Youtuberid, kes mulle meeldivad

Ma juba eile tahtsin kirjutada postituse sellest, milliseid youtubereid ma jälgin, aga siis ma avastasin ühe mehhiklanna Youtube kanalid, mida ma olen nüüd agaralt vaadanud. Põhimõtteliselt võiks tema puhul tuua paralleele Jenna Marblesiga, sest nad on mõlemad sama ägedad, lisaks on nad ka välimuselt üpris sarnased! Mõlemad vahetavad oma juuksevärvi väga tihti, aga blond sobib neile kõige paremini. Yosseline Hoffmani kanal paelub mind aga palju rohkem, sest hispaania keel (eriti just mehhiko hispaania keel!) meeldib mulle palju rohkem kui inglise keel. Ja kui see väike pisiasi välja jätta, siis tundub ta mulle isegi veel ägedam kui Jenna Marbles. Ja viimasel ajal ei ole ma enam Jenna kanali püsivaataja, kunagi küll kogu aeg vaatasin.

Ma üldiselt ei ole eriline youtuberite jälgija, veel aastake tagasi ei jälginud mitte ühtegi peale Jenna Marblesi. Vaatasin ainult neid videosid, mida eesti blogijad vahel tegid. Nüüd olen vahel ka eesti youtuberite kanaleid vaadanud ja kuigi ma eriline püsivaataja ei ole, siis toon tänases postituses mõned youtuberid ära, keda ma vaatama juhtun (nii välismaalased kui ka eestlased).

Kõigepealt siis need inimesed, keda ma nüüdsest rohkem jälgin.

1 . Eelpool mainitud Yosseline Hoffman ehk pigem tuntud kui YosStoP. Tal on veel teinegi kanal (JuStYosS), mida ta on pigem viimasel ajal pidanud hakanud. Seal viimases ta kritiseerib erinevaid elustiile, inimesi, naljakaid pilte jne. Kuna ma alles eile avastasin selle naise, siis ma pole jõudnud kõike ära vaadata ega ilmselt niipea jõua, aga mulle ta meeldib. Seega on see hea soovitus hispaania keele oskajatele. Ta on selles mõttes Jenna Marblesi sarnane, et teeb ka igasuguseid koomilisi olukordi järele, räägib naljakatel suhteteemadel (a la sellistel teemadel, et kuidas meeste ja naiste maailm erineb, pikk suhe versus lühike suhe , samuti mängib ta mõnedel juhtudel ise ka meest). Peale selle on ta väga vulgaarse suuvärgiga, aga see sobib talle. Nii et kindlasti vaatan tema videosid veel! Panen siia ka paar näidet temast. Yosseline ise oli enne muidu saatejuht, aga siis aastal 2011 otsustas õnne proovima hakata just Youtube videosid tehes. Ta on ka mõnes sarjas mänginud.

Mõned näited tema loomingust:

2) Jenna Marbles. Ma olen suhteliselt kindel, et Jenna ei vaja erilist tutvustamist, sest ta on lihtsalt nii tuntud. Ma avastasin ta umbes kaks aastat tagasi ja olin jälle terve päev sõltuvuses. Kuigi eks nende youtuberitega ongi see, et alguses muudkui vaatad, aga siis mingi aeg tüdined ära. Minul ongi Jennaga see juhtunud, et enam väga ei viitsi ta uusi videosid vaadata, sest vanad olid kuidagi vingemad. Kuid eks see ole ju loogiline ka, et enam ta ei ole nii otsekohene, aga see juhtub millalgi nagunii, kui aastaid juba rohkem on. Sest siis hakkad rohkem mõtlema, mida suust välja ajad. Siia panen video veel tema algusaegadest – ehk siis just see oli see video, mida ma temalt esimesena nägin.

