Üle pika aja salsat tantsimas/ Lähenevad jõulupeod / Varsti juba 28 – kuhu see aeg küll lendab? :D

Käisin täna üle mitme nädala tantsimas. Vahepeal lihtsalt ei saanud minna, sest köhakurat piinas mind. Täna sai salsat tantsitud ja vahel ma ikka mõtlen, et mul on vist veel hullem mälu kui kuldkalal 😀 Polnud ammu salsat tantsinud ka. Samme ma muidugi mäletan juba, aga igasugused keerutused jne – need tuleb alati üle korrata. Kuigi  ma olen neid juba varem õppinud. Aga ülitore oli jälle üle pika aja tantsimas käia! 🙂

Lähenevad jõulud toovad ka palju korraldamist – eriti tööalaselt. Meil tuleb jõulupidu – tegelikult lausa kaks ja seoses sellega on vaja mõnesid asju teha. Teeme ka omavahel jõulukinke. Aga mitte nimeliselt, vaid igaüks teeb sellise kingituse, mis võiks kõigile sobida – seega suvalises järjekorras jagatakse neid kingitusi. Enne seda saab kindlasti päris kiire aeg olema, aga kuna muus mõttes on nagunii juba rahulik, siis pole hullu. Eks ma mõtlen mingi üllatuse ka veel kõigile jõuludeks välja, sest suvel ma tegin tiimile enda mõeldud luuletustega diplomid (mis olid kõik meie firmaga seotud). Mul juba mõned ideed on, eks näis, millise ma ellu viin 🙂 Lisaks saan ma aasta vanemaks, aga see on laupäeval, seega tuleb enne sünna ka tööl ära pidada. Me nagunii läheme 22.detsembril puhkama ja 2.jaanuaril tööle tagasi. Saab nädalake puhata, jeee 🙂

Nüüd on meil firmas suht palju inglise keelt ka, sest meil on lätlane tööl, kes küll kogu aeg Eestis ega Tartu kontoris ei viibi, aga kui ta on siin, siis on üldine suhtluskeel inglise keel – ehk siis kõik koosolekud jne on nagunii inglise keeles. Mul just suuline inka oligi veits roostes. Kuigi ma oma tansuõpsiga suhtlen ka inglise keeles, sest ta on itaallane (ta räägib küll eesti keelt päris arusaadavalt, aga meie oleme kuidagi inglise keeles suhtlema jäänud), aga seal on nagunii selline hästi üldine suhtlus.

Mis mulle eriti oma töö juures meeldib, ongi kusjuures see, et meil on üpris tihti mingid tiimiüritused. Minu meelest on see äge, kui sellised asjad toimuvad, sest eelmises töökohas ei toimunud 3,5 aasta jooksul mitte ühtegi üritust (kui Kanal 2 peod välja jätta, aga see ei lähe eriti arvesse). Ja ka eelmistes firmades on heal juhul ainult jõulupidu toimunud kui sedagi. Nüüd on meil olnud bowling, kanuumatk, laskmine ning lisaks istumised väljas, kontoris – ka sünnipäevadel ja pühadel on alati mingi üritus. Ja Robotex muidugi ka. Minu meelest on see oluline, et ettevõte panustab ka sellesse, et saame vabal ajal midagi ägedat teha. Nii peaks igas ettevõttes olema 🙂 Ja mul on hea meel, et mina just sellises ettevõttes töötan, kus niimoodi on! 🙂

Eile oli mu kallim Tartus, käisime Suudlevates Tudengites söömas. Nüüd näeme nädalavahetusel uuesti. Meil on tekkinud ka mingid plaanid, mida me jõuludel ja uuel aastal teeme. Eks näis muidugi, mis me täpselt teeme, aga plaan on ikka koos need veeta 🙂 Oma sünnat ma ilmselt suurelt ei pea, sest kuna juubel ei ole, siis mingit erilist plaani pole. Ma pole nagunii eriti suur sünnipäevade tähistaja. Viimati tähistasin suurelt, kui 25 sain. Järgmine suurem tähistamine tulekski ilmselt siis, kui 30 saan – ehk siis kahe aasta pärast 🙂 Oh sa krt, see aga tähendab, et ma saan varsti 28! 😀 Kuhu need 10 aastat mu elust kadusid, alles olin ju 18 😀 Kui ma 18 olin, siis ma küll mõtlesin, et 28-aastane naine on täiega vana ju 😀 30 tundus eriti hull.

Nüüd ma enam päris niimoodi ei mõtle, sest ma leian, et nii palju ägedat on veel ees! Just ka selles mõttes, et nüüd olen vaikselt jõudnud sinna stabiilsesse elujärku oma elus – olen ise rahulikum, mõistlikum, mitte nii suur skandaalitseja (no vahel natuke ikka ilmselt :D). Elu on ka vast natuke rohkem paigas kui enne. No oma korterit küll veel pole ja ilmselt niipea ei tule ka, aga noh – mis seal ikka 🙂 Ehk kunagi ikka!

