Puhkus! / Kanuumatk Ahja jõel/ Praali metsamaja

Mul on puhkus!!! Jee 🙂 Kuid ma olen täna nii väsinud ja kõik kohad valutavad, sest ma käisin eile esimest korda elus kanuumatkal. Ma usun, et enamik seda juba nagunii teavad, aga kes ei tea, siis – ma ei oska ujuda. Seega isegi mõte sellest, et kanuu võib ümber minna ja ma võin vette kukkuda –  tekitab minus kabuhirmu. Jah, ma tean, et päästevest on seljas jne, aga ikkagi tekitab selline asi minus paanikat (ma arvan, et mu vanemad panid mulle õige nime, sest mind valitseb tihti Jaanika Paanika :D). Seega võin ma julgelt öelda, et ühest suurest hirmust on nüüdseks üle saadud – ja õnneks kanuuga ümber ka ei käinud.

Kuna eile algas meil kahenädalane kollektiivpuhkus, siis oligi meil planeeritud töökaaslastega kanuumatk Ahja jõel ning hiljem väike istumine Praali metsamajas. Õnneks ei ole Ahja jõgi eriti kärestikuline, ainult üks koht oli selline natuke jubedam, kus matkajuht meid lausa ootas, et juhtnööre anda, kuidas seda kõige paremini niimoodi läbida, et kanuu ümber ei läheks. Tegelikult pidi see kanuumatk kuskil 2,5 tundi aega võtma, aga meil läks selle tee läbimiseks 3,5 tundi 😀 Ma istusin kahekohalises kanuus ees ja ma olen ikka marunigel sõudja, suutsin seda kuidagimoodi teha ainult ühe käega (võinoh – selles mõttes, et ainult ühelt poolt, mis on tehniliselt väga vale käik) 😀  Tegelikult seal keskel on veel üks koht, aga enamasti on ju ikka kaks inimest kanuus korrga? Kui keskmine samuti on, siis tema ilmselt sõudma ei pea, aga siis on suurem tõenäosus kanuuga ka ümber käia.

Eks vahel jäime kivide peale kinni ja sõitsime okstest läbi ning pidime puu alt niimoodi läbi mahtuma, et tuli ennast võimalikult väikseks teha, et sealt läbi pääseda jne! Väga äge kogemus oli, aga niipea ma ilmselt kanuutama uuesti ei lähe, sest minu jaoks oli see ikka parajalt raske katsumus, just füüsiliselt. Marsuut oli siis Koorverest-Kiidjärvele ning viimane tund aega ma küll mõtlesin, et millal see lõpp-punkt ometi kätte jõuab 😀 Õnneks oli mul piisavalt oidu peas, et see matk broneerida Ahja jõel, sest kui ma oleksin Võhandul seda teinud, mis on väga kärestikuline, siis oleks kanuu ilmselt mitu korda ümber läinud. See oleks ilmselgelt üle minu võimete olnud, sest isegi Ahjal oli vahel piisavalt raske. See oli tore, et kui kanuu kuhugi kinni jäi või mingi raskem koht oli, siis teised töökaaslased, kes parasjagu meist mööda sõitsid või läheduses olid, andsid juhtnööre, kuidas peaks käituma ja mida konkreetselt tegema(või siis tõmbasid meie kanuu probleemsest kohast välja). Ma olin ainuke, kes ei olnud varem kunagi kanuutamas käinud. Seega kogemus oli väga äge ja uus, aga ilmselt niipea ma seda enam ei korda. Ma võin endale selles mõttes õlale patsuda, et kanuumatk on olnud minu jaoks selline asi, mida ma olen täiega kartnud ja siiani ka arvanud, et ma ei suudaks sellega üldse hakkama saada, aga suutsin küll! Kuigi tänaseks annavad kõik kohad tunda, sest ma pole ju harjunud sellise füüsilise treeninguga.

