Saatest “Kallis, sa oled kosunud” ja kaalust / Miks ma mitte kunagi “Selgeltnägijate tuleproovi” ei vaata? / Paar sõna “Su nägu kõlab tuttavalt” sellest hooajast

Eile lõppes siis “Kallis, sa oled kosunud” praegune hooaeg. Mina eelmist hooaega vaadanud ei ole, seega mul võrdlusmoment puudub, aga kuulnud olen ma seda, et seal ikka neid õnnestujaid oli, kes suutsid poole aastaga rohkem kui 10 kg alla võtta. Ka selle hooaja kahte esimest osa ma ei näinud, aga seal vist mõni mees suutis isegi juurde võtta. Need osad, mida ma nägin, olid kõik ikkagi suhteliselt ebaõnnestumised, sest üle 11 kg ei võtnud mitte keegi alla. Eilset osalejat võibki ehk kõige tublimaks lugeda, sest kuigi ta kaotas ainult 11 kg, siis ta vähemalt tuli lõppkaalumisele kohale – ja ehk on ka lootust, et ta sama rada jätkab, kui saade läbi saab. Teiste puhul ma nii kindel küll ei oleks.

Tegelikult 11 kg ei tundu ju iseenesest täiesti olematu kaalukaotus, aga kui sa kaalud 120 kg, siis poole aastaga peaks suutma rohkem alla võtta, kui tõesti tahta. Mina paneks pool süüd ka saatetegijatele, sest täpselt selline mulje jääb, et ega Erik Orgu ja Angelica Udekülliga rohkem kui kolm korda poole aasta jooksul kokku ei saada. Ehk siis esimene kohtumine, vahekokkuvõtte ja lõppkokkuvõte. Loogiline on see, et kogu materjal ei mahu ühte saatesse ära, aga mingit sellist erilist utsitamist ju ei toimu. Kui võrdluseks tuua see meestesaade, kus treener Rauno (oli vist?) neid õllekõhuga mehi kogu aeg taga utsitas, siis see viimane oli palju parem. Ma küll ise seda eriti vaatama ei juhtunud, aga kui nägin, siis seal toimus ikka kogu aeg trenn ja Rauno elaski neil kukil, et nad motivatsiooni ei kaotaks. Ja see viimane variant tundub palju efektiivsem olevat, kui lihtsalt see, et anname spordiklubi kuukaardi ja vajalikud retseptid kätte, edasi vaadaku juba inimene ise, kuidas ta hakkama saab. Aga siinkohal tundub, et saatel “Kallis, sa oled kosunud” ei jätkunud sel hooajal selleks kõigeks enam raha. Või siis sattusidki siia hooaega lihtsalt kõik ebaõnnestujad korraga. Kohati jääb lausa selline mulje, et kuskilt oleks mingid eraldi ebaõnnestujad välja koogitud – ja nüüd siis neist eraldi saatesari tehtud! Ilmselt see viimane ikka päris niimoodi pole, aga mulje jääb küll selline.

Eks see selline kahe otsaga asi on. Ühtpidi saab saatetegijaid süüdistada selles, et kogu see kohtumine osavõtjatega nii vähene oli, teistpidi on kõik täiskasvanud inimesed, keda ei saa midagi reaalselt tegema sundida. Kui paks ikka leiab, et tahab neid saiakesi ja limonaadi edasi mugida ja trennist on poogen, siis ei aita ei ussi-ega püssirohi. Mina isiklikult mõtlen lihtsalt sellele, et kui ma oleksin samas seisus, siis oleks kaks varianti – kas ma läheksin saatesse ja üritaksin täiega alla võtta… või ma parem üldse ei kandideeriks, teades juba eos ette, et ma nagunii reaalselt seda teha ei viitsi, ei taha, ei suuda jne. Seda et lähen ja ikkagi eos juba tunnen, et nagunii ma üle 5 kg alla võtta ei suuda, no ei. Siis ma parem juba ei lähekski.

