Ma ikka vahel ei oska oma suumulku kinni hoida…/ Tunnen kaasa inimestele, kes on sellises olukorras olnud!

Ma mõned kuud tagasi kirjutasin, et mu tutvusringkonnas on üks noor naine, kes on iluoperatsioonidega liiale läinud. No me enam ei suhtle, aga kunagi suhtlesime (siis ta ei olnud neid veel teinud). Ja ma olin juba ammu mõelnud Facebookis ta pilti kommenteerida, aga kuna mul reaalselt midagi nii ilusat öelda ei olnud, siis ma olin pigem vait. Kuni eelmise nädalani, mil ma enam ei suutnud, kui jälle ta uut pilti Facebookis nägin. Lisasingi sellise kommentaari : “Ilmselt saan küll igavese bloki sinult, aga ma lihtsalt pean seda mainima… Sa olid kunagi nii ilus tüdruk, aga nüüd ma mõtlen, et kas tänapäeva noorte naiste unistus ongi nii palju iluoperatsioone teha? Jaa, maitsed on erinevad, vbl sinu jaoks see on kena… Ma lihtsalt meenutan nukrusega seda aega, kui sa olid nii loomulik ja nii ilus naine. Ja krdi kahju hakkab, et nii noor inimene oma loomuliku ilu niimoodi pekki keerab. Ma tean, et mu kommentaar võib päris negatiivne tunduda, aga ma olen tahtnud seda juba ammu sulle öelda… Kuigi tean, et ilmselt pärast seda kommentaari olen su sõbralistist kustutatud ka, aga kuna sul on palju noori jälgijaid, siis ütlekski siinkohal noortele: “Ärge rikkuge oma elu niimoodi iluoperatsioonidega ära, see kõik annab vanaduses teile veel märku.”

Ma kusjuures arvasingi, et see kommentaar kaob selle pildi alt kohe, aga ma eksisin. Sõbralistist ta mind ka ära ei kustutanud, vastas mulle ainult, et kui ta oleks tahtnud minu arvamust teada, siis ta oleks seda küsinud. Kuna ta seda aga ei teinud, siis ma võiksin pigem oma suu kinni hoida. See kõik on tegelikult õige, aga ma olen kahjuks vahel selline inimene, kes ei oska või ei taha oma suumulku kinni hoida. Minu kommentaar sai 29 laiki – pärast seda hakkas selle pildi all arutelu, aga mina ei hakanud enam midagi ütlema. Väga paljud nõustusid minuga, mõned vaidlesid aga vastu. Ma rohkem ei kommenteeri ta pilte, aga sain vähemalt hingelt ära selle, mida ma kogu aeg mõelnud olin. Ja selles mõttes respekt selle naise suhtes, et ta üldse selle kommentaari alles jättis, ma ise olin küll suhteliselt kindel, et ta eemaldab selle.

Teine asi, millest ma kirjutada tahtsin, on ka Facebookiga seotud. Mul on üks naissoost tuttav, kes on üliarmas naine, lisaks sellele oskab ta nii hästi kirjutada! Ma imetlen teda selles mõttes väga. Sellel samal naisel on aga kallim, kes tundub muidu päris tore noormees olevat, lisab koos selle neiuga pilte, millel on ilmselt väga ilusad tekstid juures. Need on umbes kilomeetrite pikkused ja ma tahaksin neid väga lugeda, aga seal on nimelt üks suur aga – see tüüp lihtsalt ei oska üldse kirjutada. Ehk siis umbes 10 rida teksti, kus puuduvad absoluutselt kõik kirjavahemärgid, isegi punkte pole, mis me siis veel komadest räägime (see on ka põhjus, miks ma neid romantilisi tekste eriti lugeda pole suutnud). Kuna tegemist on eesti mehega, siis on see tegelikult päris nukker. Nukker just sellepärast, et ma tean, kui väga see naine tegelikult õigekirja hindab. Ma olen ise kunagi samas olukorras olnud, sest ma alati palusin jumalat, kui Võrratu minuga koos pildi Facebooki lisas, et ta oleks sinna ainult ühesõnalise pealkirja pannud. Sest kui juba oli pikem tekst, siis ma teadsin, et see on lihtsalt nii kohutavalt vigane, et mul on piinlik. Ja kui ta mu pilte kommenteeris, siis ma ka alati enne mõtlesin, et seal võiks olla ainult üks või maksimaalselt kaks sõna, siis on ehk lootust, et need said õigesti kirja. Kuna ma ise olen sellises olukorras kunagi olnud, siis ma mõtlen, et ju selle naise kallimal on muid väga häid omadusi (või vähemalt tundub, et neid häid omadusi on rohkem). Või kui neid ka ei ole, siis on mees vähemalt voodis kuratlikult hea, eksole!

