Lollakas köha/ Kui kaks korda keeratakse midagi pekki… / Mulle meeldib, et ta näitab oma emotsioone ning tundeid välja :)

Täna ei ole kohe mitte teps minu päev. Esiteks kiusab mind endiselt köha, mis vahepeal tundus juba paremaks minevat. Apteeker ütles, et kui alles nädalake on olnud, siis on ju köha algusjärgus 😀 Milline lohutus! Nüüdseks on juba pea kaks nädalat. Vahepeal saab isegi normaalselt elatud, aga siis annab see sunnik endast jälle märku – eriti just öösiti. Igal juhul november ongi vist see kuu, mil mul kipub köha olema – aastal 2013 oli ka just siis see. Olen kaks korda tantsimise ka sellepärast ära jätnud, sest ei taha end higiseks ajada.

Teine ebameeldiv asi nõuab pikemat kirjeldust. Nimelt tellisin ma tööle juba kaua aega tagasi ühed esemed ja arvestatud sai ajavaruga, et nad jõuaksid need enne valmis teha ning siis jääb meile jagamiseks ka aega. Esimene kord keerasid nad meie tellimuse pekki ja ütlesid, et saavad meile alustuseks saata 30 (nii palju oli lattu neid jäänud nind juurde tellimine võttis aega) ning hiljem siis ülejäänud 70. See polnud mitte meeldiv üllatus, aga kuna meil neid kõiki kohe vaja ei läinud ning see naine oli ise ka parajalt häiritud, et kirjastus selle niimoodi vussi keeras (nemad ostsid kirjastuselt seda teenust sisse), siis saime aru. Ikka tuleb vahel ette ja kuna saame ju esimesed 30 tükki varsti kätte, siis pole hullu.

Täna siis selgus, et kirjastus oli teist korda ka meie tellimuse pekki keeranud! Ja et saame kõik 100 tükki alles kahe nädala pärast, sest laos seda enam pole – ehk nad peavad juurde tellima ja kõik võtab aega. Kuna tegemist on üpris spetsiifilise asjaga, siis pole võimalik neid igalt poolt niimoodi vastavalt enda soovile tellida. Olin sellest kõigest nii häiritud, kui selle naisega telefonis rääkisin… Nad siis saatsid sellest esimesest valesti läinud tellimusest pildi, et ehk ikka mingil juhul saame neid kasutada (me ise palusime seda). Ei saa. Teise satsi peale juhtus neile üldse mingi muu firma logo, mis tähendas, et nendega sai veel vähem midagi teha (kuidas see küll saab üldse võimalik olla??? aga näete, täitsa saab).

Ja sai suheldud ka kõigi teiste firmadega, aga mitte keegi ei suudaks kiiremini seda tarnet teha (kui ma oleksin seda kadalippu siis teadnud, kui me nendega asju ajama hakkasime, siis ma oleksin muidugi mujale pöördunud) – seega pidime ikkagi selle sama firmaga edasi asju ajama. Jah, saame küll mingi soodustuse sellepärast ja jõuame ka ajaliselt nibin-nabin ehk ära, aga ei ole normaalne, et niimoodi kaks korda suudetakse asjad pekki keerata. Meil kõigil juhtub, mina suhtlen ka pidevalt klientidega, aga siis juhtubki üks kord. Teist korda iga normaalne inimene teeb kõik selleks, et enam ei juhtuks. Ja veel vähem sama kliendi puhul, kes niigi juba pidi selle ühe korra üle elama.