23 kommentaari “Üle pika aja salsat tantsimas/ Lähenevad jõulupeod / Varsti juba 28 – kuhu see aeg küll lendab? :D

 1. Mis ettevôttea sa töötad? Kuidagi kahe silma vahele jäänud kuigi tihti sind loen 🙂

  • Ma töötan ühes IT-firmas Office Managerina 🙂 Minu ülesanded ei ole absoluutselt IT-ga seotud – hoopis müük, inglisekeelsete uudiskirjade kirjutamine ning üldine kontorielu ning ürituste korraldamine. Peamine ongi meie lahenduse tutvustamine telefonitsi, kuhu siis meie müügimees läheb kohale ja hangib kliente. Meie kliendid on tootmisettevõtted, sest pakume tootmise monitoorimist reaalajas – ehk siis tootmise efektiivsemaks muutmist. Ehk siis tootmise täielikku ülevaadet, kus saab kogu info toimunud katkestuste, praagi kohta jne. Paljudel tootmisettevõtetel ei ole isegi tänapäeval veel aimu, kui kaua nende tootmismasinad tegelikult seisavad, sest neil pole sellest korralikku ülevaadet. Meie kogumegi tootmisest andmed ja selle abil saab analüüsida, miks tegelik tootlikkus erineb tootmisplaanist. Juba mõne kuu möödudes saadakse aru, et OEE on paremaks läinud ja tootmine on palju produktiivsem, kui neil on sellest reaalne ülevaade olemas, kaua masinad tegelikud seisavad ja miks nad seda teevad 🙂

 2. no jaanika, inimesed ütlesid sulle saates olles et sa oled rohkemaks võimeline.
  neil oli ju õigus. see on see jaanika, keda kõik näha tahtsid. intelligentne neiu oled ja õnneks kasutad nüüd oma potentsiaali ka korralikult ära!

  • Aitäh! 🙂 Mina olen ka rahul, et veebruaris pea ees vette hüppasin ning hakkasin tegelema valdkonnaga, millest mul enne absoluutselt aimugi ei olnud. Kusjuures omapärane on ka see, et mu kallim töötab tootmisettevõttes, kuhu ma meie müügimehe augustis saatsin, aga seal siiski kaubaks ei läinud (kallim ei ole see, kes seda otsustaks) 😀 See tuli jutuks siis, kui veel Facebookis suhtlesime – ütlesin talle ka, et olen meie müügimehe sinna ettevõttesse juba suvel saatnud, kus ta töötab 😀 Aga Põlvamaal polegi vist mitte ühtegi tootmisettevõtet enam, mille nime ma poleks kuulnud (kuhu olen meie müügimehe saatnud, aga teemaks ei läinud) või mis poleks juba meie klient. Üldse on paljud tootmisettevõted selle tõttu väga tuttavad ka kõigis teistes maakondades. Saaremaa ja Hiiumaa ehk välja arvatud, sest sinna pole müügimeest eriti saatnud (Hiiumaale üldse mitte).

  • No paljud minuvanused on ostnud kahepeale – kas suhtes olles või abielus. Ma ei kujuta küll ette, mismoodi ma peaksin üksinda 5000 eurot suutma sissemaksuks koguda, sedagi juhul, kui Kredex tuleks appi ja tahaksin Tartusse korterit 50 000 euro väärtuses (mis just palju variante peale Annelinna ei jäta). Ainult sellisel juhul oleks sissemakse 10 protsenti, muidu oleks lausa 20 protsenti. Aga noh, ma ei teeni ka mitu tuhat, et saaksin selle raha ruttu kokku koguda 😀 Teine variant oleks muidugi maale kolida, siis saaks odavama korteri, aga… siis peaksin autojuhiloa tegema, mida ma hetkel oma plaanides ei näe.

   Kui sina oled täiesti üksinda korteri (või lausa maja) ostnud, siis oled muidugi tubli 🙂 Tihti heidavad ette mulle inimesed, kes on kahepeale laenu võtnud (või veel hullem – mees on ainukesena laenu võtnud ja nad pole pidanud ise sentigi sinna lisama), et miks ma üksinda ei ole seda siiani suutnud teha. Ja kui ma siis küsin, et kui sa oleksid pidanud üksinda koguma seda, kas oleksid nii kiiresti seda suutnud teha… Siis on mokk maas. Aga jah, ma pole lihtsalt suutnud leida sellist suhet, mis oleks ka püsima jäänud niikauaks, et julgeks üldse koos laenu võtta 😀 Et selles mõttes jah minu viga muidugi.

