Sisemine rahu, mida ma tegelikult üldse ei oodanud…

Täna saab nädal üksinda elamisest (täpselt nädal tagasi kolisin uuesti siia sisse üksinda, enne seda elasin neli päeva isa juures).  Ja ma olen täiesti harjunud ja kuidagi nii hea tunne on, sest ma teen, mida hing ihaldab. Mitte et suhtes olles ei saaks seda teha, aga laupäeva öösel käisin näiteks üksinda kodu lähedal burksi ostmas 😀 Mingi traditsioon sellest kujunemas pole, aga vahel on hea selliseid asju teha.

Tegelikult juba mitu kuud enne lahkuminekut, kui asjad korras polnud, olin ma veendunud, et kui see lõpuks juhtub (sest sisimas ma teadsin, et see juhtub, see oli vaid ajaküsimus), siis ma nutan kogu aeg ega suuda üldse midagi muud teha, kui ainult masetseda. Ma olen selline, kes tavaliselt selliseid asju väga üle elab. Reaalsus oli aga hoopis teine – ma valasin ilmselt kõik oma pisarad juba suvel ära, kui meil need rasked ajad olid. Lõpuks oli kogu sellest vindumisest nii kopp ees, et ma tunnen end üle pika aja õnnelikuna. Vabana ja õnnelikuna. Tihti öeldakse, et kõike siin elus ei saagi. Jah, miljonit eurot ma oma elus ilmselt ei võida, aga pigem tõesti olla üksinda, kui kogu aeg tunda, et mingid vajadused on rahuldamata. Hetkel räägime siis emotsionaalsetest vajadustest, mille olemasolust mul vist siiani eriti aimugi ei olnud. Ju sellepärast ma seda tunnet kogu aeg maha surusingi, sest arvasin, et see läheb mööda.

Kuid need tühjad ja igavad vestlused hakkasid vaikselt mu hinge kriipima juba umbes aasta tagasi. Kuna ma ei olnud varem selle olukorraga kokku puutunud, siis ma ei osanud ka käituda. Minu jaoks oli elu siiani olnudki pigem selline chill, kus ehk sügavaid vestlusi eriti polnudki. Järsku hakkasin ma hoopis teisi väärtusi hindama, ma tahtsin erinevatel teemadel rääkida, aga seda polnud võimalik teha, kui teine inimene su käsimustele ainult jah või ei vastab. Ma tahtsin inimest, kes rohkem ise küsimusi küsiks, kas või lollakaid, aga küsiks. Ja see tegelikult tähendaski juba, et ma tahtsin tema iseloomu muuta. Ning selline asi on suhtes alati suur ohumärk. Tema tahtis minu iseloomu ka muuta. Ta tahtis alati, et ma oleksin malbem naine ja et mulle meeldiksid sportlikud asjad. Ma olen päris otsekohene naine ja sport ei ole mu kirg (kui tantsimine välja jätta, seal mulle meeldib käia).

Ma olin oma mõttes juba selle olukorra läbi mänginud, kuidas ma sarnast postitust kirjutan (kuskil suvel). Kuid mitte kunagi poleks ma osanud arvata, et seda postitust kirjutades ma naeratan, sest mul on hea meel, et ma uuesti vallaline olen. Ma olin veendunud, et ma nutan end ogaraks, sest tol hetkel tundus see kõik kuidagi nii masendav, et jälle kõik nässus on. Ja nüüd, kui see olukord reaalselt käes on, olen ma ülimalt rahul. Rahul sellega, et see edasi ei vindunud; et me mõlemad andsime lõpuks teineteisele võimaluse minna oma teed ja olla reaalselt avatud ka sellele inimesele, kes toidaks meie hingemaailma. Jah, võib-olla seda inimest ei tulegi niipea (kas üldse?), aga vähemalt see tunne, et sa oled mõistnud, mida sa inimeses reaalselt otsid, annab sulle võimaluse vaadata maailma hoopis teise pilguga. Õnnelike silmadega, et sa pole oma elust veel rohkem aastaid raisanud kellegi peale, kellega pikemas perspektiivis see asi nagunii ei toimiks. Ma ei ütle, et suhtes olemine oleks ajaraiskamine, aga kui sa kogu aeg sisimas tunned, et midagi on valesti, siis ongi valesti. Ka siis, kui sellele tõele otsa ei taha vaadata.

Oma postitusega ma julgustan inimesi lõpetama need suhted, mille puhul on tunda, et kogu aeg jääb midagi puudu. Et sa ei ole õnnelik. Jah, suhtes võib selliseid perioode ette tulla, aga kui need kestavad kaua, siis tulemus on nagunii teada… Ja kui armastust ka enam pole, on vaid tülpimus või harjumus, mis kestab kuid, mõnedel lausa aastaid või aastakümneid, siis tuleks sellest nõiaringist välja tulla. Ma tean, et seda on palju lihtsam öelda, kui seda reaalselt teha, eriti veel neil, keda seob abielu, lapsed jne, aga mingil hetkel tuleb reaalsusele otsa vaadata. See on vaid ajaküsimus.

