Eneseimetlusest. Ausalt.

Mulle on siin blogis aastate jooksul ikka öeldud või ka ette heidetud, et miks ma selline eneseimetleja olen. Ka eelmise postituse alla tuli taoline kommentaar koos sellise küsimusega, et kas ma olen mingi eneseimetleja. Ja ma ausalt vastasingi, et olen küll, sest nii see ongi.

Mina leian, et eneseimetluses pole midagi halba. Seda aga sellisel juhul, kui sellega ei kaasne teiste halvustamist või mõtlemist; et kõik mehed (naiste puhul siis) tahavad mind, sest ma olen nii ilus. Ma olen selle viimase perioodi ka oma elus läbi teinud ja vastu näppe saanud, aga ometi ei ole minu eneseimetlus vähenenud, sest ma olen mõistnud, et kõigile ei saa nagunii meeldida. Ja seda nii välimuselt kui sisemuselt. Ega peagi.

Loomulikult on ka minul asjad, mis mulle enda puhul vahel ei pruugi meeldida, aga ma pole mitte kordagi pärast 15-aastaseks saamist mõelnud, et ma olen kole. Ka siis mitte, kui ma kaalusin 85 kg (ehk siis 20 kg rohkem kui praegu – see oli siis Mehhikost tulles). Ma ausalt öeldes ei oska isegi öelda, kuidas ma olen suutnud tänapäeva maailmas, kus naistel on tihtipeale kombeks end alati maha teha, selle lollusega mitte kaasa minna, aga samas olen ma alati oma veendumustes väga kindel olnud. Kas või siis, kui teismelisena suitsu pakuti ning sellest loobumine tähendas, et sa olid automaatselt imelik – olin mina alati see, kes seda teha suutis. Ka siis, kui kaltsukatest riiete ostmine tähendas seda, et sa olid vaene (minu põhikoolis just nii mõeldi), siis julgesin ma alati selle välja öelda, et olen oma riided just sealt ostnud. Ka 11-aastaselt, kuigi teadsin, et mind võidakse pärast seda viltu vaadata (ja vaadatigi). Meil oli klassis teisigi, kes tegelikult kaltsukast või turult riideid ostsid, aga nad häbenesid seda, sest kartsid põlu alla sattuda. Minul seda hirmu ei olnud. Ka teismelisena mitte, kuigi just siis on see vanus, mil inimesed on kõige haavatavamad.

Mul oli gümnaasiumis kaks sõbrannat, kellele meeldis peegli ees end maha teha. A la üks ütles, et ta on paks ja teine ütles, et tal on kole nina… siis jälle esimene ütles, et tal on koledad silmad, teine lisas, et tal on kole suu jne. Tegelikult olid nad mõlemad modellikehaga neiud, kellel polnud mitte midagi häda. Kui järg minuni jõudis, olin ma vait, sest minu meelest polnud ma paks (kuigi ma ei olnud sellise modellikehaga nagu mu sõbrannad), mu nina polnud kole, mul polnud koledad silmad jne.

Ja ehk selle tõttu ongi tihti arvatud, et ma pean end maailmanabaks, sest ma julgen ausalt välja öelda, et ma pean ennast ilusaks naiseks. Ehk on mõni ülbeks pidanud ka seda, et kui keegi mulle mingi taolise komplimendi teeb, siis ma vastan tihti: “Ma tean seda. Aga aitäh.” Nüüd ehk lihtsalt tänan, aga kunagi käis see esimene lause minuga tihti kaasas – järelikult võisingi tunduda arrogantse naisena, kes julgeb ise ka väita, et ta on ilus. Tänapäeval, kus naised justkui võistlevad selle nimel, kes enda välimuse juures kõige rohkem vigu leiab, on see ehk tõesti omaette fenomen.

Tihti ma kuulen või loen naiste kohta, kes ütlevad enda kohta, et nad ei leia endale meest, sest nad on koledad. Et ükski mees ju nagunii ei taha neid. Ma ütlen teile ühe saladuse – niikaua, kuni te peate ennast koledaks või mõttetuks naiseks, te ei leiagi. Meestele meeldivad naised, kes peavad ennast ilusaks; kes teavad ise ka, et nad on ilusad. Tegelikult ka. Muidugi võib hiljem välja tulla, et omavahel ei sobitagi jne, mis on normaalne nähtus, aga kui naine endast alguses juba nii halvasti arvab, siis ei jõua asi sinnamaanigi.

Ma leian, et naised peaksidki rohkem end imetlema. Mõnikord ma mõtlen, et mehed on selles mõttes palju paremad – nemad imetlevadki ennast rohkem. Nad küll ei tee seda avalikult vms, aga nad ei kritiseeri end kunagi nii palju. Jah, neil on muidugi lihtsam ka sellepärast, et ühiskond ei suru neid kindlatesse normidesse nagu naisi, kuid siiski.

Nii et naised – pidage end ilusaks, imetlege ennast, sest te olete seda kõike väärt. Ja kui keegi ka peaks leidma, et see on alusetu või nimetabki teid eneseimetlejaks, siis naeratage ja öelge, et just seda te oletegi 🙂 Sest eneseimetlejatel läheb kõvasti paremini kui neil, kes arvavad, et ennast tohib ainult koledaks pidada.

