Kuldne Trio – blogijad Eveliis& Ebapärlikarp ja nende ustav lugeja Agnes…

Tegelikult ma täna ei plaaninudki blogida, sest ma alles harjun tööeluga – ehk siis õhtuti vaatan oma seebikaid salvestusest. Õnneks hõlmab mu töö ka suurel määral kirjutamist, küll hoopis tehnilisemat laadi, millega ma alles vaikselt harjun, aga eks kõik tule aja jooksul. Ma tean kahe päevaga nii palju väljendeid, millest mul enne õrna aimugi polnud – ja ometi tean ma heal juhul umbes 1 protsenti sellest, mida mul veel vaja läheb. Kuid nagu öeldakse – kõik tuleb kogemuse käigus. Ja see muudab targemaks ka.

Kuid mind ja minu suurt suud… Kes juba peakirjast ära aimas, siis ma tahan kirjutada Kuldsest Triost. Mitte sellest heast bändist (jah, ma tean, et paljude jaoks – ilmselt ka tänases postituses mainitud peategelaste jaoks – on see üks mõttetu süldibänd, mida ainult matsid kuulavad, aga mulle see meeldib).

Kuldsesse Triosse kuuluvad siis blogijad Eveliis, Ebapärlikarp ja lugeja Agnes, kellel küll mingi blogi oli, aga ma ei suuda seda hetkel üles leida. Mis nende ühine joon on? Vahet ei ole, mis teemal Eveliis või Ebapärlikarp arvamust avaldavad, on Agnes nendega alati samal nõul. Vahet ei ole, mis teemal Ebapärlikarp kirjutab, noogutavad Agnes ja Eveliis alati kaasa. Ja veel vähem on vahet, mis skandaalse postitusega Eveliis jälle hakkama saab – ikka on Ebapärlikarp ja Agnes platsis. Küll on teised matsid, sest teavad kunstist/kirjandusest/keeltest jne liiga vähe (Eveliis), küll ei oska ülejäänud inimesed riietuda (Ebapärlikarp), küll ei tea teata ajaloost ega ühiskonnast mitte essugi (Agnes).

Ja oi, mis kisma lahti läheb, kui mõni kommenteerijatest julgeb Eveliisi või Agnest parandada asjades, milles nad end geeniusteks peavad (Ebapärlikarbi puhul ma nii hullu näidet vist märganud pole). Kõige hullem tundub neist olevat lausa kahepalgeline Agnes, kes oma ühes postituses kirjutas, et ta ei hakka kunagi mõistma neid blogijaid, kes oma pere- ja seksielu teistele lugemiseks ette laotavad – ta lihtsalt peabki end sellistest inimestest paremaks, sest ta ongi neist parem (ma ei leia ta blogi enam, kas pani parooli alla?). Ei peagi mõistma, aga ometi kõigest paar aastat tagasi kirjutas ta mu väga seksi täis postituse alla sellise kommentaari:

“Appi-appi, mis kommentaare ma siit loen… Seks on muidugi vaid pimedas teki all harrastamiseks ja ainult ovulatsiooni ajal, soovitatavalt kord aastas, et ikka rasedaks jääks. Nautida seda ei tohi, siis tuleb saatan ja viib põrgusse. Johhaidii, kust sellise mõttemaailmaga inimloomad küll tulevad. Inimesed kipuvad kõik peale tutvumist suhteid liialt sildistama ja nii lööb ühel või teisel poolel piltlikult öeldes põhja alt ja sinna see “suhe” jääbki. Miks mitte lihtsalt teineteist nautida ja edaspidi vaadata, mis elu toob või ei too. See püsisuhte vajadus, oskamatus üksi olla ja iseenda seltskonda nautida on natukene kurb ja teeb inimesi hoopis õnnetuks. Aga sina ela nii nagu oskad ja tahad ja teised elagu enda elu.”

Ja meenutame nüüd, et Agnes on üks neist inimestest, kes alati kritiseerib kõike. Kõigest paar aastat tagasi kirjutas ta mu blogisse sellise kommentaari:

Absoluutselt tõsi, inimene peab end ise hindama. Mitte ilu ei ole see, mis inimesi ligi tõmbab vaid enesekindlus, mis tuleb just nimelt sellest, et inimene end ilusaks ja ligitõmbavaks peab. Võib olla kui tahes ilus, aga samal ajal ise mõeldes, et oled inetu ja väärtusetu, oled ebakindel ja teised inimesed käivad sellistest mööda suure kaarega. Tean seda omast kogemusest ja võin täiesti kätt südamele pannes kinnitada, et olen ilus, ka teiste inimeste meelest. Lihtsalt ise ma seda väga kaua aega ei tundnud ja olin äärmiselt ebakindel. Tumedad kulmud ja mitte välja kasvanud juuksejuured ei tee kedagi ilusaks. Nagu ei tee kedagi ilusaks ka teisi halvustav jutt. Oluline on sisemine sära, aga seest mäda inimene ei saa särada. 