   • Väga hästi põhjendasid ära. Minu arvamus sinust muutus päris heaks kohe lausa! 😀

 3. Haha, ei olnud. Täitsa päris mõtlen nii 🙂
  Aga sel teemal veel, kas sa arvad, et pere (s.t laste) eelduseks on oma isiklik kodu või kujutaksid sa ette seda ka üürikorteris? Tahaks sinu seisukohta teada, kuna ühiskonnas on väga palju erinevaid arvamusi sel teemal ja enamasti vaadatakse viltu peredele kes elavad üürikas endiselt pere luues. Ja mis aeg oleks sinu jaoks piisav, et ühine kinnisvara soetada?

  • Ideaalis tahaks muidugi, et lastel oleks isiklik kodu. Mina elasin terve elu üürikorterites (tegelikult Puhja korterid ei olnud üürikorterid, nõukaajal jagati ju töötavatele inimestele kortereid tasuta. mu vanemad tahtsid lihtsalt Tartusse ära kolida ja müüsid lõpuks Puhjas korteri maha. esimene korter vahetati Puhjas lihtsalt väiksema vastu välja) ja kuigi mul oli tore lapsepõlv, siis oma kodu oleks ikka kõige parem. Alles siis, kui olin 18, ostsime püsiva kodu, mis kuulub tegelikult mu õele, aga kus elab mu isa. Nüüd vanaduspõlves ei pea mu isa õnneks enam kolima.

   Ühiseks kinnisvaraks on sobiv aeg siis, kui ikka mitu aastat on koos oldud. Või siis tõesti võib ka natuke lühem aeg olla, kui reaalselt tunned, et see on see inimene, kellega tahad ülejäänud elu koos olla. Alati võib asi metsa minna, aga vähemalt sel hetkel pead sa oma tulevikku selle inimesega nägema. Teine asi on muidugi siis, kui ühel juba on kinnisvara olemas ja teine sinna sisse kolib, kui suhe arenema hakkab. Siis on jällegi see asi, et kui peaks lahkuminek toimuma, siis jäävad sellele tühjad pihud, kellel polnud kinnisvara. Jällegi jama värk. Sest isegi abiellumise puhul jääb ju kinnisvara sellele omanikule, kes selle enne ostis, mitte ei lähe jagamisele. Mis on ka õige, sest see muretseti ju enne abiellumist.

   • Samas kui ikkagi oma kodu poleks, siis saaks hakkama pere luues ka üürikorteris 🙂 Ma leian, et oma kodu on küll oluline, aga tähtsam on see armastus, mida lastele pakkuda saab. Ja kui muudeks vajalikeks asjadeks on rahalised võimalused olemas, siis pole ju hullu 🙂

   • Saab osta koos ka varem. Ei pea selleks verevannet andma või abielluma.

    Kinnisvara on selline asi, et selle saab maha müüa, kui elu vahepeal kursilt kaldub ja otsustatakse lahku minna. Vähemasti ei ole sel juhul raha tambitud võõraste inimeste taskutesse. Maksad pangale tagasi ja oma kodu eest, mitte niisama tuulde. Mul tuleb automaatselt allergia, kui ma mõtlen, et ma peaks siin Tallinnas mingi 400+ euro eest korteri üürima. See teeb aastas u 5000 eurot. Täielik hullumeelsus.
    Iga kell oleks mõistlikum peigmehega kahepeale korter osta, maksta kõik kulud võrdselt ja kui peaks lahku mindama, siis vara ka võrdselt jagama. Mitte ootama ja võõra inimese taskuid täitma 🙂

 4. Miks sa 18 aastasena arvasid, et 28 on jube vana? 😀 Kas sul oli näiteks mingi ettekujutus, milline su elu on 28 aastaselt. No nagu paljudel on, et: sellles “kõrges eas” olen juba kindlasti 50 riiki külastanud ja paras aeg koduseks jääda ning 2 last saada.

  • Mul mingi ettekujutus oli küll, et 28-aastaselt olen abielus ja ilmselt on vähemalt üks laps ka 😀 No niimoodi ei läinud, nagu me kõik teame 😀

 5. Kuna sa oled juba sellises eas, kus “võiks” laps olla (ühiskonna normide järgi võiks, aga muidugi ei pea), siis kas oled mõelnud nüüd sellele, et lähitulevikus sellele mõtlema hakata?

  • Kindlasti oleks tore lapsi saada, aga ma üldiselt leian, et peaks selle inimesega natuke enne koos olema ja siie lastele mõtlema. Et lapsi teha on kerge, aga ideaalis tahaks ju, et jääks ka selle inimesega kokku, kellega laps on saadud. Kunagi ei tea, mis tulevik toob, aga sel hetkel peaks küll tundma, et temaga tahad kogu oma ülejäänud elu veeta. Aga et selleni jõuda üldse, peaks mõned aastad enne koos olema, et inimest tundma õppida. Kui mitte mõned aastad, siis aasta vähemalt.