9 kommentaari “Eneseimetlusest. Ausalt.

  • Ma eeldasin, et mingi taoline kommentaar tuleb 🙂 Mis kinnitabki minu teooriat sellest, et kui naine julgeb kas või kõssata sellest, et ta peabki end ilusaks, siis arvab keegi, kes iseendaga rahul pole, et raudselt on teine ka ebakindel. Sest ei saa ju olla, et keegi endaga rahul oleks, ega?

 1. See komplimendile vastamine stiilis “ma tean seda isegi, aga aitäh sellegipoolest” ongi lihtsalt.. upsakas, mitte midagi muud 😀 Päris ausalt piisabki viisakast tänamisest, ei teki komplimendi tegijal ka veidrat tunnet. Saan aru, et paljudel ongi kombeks vastata a’la et ‘ah mis sa nüüd, tegelt olen ikka parajalt tuust’ ja see viisakalt tänamine nõuabki rohkem täiskasvanulikkust, aga väga suur vahe on upsakusel ja viisakusel. Ma ei leia ka, et eneseimetlemine midagi uhkustamistväärt oleks, iga inimene peaks endale teadvustama, kuidas ta endale meeldib. Kui ta leiab, et midagi ei meeldi siis tuleks seda lihtsalt parandada, mitte end maha teha ega luua illusiooni justkui oleks ikkagi kõige ilusam inimene maamunal. Mina suudan endale tunnistada, et ma olen ilus naine AGA on niiii palju ilusaid ja ilusamaid naisi veel. Ma tean, et minu kaaslane on kena, AGA on ka ilusamaid ja tervislikema elustiilidega mehi. Tuleb olla realistlik, mitte pea pilvedes hõljuda.
  Noh näiteks minu silmis oled sa mitte nii ilus naine, kuid mulle teeb rõõmu et sa ise tunned ennast ilusana, sinu enda tunne ongi kõige tähtsam. Kas seda tunnet niimoodi kuulutama ja rõhutama pead, et kõik ikka teaksid.. no ei tea

  • No nüüd ma lihtsalt tänan jah, sest sain aru, et nii on viisakam 🙂

   Ma ei kirjutanud ka oma postituses, et ma arvan, et ma olen maailma kõige ilusam naine. Ma lihtsalt arvan, et ma olen ilus naine. Nendel kahel asjal on väga suur vahe sees.

   Rõhutama ei peagi – ega ma edaspidi hakka ka, lihtsalt tahtsin sel teemal kirjutada, sest minu meelest on see lausa häbiasi, et naistel oleks nagu keelatud end ilusaks pidada, sest siis nad on lihtsalt üleolevad jne. Kui keegi kirjutaks kuskil, mis talle kõik enda juures ei meeldi või miks ta end koledaks peab, siis oleks nagu rahu majas, sest inimese tavapärases loomuses olekski vist alati end kritiseerida (eriti just naistel).

   Ehk siis minu postituse point oli ka selles, et meil, naistel, on täielik õigus end ilusaks pidada.

 2. Inimesi ajab lihtsalt närvi et keegi julgeb üldse sellisel teemal sõna võtta.
  Sa oled ilus Jaanika. Tean isikliku kogemuse põhjal.

  • Nüüd panid küll mõtlema, et kes sa oled, kui mind isiklikult tead 😀 Ehk siis – kes sa oled?

   Mina oma postitusega tahtsin tegelikult jõuda sinnani, et me ei tohikski lasta end kõigutada ümbritsevast maailmast. Ehk siis kui me peame ennast ilusaks ning teiste jaoks on see ülim egotsentrilisus või lausa ülbus, siis on see nende probleem. Kurb ongi selle asja juures see, et paljud naised ei pea end ilusaks, sest keegi on neile kunagi väitnud, et nad ei ole seda (või nad ise usuvadki, et nad pole seda). Mõne jalgealune lööb tõesti kõikuma pärast seda, aga see ei peaks niimoodi olema. Ei tohiks lausa niimoodi olla.

 3. ma käin kaltsukates alates põhikoolist ning pole seda kunagi varjanud, kui küsitakse kust ma selle või tolle riideeseme ostsin. Vastan alati uhkusega. “Kaltsukast!”. Miks ma olen uhke, et ostan riideid kaltsukast? – sest ma ostan üldiselt uued või väga vähe kantud/hästi hoitud riideesemeid naeruväärse hinnaga ning kellelgi teisel ei ole sellist pluusi/kleiti/pükse! 😀
  Ja kaltsukast riiete ostmine või suitsust keeldumine ei ole põhjus koolikiusamiseks, sest kiusatakse üldiselt neid, kes lasevad end kiusata. Ma ei tea, ei oska seda seletada, aga kiusajad kuidagi haistavad seda, keda on võimalik kiusata ja keda mitte, kes on selline nõrgem… Mitte et ma kiusamist kuidagi tolereeriks, aga terve enesehinnang on see, mis peaks ideaalis igal lapsel olemas olema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s