Oh seda unustamist… /Mart Müürisepp, su aktsiad langesid mu silmis!

Ma polnud kunagi aru saanud nendest inimestest, kes suudavad pangautomaadi juures lambist oma PIN-koodi ära unustada. Kuni tänaseni! Suutsin lõpuks kolm korda PIN-koodi valesti panna – ehk mu kaart blokeeriti ära, pidin uue kaardi laskma asemele teha. Ja hiljem oli PIN-kood nagu naksti mul jälle meeles, aga siis kui vaja oli, oli peas tühjus. Nüüd ma siis saan sellest aru, sest see on minuga juhtunud. Täpselt nagu ma ei saa aru inimestest, kes suudavad oma telefone kuus korra kuhugi unustada või kaotada… Ma pole kunagi ühtegi niimoodi ära kaotanud (ptüi-ptüi!). Raudselt homme kaotan, sest karma is a bitch.

Ma olin kuni tänaseni Mart Müürisepast suhteliselt heal arvamusel, aga pärast sellise artikli lugemist tema aktsiad minu silmis langesid. Ja mitte sellepärast, et talle Eesti Laulu võitja ei meeldinud, sest maitsed ongi erinevad, aga lausa “Verona” võidu pärast kustutada Koit Toome Facebooki sõbralistist ära? Kui Kerli oleks mu Facebooki sõbrakas ja ta oleks Eesti Laulu võitnud, siis ma poleks hakanud teda sellepärast eemaldama. Sest üks asi on see, et kellegi laulud ei meeldi jne, teine ja hoopis erinev on see, milline on inimene tegelikult. Kuigi jah – kunagi ei või teada, mis muud jamad selle kõige taga veel on (vbl läks lihtsalt Koiduga tülli), et just selline Facebooki postitus kirjutati. Nagu ma ütlesin, siis ma ei heidagi seda ette, aga see on küll iseenesest imelik, et kohe peab Facebookist eemaldama. Mart, ma olen sinus pettunud! Ning ei – ma pole mingi Koidu ega Laura fänn, viimase laulud pole mulle kunagi eriti istunud, aga “Verona” mulle meeldis 🙂

21 kommentaari “Oh seda unustamist… /Mart Müürisepp, su aktsiad langesid mu silmis!

 1. Ma saan aru, et kõigil on õigus oma arvamusele, aga tihti jääb tunne, et kui oled kuulus, siis sa võidki kõike mida sülg suhu toob suust välja ajada. Ma vastaksin sellele nii Sulle ei meeldi miski so what, aga miks sa pead koheselt Õhtulehte või delfisse minema. See inimene oleks võinud minna ruuporiga keset raekoja platsi ja karjuda seda mida ta arvas, aga seda ta ei julge, aga lehe toimetusse julgeb minna
  So what et kustutas Koidu sõbrakast ära, täielik lasteaed. Mina ei ole enam sinu sõber, ma ei mängi sinuga jne ise suur mees aga käitub nagu 10 aastane. Märdile võiks vastada, et kui sa järgmine kord tahad midagi arvustada siis palun mine Raekoja platsi ja võta ruupor kaasa, et kõik ikka kuuleksid, sest enamus ei loe delfit, ega Õhtulehte. Ma arvan, et kui minna keset Raekoja platsi midagi kuulutama, siis tuleks politsei ja viiks ära, sest see on avaliku korra rikkumine, või mis sa arvad. Leht peaks ka avalik koht olema seda näevad mu sajad tuhanded inimesed. Aga lõpetuseks ikkagist So what, maakera tiirleb sellest hoolimattta edasi.

  • No Mart Müürisepp ei läinudki seda ise ajakirjandusse pasundama, vaid kirjutas sellest oma Facebooki kontol. Ajakirjandus tegi sellest lihtsalt artikli. Mis muidugi ei tee tema sõnavõttu kuidagi paremaks.