Ma ise ei ole mitte kunagi nii paks olnud, seega mul kogemus puudub. Kuid ma olen kaalunud 20 kg rohkem kui praegu – ehk siis ikkagi tüse olnud. Minu puhul muidugi oli lugu selles, et mul kadusid ise need ülekilod ära, kui ma Mehhikost Eestisse tagasi jõudsin (läks vast kuskil pool aastat aega, siis olin juba 69-70 kg). Ma ei teinud selleks mitte midagi – lihtsalt mu toitumine muutus jälle eestimaiseks. Ilmselt see aitaski, sest trenni ma selleks ei teinud. Samas tean ma ka seda, et kuna ma trenni ei tee, siis keha on ikka lodev ja kõht on nagu neil naistel kipub olema, kes trenni ei tee 😀 Praegu on muidugi omapärane neid pilte aastast 2010 vaadata 😀 Siin toongi mõned võrdluseks ära:

154163_1738171937834_7843525_n

Juuli 2010 – eelviimane päev Mehhikos. Kaalun kuskil 85 kg.

163010_1738176177940_933279_n

Juuli 2010 – viimane päev Mehhikos. Hüvastijätt. Kaal ikka 85 kg 😀

12341380_10208269951530169_5658523324682149807_n

Aasta tagasi tehtud pilt, kaal kuskil 65-66 kg.

13301533_10209618793890385_3201153066902887409_o

Suvi 2016 – kaal ikka 65-66 kg. Viimased 1,5 aastat on mu kaal selle kandis püsinud, vahel ka 67 olnud.

14702290_10210769747143497_6705745876542798927_n

Oktoober 2016

15073402_10211146671406368_8799990640974744892_n

See pilt on tehtud umbes paar nädalat tagasi. Kui ma selle Facebooki otse moblast üles panin, siis hakkasid mõned neiud kommenteerima, et kas ma üldse söön ka midagi, et kuidagi väga kõhn näen välja. Hiljem arvutist vaadates tundus tõesti, et näen kuidagi peenike välja, kuigi see on lihtsalt asendi viga (ja must teeb alati peenemaks). Kaal on ikka 65-66 kg ja söön kõike, mida hing ihaldab.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kui nüüd ühe teise väga populaarse saate juurde tulla, siis mina ei ole mitte kunagi vaadanud “Selgeltnägijate tuleproovi.” Põhjus on ilmselt väga lihtne – ma olen viimased 3,5 aastat oma elust puutunud kokku ühe teise saate raames nii selgeltnägijate kui ka tervendajatega. Enne saatejuhiks olemist ei vaadanud ma seda saadet nagunii, siis hiljem veel vähem (see vist ikka jooksis enne ka?). See on vist nagu muude ametite puhulgi, et kui sa tööl puutud mingi asjaga kokku, siis sa vabal ajal pigem ei viitsi end selliste asjadega vaevata. Kokkade puhul on ju tihti niimoodi, et nad vabal ajal ei taha eriti süüa teha, sest nad nagunii peavad kogu aeg vaaritama. Minul on igasuguste selgeltnägijate saadetega sama teema, ei ole ma vaadanud ei Eesti ega Venemaa versioone. Ja usun, et veel niipea ei vaataks (kui üldse kunagi). Sest kui sa oled nii palju selle teemaga kokku puutunud tööalaselt, siis vabal ajal on see viimane asi, mida sa teha tahad 😀

Kui juba saadete peale jutt läks, siis ma olen ülirahul, et Kalle Sepp “Su nägu kõlab tuttavalt võitis” – ta oli parim (hääletasin ise ka finaalis ühe korra tema poolt)! Ime on muidugi see, et Raivo E. Tamm üldse nii kaugele jõudis, aga tema võit oleks olnud suur feil. Jah, ta meeldis mullegi, ta ajas naerma ja eks paroodisaade peaks seda tegema, aga samas on ikkagi “Su nägu kõlab tuttavalt” saates oluline ka lauluoskus. Nii et tegelikult ei saa öelda, et see oleks 100-protsendiliselt paroodiasaade, sest saatetegijad pole ise ka suutnud otsustada, et kas seal siis peaks rohkem parioodiat tegema või võimalikult täpselt kedagi järele tegema. Minu arvates pani Adeele Sepp tihti liiga üle võlli neid asju, eriti saate alguses( kui ta Renars Kaupersit Brainstormist tegi). Ja tema puhul see ei mõjunud naljakana, sest kui Raivo. E. Tamm midagi tegi, siis see oli mingil määral ikkagi naljakas. Kuigi ka mitte alati.