Viitame just kahele viimasele lausele. Eriti see: “Nagu ei tee kedagi ilusaks ka teisi halvustav jutt”. Ja nüüd on just nimelt Agnes see, kes alati arvab, et teised teavad liiga vähe. Või Agnes, äkki on asi selles, et kuna sa minevikus olid pigem ebakindel, siis see annab sulle siiani tunda?

Ja kes mind vähegi teab, saab aru ka sellest, et mina ei ole mingi Malluka fänn. Ma loen ta blogi, aga see ei tähenda sugugi, et ma temaga alati nõustuksin. Jah, see tänane teema on tuletatud Eveliisi postitusest Malluka vastu, aga tekitas minus hoopis teise küsimuse – ma saan aru jah, et bestikad hoiavad kokku, aga minu meelest on juba veidralt naljakas selle Kuldse Trio ühtehoidmise kommentaare lugeda 😀 Või mida teie arvate? Ma usun, et ma pole ainuke, kes sellist fenomeni nende kolme puhul märganud on. Nad arvavad, et kuuluvad nii-öelda eliitblogijate hulka.

Ma olen nii mitmeski blogi kommentaariumis öelnud, kui mulle miski kellegi käitumises ei meeldi. Seda nii Malluka, Eveliisi või ükskõik kelle käitumise puhul. Ja teen seda nüüdki/jään alati tegema. On imekspandavalt veider, kuidas teisi elama õpetavad need inimesed, kes seda isegi teha ei oska. Mina neid kolme ülitarka naist elama ei hakka õpetama, me oleme juba niigi aru saanud, et nad on liiga geeniused sellise asja jaoks.

Kujutan ette, et üks neist kolmest kirjutab nüüd postituse või vähemalt chatib Facebookis, et mida see stiilitajuta ja ajudeta Printsess nüüd endast arvama on hakanud. Laske aga käia, bestikad 😉 Ja Agnes veel paar aastat tagasi ei tundnud häbi, kui minu seksi täis postitust niimoodi kommenteerida julges. Naljakas, kuidas inimesed moraalijüngreid mängivad, aga on unustanud selle, millised nad ehk kunagi ise olid /või millisel arvamusel nad olid.

Koomiline on lihtsalt jälgida seda, kuidas Kuldse Trio “eliit” alati end nii targaks peab (ka siis, kui kommenteerijad teevad selgeks, et ehk nad polegi nii intelligentsed)…  Samas – ma ise loen ju nende blogisid – ju siis meeldib ka 😀 Aga vbl mulle meeldibki nende blogide puhul see, kuidas kaks ülejäänud lõukoera esimesele appi tormavad, kui tuleb arvamust kaitsma hakata. Sest see on lihtsalt halenaljakas 😀

Ja kui nüüd keegi mainib kommentaariumis, et ma olen ikka nõme inimene, et teisi solvan – siis kes vähegi mu blogi lugenud on, see teab, et ma olengi selline. Varem tegin ma seda isegi rohkem, aga nüüd teen siis, kui midagi imelikku/naljakat/veidrat/kahepalgelist/idiootset jne silma jääb. Kuldse Trio fenomen hõlmab neid kõiki aspekte. Teisi ma ei õpeta elama, sest ma tean, et mul pole selleks piisavalt pädevust. Neil kolmel pole ka, aga nad arvavad millegipärast, et neil on seda 😀

Kuldse Trio terviseks 😉

 

30 kommentaari “Kuldne Trio – blogijad Eveliis& Ebapärlikarp ja nende ustav lugeja Agnes…

 1. NÄTAKI! NÄTAKI! NÄTAKI!
  VALUS! Ai, kui valus!
  Aga nüüd läheb andmiseks:)))) Go Printsess!!!

  • See jah. Irooniline, et ta on just täna kiusamisest kirjutanud, kuigi ise tegeleb ka sellega aktiivselt. Ma räägin, et moraalijüngrid on ise need kõige hullemad 😀