3) Stepanka on üks neist inimestest, kes tekitab minus mingeid imelikke emotsioone. Kohati ta nagu täiega meeldib mulle, aga siis ma mõtlen, et appikene, miks ta sellist paska suust välja ajab. Ma avastasin ta suhteliselt hiljuti ning pole eriti teda jälgida jõudnud, aga see ongi selline natuke love-hate relationship. Kuna ma pole veel päris sotti saanud, mis inimene ta reaalselt on, siis ma kindlasti vaatan veel, mis tal pakkuda on. Kui eelnevate puhul mul ei teki mingit küsimust nende iseloomu tõelisuses, siis Stepanka tundub mulle kuidagi võlts ja ülepingutatud. Ta ei pruugi seda olla (ilmselt ei olegi), aga mulle lihtsalt tundub. Mitte just ka alati, aga näed siis – ikkagi on see piisav põhjus selleks, et ma tahan teda veel vaadata 😀

4) Jällegi toon siia ühe hispaaniakeelse naise ära –   Venezuelast pärit Gaby Espino. Tegelikult on tegemist ühe seebikastaari, saatejuhi, blogija ja mingil määral ka youtuberiga, aga viimasel ajal ta pole Youtubes enam nii aktiivne. Tema videosid ma pigem vaatangi sellepärast, et ta oli juba enne täiega tuntud, mitte ei saanud youtuberina tuntuks. Ta on ka mõnes meie telekanalis jooksnud seebikas mänginud. Ja kunagi keegi küsis minu käest, et milline naine on minu meelest sekspomm, siis ma vastasingi, et tema 😀 Ta oli koos ühe seksika seebikastaari Jencarlos Canelaga, aga kahjuks läks see liit lahku, kuigi nad moodustasid nii ilusa paari! Nuuks-nuuks, ma ütlen!

Kui nüüd tulla meie endi youtuberite juurde, siis on asi pigem nukker. Nukker minu jaoks, sest ma olen vaadanud nii HDTanelit, Nele Kirsipuud, Martti Hallikut, Maria Rannavälja, MerMondays, Jennifer Nimmerfeldti, Liisa Leetmaad, Joeli ja Liinat – aga no ükski neist ei ole see, keda ma tahaksin kogu aeg jälgida. Jah, on videosid, mida ma vaatan, sest pealkiri on huvitav (näiteks see, kus Nele Kirsipuu oma eksiga vestleb, sest noh – millisele inimesele ei pakuks see huvi, kui keegi oma eksiga kokkama hakkab 😀 Mulle küll pakub ja eriti veel siis, kui see eks on suhteliselt tuntud inimene :D). Nii et siinkohal võiksitegi mulle häid eesti youtubereid soovitada, kas kedagi sellist näiteks ei ole, kes teeks sarnaseid videosid nagu Jenna Marbles teeb? 😀 Mulle läheb selline stiil väga peale.

Kuid siiski on üks eesti youtuber, kellelt ma olen kõik videod ära vaadanud – Liisa Pärnpuu! Ta on ka tegelikult blogija ning tema blogi saab lugeda siit. Ma avastasin tema videod umbes 10 kuud tagasi ehk? Ega ma täpselt ei mäleta, aga pärast seda olen müüdud olnud. Ma loen ta blogi ka, aga sinna juhtun pigem harva, sest vlogijana meeldib ta mulle rohkem kui blogijana. Ma ei tea, miks see niimoodi on, ta on imearmas naine, aga tema blogi ei ole minu jaoks nii huvitav. Kuid see polegi hetkel oluline, sest tema videod meeldivad mulle väga! Hetkel toongi ära selle video, mis on minu vaieldamatu lemmik olnud. Ka teised tema videod on väga head, aga see on just eriti super. Ta on vist ainuke eesti youtuber ka, kes üldse sellisel teemal video on teinud (ma loodan, et ta jätkab ka selle seeriaga, sest see on põnev!).

Millised youtuberid teile meeldivad? Äkki keegi oskab mõnda head soovitada? Eriti hea oleks, kui tegemist oleks mõne eesti youtuberiga, kellest ma veel kuulnud pole, aga kelle videod mulle meeldima hakkaksid. Võib muidugi ka välismaalane olla, aga sellisel juhul peaks ta rääkima kas inglise või hispaania keelt, sest muid keeli ma kahjuks ei oska.