Panin kirja lõppu caps lockiga teksti, et palun mitte sel korral tellimust jälle pekki keerata. Üks on kindel – enam iial ei tee ma koostööd selle firmaga ning selle kirjastusega ka ei taha enam tegemist teha, kellelt nad teenust sisse ostavad. Minu närvid maksavad ka midagi. See naine küll vabandas ette ja taha ning ütles, et varem pole neil kunagi sellist asja selle kirjastusega olnud, aga mind see ei huvita. Kui nad peaksid selle kolmandat korda ka pekki keerama, siis… panen ma selle ettevõte nime oma blogisse suurelt ja punasega üles ning lisan juurde ka selle kirjastuse, kellega nad koostööd teevad. Ma olin täna terve päev nii kettas sellepärast. Ja oleks see siis minu süü, et näed, saan ise oma vigadest õppida, aga närvi ajab, kui niimoodi lihtsalt asjad minust sõltumata pekki keeratakse. Kuna siiani on mul olnud ainult meeldivad kogemused erinevate firmadega, siis pole ma harjunud sellega, et nii mitu korda asjad nii halvasti sujuvad.

Vot sellised ebameeldivad lood siis. Aga nüüd hoopis meeldivate asjadeni 🙂 Nimelt nädalavahetus oli mul väga meeldiv! Läksin reedel Põlvasse (mu kallim elab seal, ta vanematekodu on Põlvale väga lähedal, aga ta ise elab nüüd päris linnas sees). Otsustasime reedel hoopis Räpinasse sõita, mis on mu kallimale väga südamelähedane linn, sest ta vanaema elas seal kunagi – seega ta tunneb seda väga hästi. Ütlesin tallegi, et olen ainult Räpinast läbi sõitnud, aga siis ei jätnud mulle see väga head muljet. Kuid nüüd tundus juba palju normaalsem koht 🙂 Ütlesin kallimale ka, et üks blogija (ehk siis Lipsuke :D) elab Räpinas. Mitte et see talle nii vajalik info oleks, sest ta ei loe ühtegi blogi, aga mis siis 😀

Käisime reedel Räpinas Provintsi kohvikus, kus mu kallim ka varem käinud polnud. Täitsa normaalne koht oli, olime seal tagumises saalis ainukestena – seega suhteliselt privaatne olemine oli 🙂

Laupäeval magasime poole päevani ja käisime enne Tartusse suundumist Võrus. Mu kallim tunneb Võru linna ka päris normaalselt, kuigi Räpinat teab ta muidugi rohkem (No Põlvast muidugi rääkimata, mis ta kodulinn on). Võrus käisime ühes väga hubases kohvikus nimega Taevas, mis oli väga ägeda atmosfääriga! 🙂

Tulime laupäeval sellepärast Tartusse tagasi, et tal oli ühele sünnipäevale minek ning mina pidin ülivara tuttu minema, sest pidin pühapäeval kell 06.00 ärkama. Andsin talle oma korteri varuvõtmed ja ta siis öösel tuli minu juurde.

Pühapäeval kell 06.00 ärgata oli minu jaoks piin, aga kuna suundusime töökaaslastega Robotexile, siis oli start kell 07.30 kontorist. Jätsin oma kallima enda juurde tuttu ja jäi diil, et ta jääbki minu juurde ning pühapäeva öö saame ka veel koos olla (kuna tal on sel nädalal õhtune vahetus tööl, siis ta ei pidanud ülivara esmaspäeval ärkama).

Robotex oli vinge kogemus ja kuigi meie meeskond edasi ei saanud, siis tegid nad suure töö ära! Mina tehnilisest poolest nagunii midagi ei jaga, aga nad olid väga tublid – eriti kaks, kes lausa terveks laupäeva ööseks Messikeskusesse jäid, et meie robotile elu sisse puhuda. Ehk oli asi selles, et sel aastal jäi see asi viimasele minutile  – järgmisel aastal saab varem asju ajama hakata 🙂

Jõudsime Tartusse tagasi kella 16.30ks juba, sest kuna me peavõistlusele ei kvalifitseerunud, siis lõppeski meie jaoks see kahjuks varem ära. Mu kallim võttis mind kontori juurest peale ning käisime veel kord Mäkis burksi söömas.