   Muidu tundub Agnes mulle tark naine – seda ma ei eitagi. Lihtsalt see moraali lugemine on naljakas, kui minevikus nägi ta maailma hoopis teistmoodi. Ja nüüd siis nii häbeneb seda…

 2. Kuigi loen blogisid pigem episoodiliselt, on ka minule see veider fenomen silma jäänud. Kusjuures preili Agnes suutis esialgu tõesti intelligentse ja tasakaaluka mulje jätta, kuid seoses selle “kolmiku” hiljutiste lahmimistega on ka jää sulama hakanud – paistab, et kolmest üks kisub vägisi igal pool riidu, teine kaagutab teadjalt kaasa (sealjuures öelda pole tal just märkimisväärselt palju) ja kolmas sülitab põlastavalt harimatu alamrahva peale, kes tema tasemele ealeski ei küündi (kusjuures ka tegelikult midagi sisukat ütlemata).
  Aga mis teha – kui täiskasvanud naistel midagi mõistlikku teha pole, siis eks omaette ajaviide ole seegi. Loodan lihtsalt, et nad sisemiselt täitsa ussitama ei lähe.

  • Jah, mul on sama mulje jäänud. Ma usun, et kõik, kes natukenegi nende kolme blogi on lugenud, saavad aru, milline neist kisub riidu; kes on see, kes kaasa kaagutab – ning kes on see alamrahva poole sülitaja. Huvitav kooslus, ma ütleks 😀

   Ei saa ju öelda ka, et tegemist oleks päris lollide naistega, sest seda nad ei ole. Aga mingi kala neil ometi on, tahaks juba psühholoogilisest aspektist teada, et mis neid tegelikult vaevab 😀

   • Huvitav tõesti! Rumalateks ma neid tõesti peaks, pigem on ehk igaüks omal moel veidi häiritud ja sellest tulenevalt tunnevad vajadust end tõestada. Kui keegi teine inimest arvamusliidriks või eliidiks ei tõsta, tuleb seda muidugi mõista ise teha – kui piisavalt kaua oma seisust korrutada, küll siis teised ka viimaks aru saavad 😉 Kahjuks ei ole need iseantud tiitlid suurt midagi väärt ja päeva lõpus tuleb oma alasti minale siiski üksi otsa vaadata.

    Sinu puhul aga meeldib mulle väga, et oskad kirgi kütvate teemade puhul piisavat distantsi hoida. Ka antud postitus ei võta õnneks mingit seisukohta teema osas, mis olekski võinud pigem fotograafi ja ta kliendi vaheliseks jääda 🙂

    Kogu see melu on üldse kummaline – kellelgi otseselt õigus ei ole, aga vot vait ka ei jääda.

 3. Oii ma nii mäletan, kuidas mingi nii kolm(?) aastat tagasi oli Merle üks suuremaid nö kiusajaid internetis. Praegu mul pole õrna aimugi kas ta veel blogib. Vist ikka? Igatahes ma ei kartnud kunagi talle vastu astuda, sest ta tõsiselt oli ülekohtune ja kiuslik. Lõppes siis asi sellega, et ta postitas facebooki kuidas ma soovin täiega ta surma ja et äkki saaks keegi anda mu blogi parooli ning sealt edasi siis muidugi jagas seda ka Mallukas, et kuidas ma kohutav inimene surma soovin. 😄 Kui ma Merlele kirjutasin, et mis värk on, siis ta oli nii sõbralik ja rääkis kuidas me mõlemad võidame lugejaid. 😄 Head mälestused tulid kohe haha

   • Nojah – need, kes blogiga teenivad, võivad küll nimelt skandaale tekitada. Äkki kehtib Eveliisi puhul ka.
    Malluka puhul ei tundu tõenäoline, sest tema saab nagunii blogiga nii palju raha – ja seda ilma, et teised peaksid klikkima. Tal ju kindlad firmad, mis talle maksavad nagunii.

   • Riina, mulle kahjuks ei meenu sellist vahejuhtumit. Mul on väga kahju, kui ma sind kuidagi kiusasin või solvasin, et viisin sind lausa nii kaugele, et sa lausa teise inimese surma soovisid. Või ma valetasin, et soovisid, kuigi sa polnud midagi sellist öelnud? See ei kõla eriti minu moodi, et ma kellelegi nii karme sõnu suhu panen, aga kui sa nii väidad, siis…
    Palun selgita mulle asi lahti ja lahendame selle olukorra.