Härra lemmik oli näosaatest Liis Lass, sest nad käisid kunagi põhikoolis samas klassis. Nüüd nad küll enam ei suhtle, aga neil pidi millalgi klassikokkutulek tulema, mis jäi sellepärast ära, et mitte keegi ei viitsinud seda korraldamist enda peale võtta. Tean seda teemat, sest meie gümnaasiumiklass lubas juba mitu aastat tagasi klassikokkutuleku teha, aga mitte keegi ei taha seda korraldada. Mis on ka loogiline, sest siis võib juhtuda see asi, et hiljem pooled jätavad tulemata või ei maksa õigeks ajaks raha ära – siis oled sina selle kõige eest vastutav. Või siis hiljem lasevad koristamise ajaks jalga. Kui meil pärast gümnaasiumi lõpetamist lõpuläbu oli, siis enamus tõmbas hommikul leebet ära, koristama jäid need, kes kogu seda üritust korraldasid. Tunnistan ausalt, et ka mina olin üks neist, kes hommikul jalga lasi, sest ma ei viitsinud koristama jääda. Ja kuna mina ei vastutanud selle eest, et see puhkemaja sama korralikult omanikule tagastataks, siis oli kergem leebet tõmmata. Oli varahommik ja sõbrannaga hakkasime Tartu poole hääletama (see toimus Tartust kuskil 40 km väljas).

 

22 kommentaari “Saatest “Kallis, sa oled kosunud” ja kaalust / Miks ma mitte kunagi “Selgeltnägijate tuleproovi” ei vaata? / Paar sõna “Su nägu kõlab tuttavalt” sellest hooajast

  • 90 protsenti juhtudest siiski pigem ei usu. Meil saates käis kunagi üks selgeltnägija, keda ma tõesti uskusin, aga kahjuks on ta nüüdseks juba surnud (suri novembris 2013, mina hakkasin saateid tegema mais 2013, seega mõnda aega puutusin temaga veel kokku). Minult on samuti tihti küsitud, et kas ma olen lasknud endale ka ennustada, kuna võimalus ju oli – vastus on eitav. Üks kord olukord sundis, sest oli 1.jaanuari hommiku saade, kus keegi veel ei helistanud ega sõnumineerinud, seega pidin eetriaega täitma. Küsisin siis selgeltnägijalt, et mis mind aastal 2014 ees ootab (oli 1.jaanuar 2014), ta mainis, et mul tulevad aasta jooksul mingid katsumused, mida ma ületan. Kuna siis hakkasid juba sõnumid ja kõned tulema, siis minu isiklikule elule rohkem aega ei pühendatud. Aga ma nüüd ei teagi, mida ta mõtles, vbl lahkuminekut Romantikust, sest see juhtus mul 2014-nda aasta mais, rohkem selliseid väljakutseid või raskusi, mida ma ületama oleksin pidanud, ma ei mäleta 😀

   • Ma tean, kellest sa räägid. Ta oli minu sõbranna. Paraku polnud ta küll mingi selgeltnägija. Üritas küll oma arvamust peale suruda, aga näiteks minu puhul see ei toiminud. No ma teda tundsin ikka palju aastaid. Aga mis me siin ikka surnutest niipalju räägime. Ma ise ka pärast “juurikas”:) Seda saadet ei ole ma kunagi tõsiselt võtnud, aga vanainimestele on ju vaja mingit lohutust. Ma ikka imestasin, et kuidas küll viitsid seal istuda? Ausalt öeldes, hea, et sellest painest lahti said! Mõtlen tõsiselt.

   • Tegelikult oli see saatejuhtimine huvitav kogemus ja ma seda ei kahetse. Ehk liiga pikalt sai seda tehtud – seda küll, aga huvitav oli ka. No hiljem enam polnud, sest kõik olukorrad juba kordusid ja midagi uut minu jaoks ei olnud, aga algus oli küll tore. Ja saates sai selgeks ka see, et maailm on ikka kirju, nii palju erinevaid inimesi ja veel rohkem erinevaid arvamusi.