Kui kaks inimest on koos, kes kumbki ei oska absoluutselt kirjutada, siis see on isegi parem variant, sest üks ei pea siis teise kommentaaride pärast häbi tundma. Ma alati mõtlen, kui ma neid mehe pikki üllitisi Facebookis näen, kui kahju mul sellest naisest ikka on. No mehest ka tegelikult, aga tema ei saa vähemalt ise aru, et tal selle grammatikaga täiesti olematu suhe on.

Et iseenesest tunduvad väga südamlikud tekstid, mida iga naine tahaks enda kohta lugeda! Kui seal ainult kas või natukene komasid ja punkte oleks…

Ma käisin eelmisel nädalal raamatukogus ja laenutasin “Bullerby lapsed” – minu üks lemmikraamat siiani! Kuigi ma enam ammu laps ei ole, siis Astrid Lindgreni on vahel ikka nii hea lugeda. Ma ei olnud vist “Bullerby lapsi” 15 aastat lugenud, seega tahtsin natuke nostalgitseda, väiksena sai ikka päris tihti seda raamatut loetud. Kusjuures “Bullerby lapsed” ongi minu arvates kõige parem Astrid Lindgreni raamat üldse! Lugesin selle raamatu uuesti läbi ja tundsin end natuke aega jälle väikse jõnglasena 😀

10 thoughts on “Ma ikka vahel ei oska oma suumulku kinni hoida…/ Tunnen kaasa inimestele, kes on sellises olukorras olnud!

 1. No mida nüüd? Suumulk ongi kasutamiseks. Ise küll lõustaraamatus ei figureeri, no lihtsalt vanainimene ei viitsi:), aga kommenteerin Delfis. No see ju vanamuttide paradiis:D Seal ikka kuuleb nii mõndagi, väga huvitav on mõelda, mis ühe või teise inimese taga peitub! Kuidas töömaastikul kulgeb?

 2. Sa oledki see maniila , keda paljud selleks “supikana” penskarist “austajaks” peavad?
  Olete ühtmoodi labaselt ropud jahh, aga vähemalt ühel võiks ju aastatega seda arukest vähe rohkem kogunenud olla! Aga noh, ega see ametikoht sul ju arengut ei saagi võimaldada ja iga kah…. 😀
  Huvitav, et siin p-rse poevadki põhiliselt mingid penskarid või siis ” maalt ja hobusega” üksikemad, kellele isikliku elu “puudujäägid” siinne “kuupuhastusega vürtsitatud naturalism” orgasmi tekitab! 😀
  Kindlasti on aidanud kaasa siinse seltskonna kujunemisele üliagar kustutamine ja blokkimine DELFI-s,
  olgugi, et ainult paar kuukest.
  Nüüd tuleva sõimu, kustutamise ja blokkimise eest tänan ette! Ora perses ei ole, jätkuvalt ikka meditsiiniline huvi. 😀

  • Ta võib see Maniila olla, aga Maniila oli hoopis teine isik. Sinule jätkuvalt palju õnne sellepärast, et sa pole minust ikka üle saanud, kuigi ma juba ammu saatest ära tulnud. Ei teagi, kas nutta või naerda, et sa minu pärast teraapiat vajad 😀 Kuna naermine on terviseks, siis ma pigem naeran. Ning väga hea meel on selle üle, et Delfist oled igavese bloki saanud! 😀 Seega võid oma kommentaarid endale sisse istuda, idikas!