Õhtul minu juures olles vaatasime “Roaldi nädala” korduse ära, kus sel korral räägiti Elmari tutvumissaatest. Nojah, seal olid päris omapärased inimesed, aga nagu öeldakse – tänapäeval leiab iga pott oma kaane. Hiljem sai ka telekast “Sangarid” ära vaadatud, mille kohta mu sõbranna ütles, et suhteliselt keskpärane film on. Oli tõesti suhteliselt keskpärane, ei midagi erilist.

Mind ajas esmaspäeval jälle äratuskell üles (sel korral õnneks kell 08.05, mitte kell 06.00 :D) ja mu kallim sai minu juurde tuttu jääda, kuna tema töö algas Põlvas alles kell 14.30. Seega jätsime hommikul hüvasti ja nii ma tööle suundusingi. Kui ma õhtul koju tulin, siis ta oli nii armsalt prügikasti välja viinud ja diivani kokku pannud ning kõik ilusti oma kohale pannud (ma pole siiani veel magamistuppa voodit ega madratsit muretsenud, seega elangi hetkel elutoas, aga seal on nagunii telekas, mida mulle vaadata meeldib :D). Ilma et ma oleksin midagi pidanud paluma 🙂 Sellised väiksed žestid on minu meelest nii armsad 🙂

Üldse oli kogu nädalavahetus jälle nii super, aga temaga koos olles see ongi niimoodi. Nüüd näeme teineteist jälle ülehomme, aga suhtleme igapäevaselt telefonis ning sõnumite teel. Mulle meeldib mu kallima puhul see, et ta näitab oma emotsioone välja, ta ütleb mulle, et ta igatseb mind, et olen talle kallis, et ta on minusse armunud (sest ma ise tunnen tema puhul ju täpselt samamoodi). Me teame küll teineteist suhteliselt vähe aega, aga mis siis – ikkagi on hea selliseid asju kuulda. Kuna ma ise olen selline inimene, kes näitab oma emotsioone välja, siis nüüdseks olen ma taibanud, et sarnase mõttemaailmaga mehed meeldivad mulle väga 🙂

Minult on küsitud, et mis ma oma kallima hüüdnimeks siin blogis panen. Ja teate – ei pane mitte midagi. Ei mingit iseloomustavat sõna, ei mingit muud sõna. Kutsungi teda oma kallimaks 🙂 Ma olen nendest igasugustest muudest sõnadest vist vaikselt välja kasvanud.

Vot sellised lood siis hetkel 🙂

14 kommentaari “Lollakas köha/ Kui kaks korda keeratakse midagi pekki… / Mulle meeldib, et ta näitab oma emotsioone ning tundeid välja :)

 1. Mul on hea meel, et sul h2sti l2heb 🙂 Loen su blogi juba mitu aastat, aga kommenteerin vist esimest korda. Minu meelest on kummaline, kuidas naised meestest, kes enda j2relt koristavad nagu mingisugused kangelased teevad. T2iskasvanud inimene peabki enda j2relt koristama, olgu selleks siis mees v6i naine. See, et inimene, kes viimasena 2rkab ka voodi 2ra teeb ongi minu meelest elementaarne. Olen seda p2ris paljude paaride puhul t2heldanud, et peale seda, kui nad koos elama hakkavad, saab naisest nagu mingisugune teenija, kes sokke peseb ja vaaritab ning seda peetakse nagu normaalseks ja siis, kui mees yhe korra kooselu jooksul oma sokid 2ra peseb r22gitakse sellest veel aastaid, et vaat kui imeline mees, pesi oma sokid 2ra. Mis sina sellest arvad?

  • Ma arvan, et sul on õigus. Ja seda arvata, et mina kellelegi mingiks teenijaks hakkan või midagi sarnast – lubage naerda 😀 Ma isegi ei pane mehe riideid pesumasinasse, sest ma leian, et ta saab sellega suurepäraselt ise hakkama, täpselt nagu ma isegi saan oma riiete pesemisega (pesumasinasse panemisega) ise hakkama. Ja mulle ei meeldi süüa teha nagunii. Täiesti narr on eeldada, et ma hakkaksin kellelegi a la hommikusööki valmis tegema (sest ma ise hommikust ei söö – just varasel kellaajal). Õhtusööki vahel ikka teha võin, sest seda ju söön ise ka. Ekstra ma küll kellelegi midagi tegema ei hakka (räägin siin täiskasvanud inimestest, lastega oleks muidugi teine teema).