8 kommentaari “Youtuberid, kes mulle meeldivad

 1. Ei ole väga suur youtuberite vaataja. Jennal on mingeid asju, mis on päris naljakad. Mingeid väga tolatsemisi või mõttetusi stiilis 100 kihti meiki vms ma vaadata ei viitsi aga tal päris naljakaid arutlusi. Nt mingi avokaado teemaline vlog.

  Erinevalt sinust mulle just Mehhiko hisp. keel eriti ei meeldi, see esimene tsikk nt ei ole minu jaoks vaadatav, räige kädistaja ja sellist lad. am. kädistamist ma vaadata ega kuulata ei viitsi, kõrvad hakkavad sitavett jooksma 😊 see Venezuela tsikk oli vaadatavam. Nt sinu hisp. videosid ei suuda ma ka absoluutselt vaadata, sest see kädin on ülimalt häiriv. Maitse asi lihtsalt, eelistan meloodilist ja rahulikku Hispaania keelt nagu Euroopas. Ladina Ameerika versioonidest nt Peruu oli vist väga kena ja mõnus kuulata, suhteliselt puhas. Argentiina oma erilisuses on ka kohati armas. Selline geto keel ei meeldi.

  • Eks maitsed hispaania keele suhtes ole erinevad jah, mulle just hispaanlaste susistamine ei meeldi 😀 Argentiina hispaania keel ei tekita minus mingit erilist tunnet, leidsin ühe küllaltki hea argentiinlasest youtuberi, aga ma lihtsalt ei tahtnud seda hispaania keelt kuulata, siis ei vaadanud enam edasi. Kolumbias, Peruus ja Venezuelas kõneldav hispaania keel on väga kuulatav ka minu jaoks, aga Mehhikot ei trumpa miski üle 😀

 2. Ma olen ka Nele KIrsipuu vloge näinud ja päris huvitavad on olnud, viimati vaatasin kuidas nad valmistusid Hälloviiniks 🙂 ja rohkem Tuubereid ei tea
  Aga Jaanika sa võiks ka hakata youtuuberiks või sa karda et sul ei ole midagi öelda. On veel olemas selin asi nagu Striim, see on laivis olemine and Webcami käima ja hakkad lobisema,see on sama mis Nightchat. 🙂 Ah ja üks youtuuber keda ma jälgima olen hakanud on Märt Koik. Märk Koik on enamusele tuttav sealt sari Köök, tema teeb enamasti arvustusi. Kaunist Novembrist

  • Öelda oleks palju, aga ma olen rohkem kirjutaja. Vahel võin videosid ka teha, aga siis ongi pigem blogija jutt, mida tahan rääkida. Youtube puhul on oluline ka see videote kokkupanek, aga seda ma ei oska. Peaks siis monteerimist natuke enda jaoks õppima, aga juba subtiitrite panek oli minu jaoks tükk tegemist. Eks kõik ole õpitav, aga youtuberit minust ilmselt siiski ei saa. Kui vahel tahan midagi öelda, siis teen pisikese vlogi.

   • Heh, ega ma ise ka just eriti roosilise sõnavaraga ei ole. Ja kui inimesel on midagi öelda, siis mind roppused väga ei häiri. Just isikliku elu raames siis. Muudes kontekstides on juba teine teema. Ja eks ropendamisel ja ropendamisel on ka vahe sees. Kui need m-d j t-d kogu aeg lendavad, siis see on halb, aga kui seda teha konteksti sobivalt, siis pole hullu. Ja näiteks sitt ei ole minu jaoks roppsõna 😀

   • Vaatan hetkel Märt Koigi kanalit ja tema on küll juba minu masti youtuber! Tean teda tõesti “Köögist”(olen “Köögi” regulaarne vaataja) ja olin kuulnud ta youtube kanalist, aga polnud iial vaatama juhtunud. Aitäh, et soovitasid, nüüd on keegi veel, keda eestlastest jälgida 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s