lõpetuseks 🙂 20180209_192301.jpg

14 kommentaari “Laupäevad on nii head :) / Blogijate esmamuljest laivis

 1. Hei! Mis sa siis teed kui su kallim hakkab lapsi tahtma? Kas annad järele ja jääd rasedaks või seisad enda eest? Lihtsalt tahaks teada, see praegu ühiskonnas suur küsimus, tean paljusid juhtumeid kus meestel on suur titaisu peale tulnud ja survestanud oma naisi. Huvitab, kuidas sina seda asja näed, mulle küll ei meeldi kui naine mitte enda soovil, vaid mehe survestamisel lapse saab.

  • Minule ka selline survestamine ei meeldiks. Minu puhul on väga oluline see, et ma oleksin mingi aeg inimesega ilma lasteta koos. Aasta vähemalt, aga ideaalis võiks rohkem olla. Me oleme kallimaga lastest rääkinud küll, et kui palju me neid sooviksime jne, aga kindlasti oleme me veel ülivähe koos olnud, et sellele niipea mõtlema hakata. Eks tulevik näitab, mis saab 🙂

   Ma olen alati öelnud, et ma ei poolda valimatut sigimist, sellepärast mul veel lapsi pole ka, sest mu suhted pole eriti kaua kestnud. Ja kuna ma tean, et see on niimoodi kahjuks olnud, siis kindlasti ei ole ma valmis saama kellegagi lapsi, keda ma nii vähe tean. Et mind sellise jutuga mõjutada ei annaks (mitte et ma arvaksin, et kallim seda üldse tegema hakkaks, aga hüpoteetiline väide). Kuid kui rasedusvastane vahend peaks alt vedama, siis poleks loomulikult kahtlustki, et ma sünnitaksin. Aga selle tõenäosus on pigem väike.

   Et jah – ma kindlasti tahaksin lapsi saada, aga see ei ole mu eesmärk omaette. Minu arvates on lapse saamine väga suurm samm, mille peaks enne hoolega läbi mõtlema. Ja kedagi laste saamisega survestada on väga inetu tegu – vahet ei ole, kas survestaja on naine või mees. Selliste survestamiste puhul on tõenäosus suurem, et see suhe läheb pikemas perspektiivis nagunii lahku, sest lapsed ei saa suhet päästa. Kui suhe/abielu on enne laste saamist pekkis, siis pärast on see veel rohkem pekkis. Lapsi peaks saama heasse suhtesse, mitte selleks, et suhet päästa. Kahjuks tänapäeval inimesed usuvad, et laps on see imeline asi, mis kindlasti suhte paremaks teeb. Nii see siiski ei ole. Suhe peab juba enne hea olema 🙂

   • Loodetavasti siis kallim ei taha rohkem lapsi kui sina. Sest neid mehi on küllalt, kes tahavad palju lapsi ja siis kui esimene naine rohkem ei ole nõus sünnitama, siis otsivad uue naise ja saavad veel lapsi. See pole normaalne ja tihti need esimesed abikaasad kibestuvad ja kannavad alateadlikult viha nende meeste vastu.
    Niiet õige, meest tuleb korralikult valida. Kõik naised peaksid seda teadma.

 2. sa oled üks mõistlikematest blogijatest et nii arvad.
  kõik teised blogijad paljunevad nii et maa on must.

  • Väga inetu arvamus teiste blogijate kohta. Mina loen ainult selliseid blogisid, kus inimesed on juba pikalt koos olnud või lausa abielus. Siis on ju asjade loogiline käik, et saadakse lapsi. Vot siis oleks ehk jah teine teema, kui oleks viis last ja kõik erineva mehega. Aga meie blogimaastikul küll sellist näidet pole ju – seega ei saa ma hästi aru, millest sa räägid. Ühe mehega mitut last saada pole ju mingi mega paljunemine 🙂

  • Minu arvates see pole inetu arvamus. Suht õigustatud ütlemine, sest tõepoolest on eesti blogijatel mingi omadus et nad nii palju paljunevad.
   Printsessil on tõesti normaalne suhtumine, hea et selline kaine blogija on ka olemas. Teised kõik propageerivad küülikustiili, huvitav kui paljud blogijad varsti lahutavad. Praegu propageerivad nad roosamannat, kui hästi neil kõik on. Aga küll hakkavad kirjutama ka oma lahkuminekutest ja avalikult nutma. Või arvavad nad, et inimesed tõesti usuvad et nad on 24/7 nii happy.. Jajah.