   • Me võime inimestes pettuda aga me saame neile andeks anda. nt Hendrik Norman jäi vahele ja peab nüüd natukene nurgas istuma, ega ma sellepärast ei vihka teda. Kõik teevad vigu. Aga kahjuks teevad enamus samu vigu mis teised, inimesed nagu käivad teistes jälgdes. Jah see nämmutamine on niig nagu ta on, et purjus peaga ei tohi, palju asju mida ei tohi, aga näe ikka tehakse. Oled sa mõenud sellele, et nagu mõittes ütled endale, et mina kül seda asja kunagi et tee, aga ikka oled ämbrisse astunud. Mõni on ütlenud, et: Et ah mina i hakka kunagi suitsetama, aga kiusatus annab järele ja hakatakse ikka suitsetama.

   • Eks ma muidugi olen öelnud, et mina kunagi midagi ei tee, aga olen ikka teinud. Ehk siis muidugi olen pidanud oma sõnu sööma. Õnneks siiani veel mitte selliste asjade puhul, mis mingeid väga halbu tagajärgesid tooks. Näiteks ma tõesti ei kujutaks ette, mis vägi paneks mind suitsetama. Või isegi seda üldse proovima(või mis vägi paneks mind üldse suitsetamist kaaluma). Kui ma 27 eluaastat siin ilmas olen saanud hakkama niimoodi, et pole iialgi suitsetamist proovinud(isegi mitte ühte suitsu!), siis saan ka edaspidi hakkama. Tegelikult ma tean küll, mis vägi mind suitsetama sunniks – see juhtuks siis, kui sellest sõltuks minu elu – a la keegi ähvardaks mind relvaga, et kui ma ei suitseta, siis ma suren. Vot siis tõesti, aga muudel juhtudel on see võimatu.

 2. Siis sa oled väga tubli. ma ise ei ole 27 aaastat suitsu ette pannud, mul on omad põhimõtted.
  1. sellega säästab tervist
  2. on sõbralik rahakotile
  3. ei toeta suur korporatsioone
  Kui nii võtta siis riigil on hea kui on olemas suitsetajaid selle pealt tulevad aktsiisid sama on ka alkoholiga. aga läksin teemast nüüd kõrvale. 🙂 Am sorry 🙂

 3. Ma siiralt uskusin, et too Mart tegi ülepaisutatud nalja lihtsalt, aga tundub, et rääkis tõsiselt vist. Ma lähen ja kustutan nüüd oma isa sõbralistist ära, sest mulle ei istu ta poliitilised vaated. Ja kunagi põhikoolis üks sõbranna võitis ühe lauluvõistluse, kuigi mulle meeldis hoopis üks teine laul. Vot. Tema kustutan ka ära.

  (ma ei tea kas ma pean mainima, et ma ei räägi tõsiselt)

  • Ma olen päris mitmeid inimesi oma sõbralistist nende vaadete pärast kustutanud. Õnneks isa ei jaga oma lehel mingit jama, aga kui jagaks, siis vb isegi mõtleks kustutamisele, sest piinlik oleks ja ajaks iga kord närvi

   • Ma olen ka selliseid inimesi kustutanud, kelle puhul pean mõtlema, et oot … kes ta üldse on ja miks siin listis?

    Aga oma sõpradest/pereliikmetest ma nende paari vaate, mis minu omadest erinevad, tõttu kindlasti lahti ei ütle. Ei neti-ega pärismaailmas.

 4. Minugi poolest kustutagu keda tahavad inimesed ja lisagu (sest isegi olen lisanud kustutanud inimesi, kellega niikuinii kontakti pole ja ega tähelegi panda, kas üks inimene vähem või rohkem teiste poolt), aga totter on see, et seda meedias räägitakse. Nagu oli ka kommentaar, et on arvata, kuna toimetaja lemmik saadet ei võitnud, siis vaenu õhutavat lollust pannakse ülesse. Lisaks kritiseeritakse sõimeldakse, inimeste riietuse üle, lauljate hääle meeldivuses jms mis on päris nõme. Väga palju on negatiivsust ja suht iga aasta on mingi eestlaste ving ja trall, kord ei meeldi võidulaulud eesti laulus, siis ei meeldi enda valitud riigikogu, poliitikud, ei meeldi mitte midagi, mitte kunagi ei sobi eestlastele.
  n.ö eksi ma enam ei teretaks kui näeks, sest selline vastikus ja ebamugavus, mis temast järele on jäänud ja teada tema halba olekut, siis teda ei ole olemas, ei eksisteeri enam minu maailmas, nii kerge see ongi.