  • :O Ja ma veel uskusin, kui ta ütles, et tema mingite lugejate võitmise pärast teemade tegemisega ei tegele. Ma olen nii naiivne. Aga tagasi on ta vist tõmmanud küll, vahepeal ei suutnud ikka üldse lugeda. Kuigi endale tundus ka kahtlane, et kas nii väiklane inimene on tõesti olemas. Ju siis oli näitemäng… või kas ikka oli 😀

 4. Ma olen ka seda märganud. Üks kritiseerib ja kaks kiidavad takka. Eriti viimasel ajal muud ei näe neilt kui negatiivsust.

 5. Ma tavaliselt väga kommentaare ei loegi, seega seda Agnest ma pole tähele pannud, ju siis tühine. AGA, seljakotieide ja üldsemittepärli kooslus on nii fun 😀 Üks teeb ja teine kaagutab takka😀 Üks blogib millestki ja siis teine blogib ka kohe samal teemal, et näe ma niii nõus temaga 😀 Kunagi oli mul vaidlus üldsemittepärliga teemal: kuidas lehmalt piima saadakse. Andsin alla ja pahvatasin naerma, kui ta nii kindlalt väitis, et lehm peab koguaeg tiine olema ja vasikas võetakse kohe ära ja siis paneb pull uuesti lehma paksuks 😀😀 pärast sellist väljaütlemist, ei suuda kohe tõsiselt võtta. Ja no muidugi see, kui negatiivsust täis need mõlemad blogid on. Aga ei, andku minna, naljakas on jälgida 😀

 6. Selles osas on Sul õigus, et need kaks blogijat on keskendunud kriitikale ja negatiivsetele aspektidele(aga ilmselt on see nende teadlik valik ja nišš), aga sellist triondust pole mina küll märganud. Seos on meelevaldne, sest Mallu blogis on kümneid takkakiitjaid sõltumata teemast, aga neid lihtsalt ei pane tähele, sest kasutajanimed ei jää meelde seal massis ja võibolla on iga kord uus nimi ka. See pole ju ka loogiline, et jüngrid kõik Mallu teod heaks kiidavad, mis ikka nõuaksid kriitikat, a´la vastutustundetu suhtumine loomapidamisse, jubedad juuksepikendused, impulsiivsed ja mõtlematud otsused jne.

  • Ei ole meelevaldne seos – see trio on täitsa reaalne mitte ainult blogimaailma tasandil, vaid nad ka päriselus suhtlevad, kohtuvad, käivad koos söömas jne. Sõbrannad põhimõtteliselt.

  • Ma olen lihtsalt selline inimene, et enamasti, kui mulle midagi ei meeldi, siis ma olen lihtsalt vait 😀 Et kui ma kirjutan positiivse kommentaari, siis see ei tähenda, et ma seda hommikust õhtuni ja iga postituse alla kirjutaks. Muidugi on asju, mis Mallu oleks saanud paremini teha, kõikidel on selliseid asju. Aga mulle ta meeldib ja ei ta ei ole mu isiklik sõbranna. Ma pole teda kunagi näinud. Sellegipoolest ma arvan, et ta on äge. Koer pani jah plehku, aga ta ju siiski õppis sellest ja tegeleb aia jm asjadega.

   Mis aga Eveliisi puutub (ma võin nüüd asjadest olla valesti aru saanud, minu jaoks on see blogi igav ja ma ei suutnud isegi neid viimase teema poste läbi lugeda), siis mulle tundub, et tal justnimelt on mingi kritiseerimisvajadus? Ma arvan, et see on pisut haige. Eriti, kui ta väitis, et Mallu on tegelt jumala hea sõbranna olnud. No palun, kas ta ise ka usub nii lolli juttu, Kui teie sõbranna/sõber/sugulane teeks midagi, mis teile ei meeldiks, kas TEIE kirjutaks sellest pika postituse iga kord? Keda ta petta üritab sellega. Pidevalt rõhutades, et a’la ta ei peagi 20-25 aastastest aru saama, sest ta on vanem. Kas tal mälu üldse ei ole? Kas ta ise pole 20-25 aastane olnud? Kes nüüd loll on? Või siis oli ta ise 20-aastaselt samasugune kiuslik kuivik nagu praegu. Äkki ta selle peale ongi kade? Kui ta väidab, et Mallu meeldis talle, sest tal jättis endast YOLO mulje, kas see siis tähendab, et ta lausa PEAB lõhkuma seda yolotsemist ja meelega haiget tegema inimestele? Mulle on ka öeldud, et ma jätan alguses sellise mulje, et ma sõidan kõigist üle kui vaja, aga taotuslikult pole ma iial kellelegi sellist muljet jätnud ja olen pigem õrn. Äkki on Malluga ka nii? Ta on ju ikkagi inimene, tsiisas. Krt, piinlik lausa sellise muti jutt ausalt. Ma olen ise 29, ka mitte päris tatt enam, aga tundub et mõistus ja loogika on terve elu rohkem õige koha peal olnud kui Eveliisil.