   Ma mainisin seda žesti asja lihtsalt niisama, ei arvanud, et sellest hakatakse välja lugema seda, et ma arvan, et mehele peaks kõik ette taha ära tegema. Mina olen küll viimane naine maailmas, kes hakkaks niimoodi käituma 😀

   • Minu suhtes on küll mustad asjad mustapesu korvis nii tema asjad kui minu asjad ja kui täis saab vms siis vahet pole kumb pesumasinasse paneb ja pesu peseb..kord mina kord tema vms.
    Ja noh hommikuti teen talle söögi kaasa töö juurde kui ta ise unustab/ei viitsi õhtul valmis teha..täiesti normaalne sest suhtes on KAKS inimest mitte sina ja mina..sinu asjad,minu asjad…sina tahad süüa-tee ise 😀 mul pole kunagi suhtes olnud sellist jama.

   • Inimesed ongi erinevad. Mina leian, et kui ma ise hommikust ei söö, siis ma ei pea ka teistele seda tegema hakkama. Ja veel eriti siis, kui töögraafikud on väga erinevad. Ja lõunasööki saab inimene ise enamasti tööl süüa.

 2. Ma lihtsalt küsin seda, et ka sul on samad sümptomid: Et kui sul on köha, kas sul on ka nii et kui hingad siis kuuled kuidas nagu kõri kõriseks vms? Minul näiteks on nii mul köha juba mindi 3 kuud juba täiesti jube ja ära ei lähe. Ma tahaks teada kas ma olen ainuke kes selle kõri kõrisemise all kannatab.

 3. Haa, ma olin juba eelmine kord siia sattudes kindel, et uus peika on Põlvast 😋. Ma ise ka Pôlvas elan.

 4. sa ei saa ju ametlikus kirjas kellegi peale suurtähtedes karjuda, see pole viisakas ning kui teenusepakkujal on üks kaks korda jamad, siis pigem närvide rahustuseks kuskilt mujalt oma asjad ära tellida ja kauem oodata.
  või lihtsalt mingist olukorrast midagi õppida ja rohkem mitte tegemist teha.

  • Ma ei karjunudki. Ja tegelt ütlesin, et palun mitte sel korral tellimust valesti teha, mitte pekki keerata. Pekki keerata ütlesin siin blogis. Aga caps lock oli küll. Ja see ei olnud karjumine. Vbl oli see vale, aga emotsioon kees üle. See oli ka ainuke kord, kui caps locki kasutasin.

   Nüüdseks olen juba maha rahunenud ja ootan ilusti seda tellimust. Läks nii nagu läks – nõme muidugi, aga eks kõigil ole sellest õppida.

 5. Nii huvitav..Mul endal ka noormees Põlvast. Kohtusime ka Tinderis. Ju siis sealt tulevad väärt mehed, hehe 😀
  Väga hea meel Teie üle! 🙂

  • Ju siis tõesti 😀 Mu sugulased elavad Põlva lähedal (samas külas, kus mu kallima vanemad elavad). Ma nii palju nende sugulastega ei suhtle just. Mu sõbranna elab ka Põlva lähedal ühes külas, kus elavad jällegi mu kallima vanavanemad 😀 Mu kallim elab ise Põlva linnas sees.

   Mu sõbrannal on ka mees Põlvamaalt pärit, nad on juba üle kaheksa aasta koos olnud. Seega jah – ilmselt tulevad sealt tõesti väärt mehed 😀

 6. Mul oli kahe firmaga sama jama!! Täiesti hämmastav. Mul ka naine telefonis ütles, et äkki ikka lepime selle erroriga. No ei!

  No ja eelmisel aastal juhtuski nii, et kolm korda läks aia taha.

  Nüüd õnneks head partnerid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s