   • Jah, selles polegi midagi halba, et Mart nii arvab, aga liiga teatraalseks ei maksa ka minna ju. A la kustutan su Facebookist, Koit Toome! Isegi kõigest naljana mõeldud ei kõla see naljakalt. Minu jaoks mitte.

   • See polegi nali. See on statement. See on emotsioon. Teatriinimesed võivad päris emotsionaalsed olla. Nagu ükskõik kes muidugi. Pole mõtet võrrelda seda, kas sina (või Britt) mingi sugulase või sõbra oma kontaktide hulgast kustutad. Sa ei ole tuntud inimene ja kedagi ei huvita, et sa mingi Sille või Tarmo (suva nimed) oma kontaktidest eemaldad. Ja üldse pole oluline, kas Mart ka reaalselt Koidu kuskilt eemaldas või kas Koit üldse oli tema kontaktide hulgas. See on tema statement. Usun, et paljud on nõus.

   • “Mart Müürisepp «Verona» sarjamisest: ma tegin selle postituse naljaga!”
    http://elu24.postimees.ee/4038087/mart-mueuerisepp-verona-sarjamisest-ma-tegin-selle-postituse-naljaga?_ga=1.111428097.466756606.1466076831
    «Ma tegin selle postituse naljaga!» rõhutas Mart Müürisepp Õhtulehele, et kommentaar oli mõeldud tema sõpradele, mitte avalikkusele.

    Vot siis 😀 Mingi “tähtsa” statemendina oleks see olnud ikka eriti naeruväärne ja lapsik. Umbes sama naeruväärne on see, kui keegi tõsiselt üritab ühe teatriinimese suvalist väljapahvatatud sõnumit mingi statemendina näha.
    Mul on tuttavate hulgas päris palju muusikuid, näitlejaid jm kunstnikke – inimesed nagu me kõik, päriselt. Ei ole põhjust neile alt üles vaadata või igale nende sammule või sõnale mingit kunstilist vm erilist väärtust külge pookida.

   • Minu jaoks ei mõjunud see ei nalja ega statemendina 😀 Tundus lihtsalt, et Mardi emotsioonid on liiga hullud, et kohe Koidu Facebooki sõbralistist kustutama hakkas. Aga samas ehk oligi selles mõttes huumor, et ta pilas neid, kes nii agaralt Eesti Laulule kaasa elasid, see võib ka olla muidugi. Kui nii oli, siis ma lihtsalt ei saanud sellest huumorist aru.

 5. Ma ei saa aru, mis krdi seisukohad ja hoiakud inimestel on, et eksile ei tohi tere öelda, peab suure kaarega mööda minema kui juhuslikult satud nägema ja alati halba tahtma… 😀
  Ma ei tea, ma olen küll näiteks eksiga väga hea sõber, helistame tihti ja soovime vaid parimat üksteisele. Tõesti väga hästi saame läbi, ilma igasuguse tagamõtteta.
  Mingi lapsik vaatenurk, et eksiga enam suhelda ei tohi ja peab vaid vihakama üksteist.

  • Ma ka oma ekse ei vihka, lihtsalt ei suhtle nendega nii tihedalt. Ja nagu ma ka postituses juba mainisin, siis on teatud eksid, kelle puhul sellist kaarega mööda kõndimist ette ei tulekski. Ma vahel olen samuti Romantikuga näiteks Facebookis kribanud vms, keegi kellelegi halba ei soovi, aga mingid ülihead sõbrad ka just ei ole.

 6. noh, Mart läks naljaga leili ja hakkasid seda maha tegema, kui ise samal ajal läksid sama mõttetu asja pärast päriselt leili 😀

 7. Tean päris kindlast allikast, et Mart tegi nalja selle postiga, kedagi tegelikult ei kustutanud ja reaalselt mingit 100 korda ei hääletanud Kerli poolt. Mart on üsna noor ja üsna kiirelt kuulsaks saanud Eestis, seega katus veidi sõidab kõigest sellest ja ka naljad on veidi arusaamatud ehk seetõttu 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s