   • Tänan vastuse eest, aga pean su kurvastuseks selgitama, et jutt oli loogiliselt arenevast haigusloost, mitte sinu isikust!
    Ja palun ära valeta pidevalt inimestele! Ei ole mul DELFI-s MINGIT BLOKKI! Ära end nüüd nii naeruväärseks ka tee. Sa vist kõiki kustutama ei jõua või arvad ekslikult, et mul teisi teemasid peale sinu pole, kus arvamust avaldada!? 😀 Võin sulle linke saata lausa kuhjaga.
    Muide, roppuste ja sõimuga “soomustada” püüab end ikka väga haavatud inimene. 😦

   • No hea, et sulle siis vähemalt nii paljugi lõbu on jäetud, et teistes teemades kaasa saad rääkida. Mõtle, kui tühi oleks elu ilma Delfita, sa ilmselt hakkaksid voodi all nii nutma ja saaksid sellise šoki, et sind oleks vaja vaimuhaiglase panna (kui sa sellega juba seotud pole, eksole, haiguslugu on sul endal hoopis, sellepärast sa arvadki, et teistel peaks see ka olema…?). Tunnen kaasa sulle ainult! 😀

    Ma selliste troppidega nagu sina olengi ebaviisakas, sest sa ei vääri viisakust. Peast segased ei vääri viisakust!

    P.S: Üsna varsti oled ilmselt jälle Delfist mingi aeg blokeeritud, nad juba kursis sellega, et sul peas kruvid logisevad (mitmeid kaebusi juba sinu suhtes), seega saad muudest teemadest ka bloki. Palju õnne! 😀

 3. No kui inimene Facebooki pildi lisab, siis on loogiline, et teised avaldavad selle kohta arvamust. Sama hästi võiks ju kommentaarile “oo milline iludus” vastata, et ma ei küsinud sinu arvamust. Ja su kommentaar ei olnud pahatahtlik, lihtsalt aus.

  • Jah, seda küll. Ma olin juba ammu mõelnud sellise kommentaari kirjutada, aga olin end niigi tagasi hoidnud, sest tegelikult pole see üldse minu mure, milliseid pilte keegi Facebooki lisab või kuidas oma elu üldiselt elab. Kuid enam ei suutnud ega tahtnud seda teha. Leian ka, et sõnastasin päris kenasti selle asja lahti, ei hakanud lahmima ega midagi sellist.

 4. Ah see hull on siis Uuno! No ma ei tea, nii jabur ikka annab olla. Elab mingis kujutlustemaailmas. Aga Jaanika, sinusse on ta küll siiralt “armunud”:D. Kahju, aga eks igaüks läheb omamoodi hulluks. Issanda loomaaed on suur ja lai, paraku.

 5. Adriana M on tõesti liiale läind nende rinnaoppidega. Nagu kammoon, see pole isegi enam normaalne. Väike keha ja need tissid nagu juurde õmmeldud, jumala proportsioonist väljas.
  Sajaga nõus sinuga. Ja nagu näha siis paljud teisedki.

 6. Olen ühes naistegrupis. Seal on ka üks neiu, kes on ilmselgelt oppidega liiale läinud ja siis topib kogu aeg oma prunthuulte selfisid sinna üles, justkui uhkustades, et no vaadake vaid, milline iludus. Tegelikult on üsna jõle vaadata, kui nägu meenutab juba kergelt paaviani pe.set 😀

  Ükskord keegi isegi ütles talle, et veits liiale pole oppidega läinud või? Tuli umbes samalaadne vastus: A mis see su asi on ää??? Mu arust on megakena!!!

  No edu talle. Ilusast neiust sai inetu paaviani pe.se 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s