  • Eks sellega on see asi, mida keegi usub. Täpselt nagu selgelnägijate puhul ei saa hakata elama selle järgi, mida tema sulle ennustab, ei saa ka tervendajate puhul eeldada, et kui ainult alternatiivmeditsiini poole pöördud, et siis on võimalik täiesti terveks saada. Kui tavameditsiin ja alteratiivmeditsiin koos käivad, siis see on normaalne variant. Kui täielikult tavameditsiinist loobuda, siis see on kõige mõtlematum tegu, mida üldse teha saab. Lihtsalt tavameditsiini juurde jäämine (ilma alternatiivmeditsiinita) on normaalne teguviis, aga vastupidi kindlasti mitte. Kindlasti on häid näiteid ka sellest, kuidas alternatiivmeditsiini abil on terveks saadud, aga sellisel juhul on tegemist siiski olnud mõlema ühildamisega (nii tavameditsiini kui alternatiivmeditsiini).

   Ma ei ütleks kohe kindlasti, et neid võiks soolapuhujateks pidada, sest mingit abi neilt kindlasti võib saada, kui ise ka piisavalt uskuda, aga seda varianti ma küll ei poolda, et arstid ahju, ravime end taimede ja kristallide abil terveks. Õnneks on 90 protsenti saatekülalistest (just tervendajatest siis) seal ka rõhutanud, et nemad kohe kindlasti ei väida seda, et arstide poole ei peaks pöörduma, vaid et seda ikkagi peaks alati tegema. Ülejäänud 10 protsenti on need, kellega saate produtsent on ka maid jaganud, et nad selliseid idiootseid soovitusi saates ei annaks (umbes midagi taolist, et arstide poole ei tohiks pöörduda ja peaks ainult nõia juurde minema jne).

 1. kusjuures kaalusaate koha pealt olen ma rääkinud ühega saatetegijatest. Osalen hetkel ühest ta projektis ja siis hakkasin kaalusaadet maha tegema ja oli korra selline piinlik olukord, ei teadnud, et ta seotud sellega. Muidu aga ta rääkis mulle, et osalejatel oli see hooaeg palju rohkem võimalusi kaalulangetamisteks. Neile anti võimalusi vahetada oma treenerit ja toidunõustajat (või kuidas neid kutsuma peaks), neile pakuti välja erinevaid toitumiskavasid kui et kui üks ei sobinud oli võimalik uus saada. Osalejatega räägiti palju, et nad end kokkuvõtaksid, kuna meedia teeb nad lihtsalt maha pärast. Peale selle valiti selle hooaja osalejateks just nö lihtsamad inimesed, nad arvasid et ehk võetavad nad asja tõsisemalt ja pole nii halva suhtumisega, igatahes kukkus kõik välja vastupidiselt. Vähemalt see on see, mida ma tean otse ühe tegija suust. 😄 Kuigi ma leian, et osalejad ikka ise rohkem süüdi. See ikkagi enda asi, et kaal langeks. Tele seisukohalt ei ole ju oluline, et kui palju keegi kaalust alla võtab, neile on ju vaatajad tähtsamad ning muidugi leiab saade rohkem kajastust ja vaatajaid kui seal on sees mees, kes võtab hoopis 10 kilo juurde. Inimene on ikka ise süüdi kui talle on antud võimalused ning ta ei haara neist kinni ja feili korralikult. 😄

  • Vot siis, mis tegelikult kõik kaadri taga toimub. Mina just arvasin, et see hooaeg on ilmselt üle põlve tehtud. Kuid seda ma tean jah, et saate seisukohalt vaatajanumbrid ja hilisem meediakajastus on alati oluline ja vahet pole, kas see on pigem negatiivne või postiivne. Eks ise sai ka kunagi saates näideldud teise saatejuhiga, et inimesed helistaksid ja smsiksid 😀 Pärast tuli muidugi kaebusi, et miks me oma musta pesu eetris peseme, aga kuna inimesed helistasid ja smsid murdu, siis kedagi ei huvitanud see, et tegelikult nii ehk ei ole kõige sobilikum/eetilisem käitumine.

 2. Ma…üritan jälle tavapärast kommenteerimise asendit sisse võtta,
  kukkusin siin vahepeal perseli, vabandage väljenduse pärast, aga
  kui ikka 85 kilost Printsessi näed, siis taburett ka ei aita 😀

  See on nii hämmastav kuidas naised venivad vastavalt olukorrale,
  ilma et nende välimus suurt kannataks, pigem vastupidi, arvan isegi.
  Ma poleks kunagi Mehhiko aegset Printsessi ära tundnud, ehkki kõik ok.