 3. Ma vaatasin ka täna Jane live järgi ja nooo maaa eiii teaaaa… live pole tema jaoks. Kuna tundis end kaamera ees ebamugavalt, siis oli ka ebamugav kuulata ja vaadata, et polnud sellist vaba olemist ja pikaks venis ka. Ma muidugi oleksin võinud muidugi selle live iksist kinni panna, aga mul on see imelik kiiks, et pean asjad lõpuni tegema, lugema, vaatama, kuulama jne. 😀 Üks kord kuulasin ühe raamatu 15 minutilist lõppu 7x, sest ma jäin kogu aeg magama 😀

 4. Saan aru, Laana, Sinu küsimuse sisust. Vabandan, kuid selle esitamise vorm pani mind võpatama. Instiktiivne mehe reaktsioon kui ta arvab, et teda verbaalselt rünnatakse soo pärast.

  Mida siiski tähendab, et mees survestab naist saada lapsi ja naine jääb iseendaks? Et tahan last ja kui naine ei soovi, siis lähevad teed lahku? Ma ei näe selles midagi imelikku. Vaevalt ükski naine lastetuks jääb kui mees kategooriliselt ei soovi isaks saada. Otsitaksegi siis seda, kellega lapsi teha ja ühiselt üles kasvatada. Ei väida absoluutse tõena, kuid kui mees väljendab üheselt mõistetavalt, et tahab naisega last saada, kas see ei olegi ülim armastusavaldus, mis üldse olemas on? Selge, et ega selle asjaga pea toimetama kiirabi korras, kuid …

  • Lapse tahtmine pole armastusavaldus, vaid bioloogiline tung. Ülim armastusavaldus oleks see, kui inimene tahab teisega koos olla isegi ilma lasteta, sest talle piisab ainult sellest inimesest terveks eluks.
   Tänapäeval mehed väga palju survestavad, just selle pärast et naised järjest rohkem tahavad oma elu elada ja mitte rasedaks jääda. Minu tutvusringkonnas kaks naist jäid meeste suure titeisu pärast rasedaks, pärast nii kahetsesid. Jubedad mehed kes survestavad ja rumalad naised, kes enda soovide eest ei seisa. Lisaks katkised lapsed.. Päris nõme.

   • Ei saa vastamata jätta. Bioloogiline tung meestel (ka naistel) on seksivajadus, mitte soov last saada. Meestel väljendub bioloogiline vajadus aktiivsemalt võrreldes naistega. Nõus Sinuga selles, et koos olla vaatamata lastetusele on hüper-super. Teisisõnu on see mõnikord eneseohverdus. Naised saavad ju täiesti vabalt tänapäeval elada ilma meheta, kui viimane hirmsasti last tahab? Ma arvan, et laste jaoks on kordi hullem kui meest kasutatakse vahendina naiste titeisu rahuldamiseks. Seda sotsiaalses plaanis.

 5. Mina arvan, et iga inimene leiab lõpuks selle, kellega vajadused klapivad. Mul on üks naissoost tuttav, kes teab, et ta ei taha kunagi lapsi saada. Ta leidis mehe, kes samuti lapsi ei taha. Samas arvamused võivad elu jooksul muidugi muutuda, aga nad on üsna pikalt juba koos olnud (mingi 10 aastat) ja arvavad endiselt samamoodi. Aga noh, vanuse järgi veel jõuaks, naine on alla 30 ja mees kuskil 35.

  Et jah – survestamine pole kindlasti õige asi, tuleks leida see inimene, kes sinuga samu väärtusi jagab.

  • See pole minu väljamõeldis vaid täiesti reaalne asi, et mehed saavad ühe naisega lapsi ja pärast tõmbavad uue naise juurde.
   Hoia ennast, ma ei tahaks mitte kunagi siin maailmas näha et mõni naine lubab endaga nii käituda.
   Jah, alguses räägivad need mehed mesijuttu aga kes teab kuhu neid tuul viie aasta pärast viib. Ja polegi vaja selliseid, lihtsalt lapsi pole mõtet sellistega “suurest armastusest” saada. Naised, olge targemad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s