 7. Oot, ma ei saa aru.. kas Malluka ja Eveliisi vahel on mingi tüli? Ma olen vist ajast natuke maha jäänud 😀
  Aga jah, interneti maailma on mõjuvõimas ja ma ei salli seda, kuidas inimesed saavad end teistest paremateks kuidagi moodi pidada. Me oleme ju kõik surelikud… Aga noh, mis sa teed 🙂

  • Tülis jah. Mallukas selle esimese postituse pani parooli alla, aga tema ühest hiljutisest Facebooki laivist saad veits aimu teemast. Ja Eveliisi viimased postitused seletavad ka asja lahti.

 8. Kõik kolm on sellised, et kui esialgu neid loed, siis tunduvad nii normaalsed ja tõesti, üsna intelligentsed, nagu värske sõõm blogimaastikul. Aga kui nad kokku satuvad kirjutama, siis meenutavad järsku meeletult mingeid põhikooli “mean girlse”, kes on niii coolid, nii coolid. Ja pikapeale hajub see “intelligentsuse” aura ka. Ebapärlikarp tundus kunagi minu jaoks nii äge – esindas blogimaastikul nö ehedat kontoriinimest. Aga mida rohkem ma loen, seda rohkem näen, kui tühi ja sisutu tema elu tegelikult on – ambitsioonid puuduvad, huvid puuduvad, reisisoovid on väga piiratud, ülimalt paljudest asjadest pole ta kuulnudki ja pidevalt kirjutab, kuidas mingi suht tavaline info teda üllatas. Täiesti tavaline halli massi inimene: kergelt tuhm, tarbib ainult popkultuuri, väiksed rõõmud, väiksed mured.

 9. Kas Triinu aka Ebapärlikarp vanaema nimi ei ole Agnes äkki?
  Kui nii, siis oleks sellele kuldsele kolmnurgale ka seletus.

 10. Motetu inimene oled. Teiste kividest ja kändudest endale klikke otsides.

  • Ma arvan, et enne minu solvamist võiksid vähemalt teada, et see sõna on mõttetu 😉

   Ja tundub, et ega sul endalgi eluga midagi tarka pole teha, et mulle järjest nii palju ebaviisakaid kommentaare kirjutasid. Mine joo parem suhkruvett – see ehk rahustab su maha 🙂

 11. mida aeg edasi, seda rohkem märkan ma ka mingit negativismi ära panemist ja targutamist oma õigete mõtetega” teatud kirjutajatel. kui kunagi oli kahe blogija sõpruse purunemise kaklus ja nutud” jms. siis mõtlesin, et kuidas üks on staar” ja teine ei tohi midagi arvata. mida aeg edasi, seda rohkem näen jah kahe inimese sarnaseid üldistavaid ja maha tegevaid postitusi ja mitte ainult ühe inimese teema vastu. eurovisioon ei meeldi, siis ei meeldi et perevägivallast räägitakse. pole sobiv koht” jne. ma ei saagi aru, miks rõõmust ja headusest ei kirjutata, vaid negatiivsest, draamast ja jamast. mis ei meeldi” mida ikka arvata ja ära panna.. ijah. aja jooksul on teatud inimesed, kes muidu olid sõnakamad rahulikumaks muutunud ja teistest on tekkinud sellist mingit rahulolematust kõige vastu. et veider kuidas maailm muutub siin keskkonnas. 😀

  • Jah, eks inimesed vist muutuvadki aja jooksul. Mina enda puhul tunnen, et olen rahulikumaks muutunud, mis ei tähenda muidugi seda, et ma üldse kritiseerivad postitusi ei kirjutaks, aga selline üleüldine suhtumine on kuidagi chillim. Aga no oleneb muidugi olukorrast ka 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s