  Aga normaalkaalus, ehk -20kg allpool on Printsess ikka ägedam!
  Selles mõttes, et kilod on seotud probleemidega, ja see oleks kohe näha.
  Isegi 65kg eeldab juba 180cm pikkust ilma stilettoteta sinu puhul.

  • Haha 😀
   Ma olen 182 cm pikk, kontsi kannan väga harva, aastas ehk maksimaalselt paar korda. Ja sa pole mitte esimene, kes on öelnud, et kui ei teaks, et mina see 20 kg raskem olin, siis ei tunneks ära 😀

 3. no see välimuse kallal norimine on nii tavaline, et ei viitsi enam kommentaarigi. mina ammu aru saanud, et saade on projekt ja ei midagi muud. eks me teleprojektid ole kõik suunatud televaatajatele ja ei millelegi muule. kui ikka vaatajaid leidub, siis saade läheb – kahjuks. Eesti telemaastik on paraku nõnna alla käinud, nuuks:(

 4. Ma vist pean siinkohal full disclosure tegema.
  Mina ei ole juba üle kümne aasta tv-d vaadanud.
  Mitte mingi põhimõtte pärast, vaid lihtsalt ei ole.

  Kui ma Printsessi tegemisi siin kommenteerida julgen,
  siis ainult tema enda tekstide ja avaldatud piltide põhjal.
  Ma ei ole teda näinud, ei tea kuidas ta räägib või kõnnib.

  Kummaline, aga ma saan siin teleinimeste jutust kõik aru,
  justkui mingi selgeltnägija, ehkki pole mingit pilti näinud.
  Ilmselt kogu eelmise õhtu telepilt räägitakse meediasse ümber
  nii põhjalikult, et pilt on hoopis parem kui tv-st vaadates 😀

 5. Ma kül samal ajal vaatasin seda America gots talent, aga vahel piilusin ka seda Su nägu kõlab tuttavalt.
  No kui praegu kokkuvõtta need näosaated siis on tekkinud kolme lemmikut
  1. Meeldib keda Rolf järgi tegi seda kunagist ooperilauljat
  2. siis Meat Loaf Koit Toome esituses
  3 ja siis Georg,
  Kui aus olla siis Georg ei pannud nii palju selga kihelema, kui Meat Loaf ja Rolfi esitus. No ega Celine Dionil ka viga polnud. Celine meeldib ka kuna ta üks lemmikumaid soliste.

 6. To Henzen. ega sa pole just väga palju kaotanud, kui telekat ei vaata. No ma ei tea, kas elad Eestis ja kas sind Eesti tegemised huvitavad, aga välimuse suhtes olen endiselt skeptiline, kuigi ise nooruses olin vinks-vonks sale mann. Aga Printsess on tõesti tunduvalt kõhnem kui mõned aastad tagasi. Ise tegin korraliku kaalukaotuse läbi 17-18-aastaselt. Eks hormoonid ja elus toimuvad muutused mängivad oma rolli:)

  • Hmm, nii on raske öelda, aga Koit Toome Andrea Bocelli oli ülivinge. Samuti Mart Müürisepa Jaak Joala. Ja veel meeldis mulle Tanel Padari Tina Turner. Need on minu kolm kõige lemmikumat esitust näosaates. Neljas lemmik on Kalle Sepa Georg Ots.

 7. veel meeldis mulle väga Evelin Võigemast, oli vist 1. hooaeg? tema finaalilugu oli fantastiline, Chalise “Meie inimesed”. ja no muidugi Edith Piaf. mul tulid külmavärinad peale.

 8. 85 on sinu jaoks tüsedus v? Kui sa oled mingi 185 cm pikk v? Ma olen ise ka umbes sama pikk ja mingi paar aastat tagasi kaalusin 85 ja see oli mu ideaalkaal, mida ma kõik annaks, et sellesse numbrisse tagasi saada (kehamassiindeksi järgi oleks siis tegemist normkaaluga), aga jah, ma olen see paks, kes sööb saia ja limonaadi ja enne sureb, kui end liigutada viitsib 😀 Ok, tegelt mul on plaan midagi ette võtta, aga ma praegu ei räägi sellest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s