Vot sellised mõtted siis hetkel. Lõpetuseks lisan mingid viimasel ajal tehtud pildid.

Pulmas käisin niimoodi 🙂 Ja jumal tänatud, et saapad panin, sest hullult kallama hakkas ja ma oleks porilompidesse uppunud (palju vahepeatusi oli) 😀

Eelmisel nädalavahetusel sai sõbrannaga Emajõe ääres istutud ja niisama juttu puhutud 🙂

Natuke ametlikumat mind ka 🙂

17 thoughts on “Sisemine rahu, mida ma tegelikult üldse ei oodanud…

 1. Olen su blogi väga pikalt lugenud ja kui natuke aega tagasi arvustavalt siis nüüdseks oled sa muutunud minu silmis aina arukamaks ja meeldivamaks. Ka su riietumisstiil on muutunud paremaks ja ea- ning ajastukohasemaks. Piltide põhjal võib öelda, et nii kaunis pole sa veel varem olnudki kui praegu 🙂
  Ise olen sellises suhtes, mis vahepeal pole ùldse ideaalne, valan pisaraid, kakleme jne, aga tean, et ta on mu jaoks parim, me oleme kokku loodud ja mingi vägi meid koos hoiab. Oleme inimestena üsnagi erinevad, nagu olite teiegi, aga me oleme justkui üksteisele täienduseks ja üksteise hingesugulased, vestlused on meil peaaegu alati minu jaoks rahuldavad. Kuigi ta on väga introvertne ja vaikne inimene, on ta ajaga märgatavalt muutunud ja muutnud ka mind.
  Olen ise vahepeal ekselnud teistega aga leidnud alati tee tagasi tema juurde ja kõigi teistega võrreldes on ta nagu kodu. Nii hea, tuttav, tore, soe, vaimukas.
  Kahju lugeda, et teil polnud õnnelikku lõppu aga eks siis tuleb see õnnelik lõpp kellegi teisega. Polegi mõtet taga nutta sellist asja, mis tegelikult sulle piisavalt rahuldust ei pakkunud. Usun, et selle tema Tinderi teema tõttu oli ka sul õnneks palju kergem üle saada.

 2. Jah, see aitas tõesti, et tema oli juba Tinderisse kobinud, see näitaski, et meie suhe pole õige. Õiges suhtes Tinderisse niimoodi ei minda. Ja kui ma ise ka juba läksin, siis sain üha enam aru, et selline ei saa üks täisväärtuslik suhe olla.

  Kui sul seda vindumise/tüdimuse/tülpimuse/nukruse vms tunnet ei ole ja sa tunned, et oled temaga õnnelik (probleeme tuleb kõigil ette, see on loogiline), siis pole muidugi mõtet lahku minna. Meil lõpus just need tunded kahjuks olidki ainult.

 3. Mis sa arvad ülihoolitsevast mehest? Kes koguaeg ütleb, kui kallis sa oled talle ja kui väga ta sind armastab. Kas selline asi oleks liiga läila ja viskaks kopa ette lõpuks või oleks hea kuulata, kui kallis sa kellelegi oled?

 4. Nii hea oli lugeda seda postitust, kuna mul endal on täpselt samad mõtted peas. Arvasin, et pärast pikka suhet tuleb depressioon ja väga suur masendus, aga hoopis vastupidi – kõik on nii hästi ja üksinda on nii-nii hea olla ja elada. 🙂

 5. hea postitus ja soovin edu ja kajasta ikka oma elu, aga lihtsalt ütlen, et aja küsimus käib lahku 🙂

 6. See pigem poolnaljaga, aga üks mulle meeldib lahkuminekute kohta öelda, et “vana läks, et uuele koht teha.” 😀

 7. Kindlasti leiad uue ja hea mehe, kohe päris kindlasti. Võib-olla mitte homme, aga ei sa pääse…

  • Tõsi. Kuid lõpuks oli niimoodi, et Härra jäi mitmest korterist ilma, kuna teised jõudsid temast ette… Ja tal viskas kopa ette see asi – seega ta otsustas hoopiski kasutatud auto täishinnas välja osta. Varem tal oli auto liisingus – ehk siis pidi iga kuu seda maksma. Nüüd enam seda muret tal pole. Ju ilmselt sellepärast kolis ta ka ahjuküttega ühetoalisse, et vähem maksta ja uus laenuks vajalik sissemakse kiiremini kokku saada.

   Kui tol korral oleks see korterivärk nagu algselt planeeritud läinud, oleks see kõik olnud Härra nimel, sest koos me laenu võtta ei planeerinud. Mul nagunii puudus sissemakse ja ma polnud piisavalt kaua täiskohaga töötanud (pealegi teadsime me liiga vähe, et koos laenu võtta – ja näed – olekski praegu pekkis olnud). Tegelikult on isegi hea, et see niimoodi ei läinud, sest siis oleksime me sellest üürikorterist loobunud ja ma oleksingi pidanud nüüd ise täiesti uut vaatama hakkama. Nüüd sain siia üksinda elama jääda ja siin on väga odav üür kahetoalise kohta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s