Kuna meil oli ka marsabuss koos juhiga tellitud, kes meid kõigisse vajalikesse kohtadesse viis, siis pärast kanuutamist transporditi meid Praali metsamajja. See on väga äge koht, kus saab grillida, chillida, saunatada ning niisama aega veeta 🙂 Tegime hamburgereid ning mängisime sellist mängu nagu ÄSK, mis oli tore ajaveetmine ja kõik said oma töökaaslastest rohkem teada. See mäng sobib ka niisama sõpruskonnas mängimiseks! Olin teinud kõigile ka diplomid, mis ei olnud konkreetselt nimelised, aga seal olid kaheksarealised luuletused – igaüks sai juhuslikus järjekorras ühe endale. Need luuletused olin muidugi ise mõelnud ja need seostusid kuidagi meie ettevõtte või seltskonnaga (ja olid kohati päris humoorikad – ennast kiitmast me ei väsi, eksole :D). Kokku siis kaheksa diplomit: seitse konkreetselt meile endile ja üks tänukiri ka bussijuhile, kes meid sellel päeval vedas. Lisaks olid tellitud juba T-särgid ka ettevõtte logoga, mis siis seal jagatud said. Mõnel olid sarnased juba ka olemas (aga teist värvi), aga uuematel töötajatel siis polnud. Kaasa arvatud mul endal, sest ma ise liitusin veebruari alguses.

Tänane päev olen suht zombi olnud, sest see kanuutamine annab endiselt tunda. Lisaks on sääsed mind näost just eriti isukalt söönud, kuigi ma lasin sääsetõrjevahendit, aga jah. Nägu sääsepunne täis.

Järgmisel nädalal on plaan Tallinnasse üle pika aja minna – sõbrannaga aega veetma. Naljakas mõelda, et ma pole pea aasta otsa Tallinnasse oma jalga tõstnud (viimati eelmise aasta augusti lõpus, kui retrofestivalil käisin… oot, vbl käisin korraks septembris ka ühte päevasaadet seal juhtimas, aga siis oligi nii, et kohe pärast seda koju tagasi). Tallinn on tore, kui seal piisavalt harva käia 😀 Seal elamist ma enam ette ei kujutaks, sest selle kolme aasta jooksul, mis ma seal viibisin, ei saanud Tallinn mulle absoluutselt südamelähedaseks. Aga samas ehk minus räägib pisike kodulinna patrioot, sest Tartust võiksin ma kogu aeg oode kirjutada 😀

Kas teie olete kanuumatkal käinud? Ma olen suht veendunud, et ma olen üks vähestest, kes seda siiani kordagi teinud polnud. Aga võib-olla mulle ainult tundub niimoodi.

6 kommentaari “Puhkus! / Kanuumatk Ahja jõel/ Praali metsamaja

 1. Kanuumatk tehtud järgmine väljakutse langevarjuhüpe või siiski ei?
  Tekib küsimus, kas tegu on kanuuga või süstaga, mis nende vahe on? Süstaga vist tehakse avamerel sõitu.

  • Langevarjuhüpe niimoodi, et instruktor on selja taga, oleks väga vinge 🙂 Aga esimesel korral on see niimoodi nagunii vist. Ma kunagi tahaks selle täitsa ära teha. Benji-hüpet ma kindlasti teha ei tahaks.

   • Kuppelvarjuga teed siiski üksi esimese hüppe. Sportvarjuga on võimalikud erinevad variandid ja koolitused.

 2. Süstal peaks vist pedaalid olema ja seda tüüritakse? Kanuul nii ei ole, kanuuga saab ainult ise aerutada. Mina käisin kanuumatkal.

  • kas süsta ei ole see, mis on hästi kitsas ümber jalge oled lukus ja siis see üks laba kahel pool ja teed sporti. a kanuumatkas ollakse mitmekesi ja üks teeb ühelt poolt hoogu teine teiselt poolt ja hoida seda kuidagi balansis, a mai tea ka. kunagi olen mingi kanuumatkal vist mingi laagri kokkutulekul käind, kuigi ma ka kohati olen veega sõber ja ei ole ka.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s