   Ma olen selline naine, kes ei suudaks saada lapsi inimesega, keda ma ülivähe tunnen. Ju sellepärast mul veel lapsi polegi, sest mul pole olnud sellist suhet, kus ma oleks piisavalt kaua koos olnud ja kus ma tunneks, et tahaks selle inimesega üldse lapsi saada. Minu jaoks on lapsed suur asi ja ma ei poolda üldse valimatut sigimist.

   Aga tõsiasi on muidugi ka see, et vanus hakkab varsti peale pressima 😀 Kuid siiski pole see minu jaoks piisav põhjus, et lihtsalt lapsi saada – mõtlemata sellele, mis tulevik toob. Isegi, kui peaks nii halvasti minema, et mu suhted ei peagi kaua vastu, siis ma pigem jään lastetuks, kui saan need ülilühikese tutvuse järel. Kui rasedusvastased vahendid veaksid alt, siis oleks muidugi teine teema, aga ise ma veel lapsi lähima aja jooksul saada ei planeeri.

 6. Rååm kuulda , et oled uue ja huvitava töökoha leidnud ja sa särad endiselt , kuid mitte ekraanil öö chatis.Mötlesin kuhu sa oled avalikust elust kadunud , siis mötlesin , et googeldan sind sest avalikult oled ka oma fännidele selja pööranud ja oled saate fännid oma fb kontost ära blokkinud .Tore kuulda , et oled oma elus järelduse teinud ja leidnud ameti mis sulle rohkem.sobib

 7. Vasta ,kas teletööga on sul löpuarve ja sinna sa enam elus tagasi ei pyrgi?Ma ise elan , nii Eestis kui Soomes ja mul on Soomest ostetud läpakas , mis ei anna Eesti tähti välja ja ma vabandan soome rootsi klaviatuuri tähtede pärast.Mäletan , et ma olin ka yks isik , kes soovitas vahetada sul elukutset ja tore , et sa leidsid oma töelise kutsumuse.Mis elukutse esindaja sa nyyd oled?

  • Kirjutasin ju juba ühele kommentaarile vastuseks, et Office Manager olen. Ja oma tööülesannetest kirjutasin ka, seega lihtsalt loe.

   Saatesse ma tagasi ei lähe, see eluperiood on läbi. Ning jah – ma kustutasin paljud vaatajad FB sõbralistist ära, sest ma tõmbasin oma sõpru koomale. Kuna ma enam saadet ei tee, siis pole mul neid vaja ka sõbralistis hoida.

   Ja mul läheb tõesti hästi ja ma olen ülirahul, et saatest lõpuks ära tulin. Niigi jäin sinna pikemaks ajaks passima, kui tegelikult algselt plaanisin. Oli viimane aeg sellest minu jaoks ammendavast asjast lahti lasta.

 8. Kas sa tahad äkki ideid jagada, et mis kingitusi sa sinna loosipakki pistad? Me otsustasime ka pereringis, et tõmbaks kingituste arvu koomale ning igaüks toob kaasa midagi, mis kõigile täiskasvanutele sobiks. Arvestades seda, et mul on kaks venda ning jõuluõhtule tulevad nii ema kui isa vennad, siis olen ma natuke hädas, et mis võiks sobida, sest suure tõenäousega saab loosipakk mehele. Praegu kaldun https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/joulukingitused-mehele-isale-kallimale lehelt selle lamborghini sõidu kasuks otsustama, sest kiired autod meeldivad vist ju kõigile? Kinkekaarti on natuke naljakas jõulukingina anda aga no ei suuda midagi välja mõelda.

  • Meestele tavaliselt kiirused meeldivad, seega ilmselt see Lamborghini proovisõit oleks päris hea valik 🙂 Kui kingi saab naine, kellel autojuhiluba pole, siis muidugi veits halvasti. Aga vbl teil seltskonnas polegi selliseid naisi. Minul isiklikult poleks selle kingitusega midagi peale hakata, aga vbl saab siis kaaslasele anda ja ise kõrvalistmel olla sõidu ajal? 😀

   Meil on tööl kingituse hinnaks 15 eurot, seega see ostetud asi võiks selle summa kandis olla. Kui aus olla, siis ma pole ise veel kingitust ära ostnud, tegelen sellega ilmselt homme. Eks see natuke huumoriga ehk tuleb 😀

   Me ka palju kingitusi pereringis ei vaheta, pole seda kunagi teinud. Ilmselt saavad õe lapsed kõige suurema jõulukingituste hulga endale – nii nagu alati laste puhul 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s