Miks ülekaaluline Marimell teisi inetuteks sõimab ja miks kaltsakas ning maitsetu Eveliis kellelegi moepolitseid tahab mängida?

On olemas kaks blogijat, kes suudavad mind vahel oma postitustega närvi ajada. Ja seda just sellepärast, et nad kritiseerivad alati teiste inimeste välimust, kuigi ega neil endal ka eriti tegu ega nägu pole.

Esimene neist on Marimell. Juba mitu kuud tagasi suutis selle blogi meespool, kes on ju”sekspomm” ja “sajaprotsendiliselt hetero” kirjutada, kuidas ilublogijad peaksid ilusad olema. See postitus küll kustutati, kuid juba siis ma mõtlesin, et mis õigusega tuleb mingi mees naisi ja just nimelt ilublogijaid kritiseerima? Ja veel mees, kelle puhul pole üldse kindel, kas ta reaalselt isegi hetero on. Ja ei, mul pole geide vastu midagi, aga minu kogemuse kohaselt peaksid nemad just eriti tolerantsed olema. Vbl kapigeid seda tõesti pole. Nüüd kirjutas selle blogi naispool sellise postituse, kus ta tõi jälle välja selle, et ilublogija peaks täiega ilus välja nägema, arvestamata üldse seda, et see konkreetne blogija tunneb isegi oma akne pärast end väga halvasti – ja et just raseduse tõttu on see tal nii tugevaks läinud. Mul on sulle üks tasuta soovitus, armas Marimell, äkki võtaks kõigepealt mõned kilod alla (nii umbes 20 oleks miinimum) ja siis tuleks kobisema, kes on ilus ja kes mitte? Lisaks sellele jäävad Marimellile kogu aeg ette Evelin Ilvese pekised käsivarred, kuigi tema enda pekivolte võib ta piltidelt küll alatihti imetleda – siis pole aga probleemi ju! Ma ei tea – ehk Marimell tõesti arvab, et tema fotograafist mees suudab tema pekivoldid ära varjata ja ta oskab end vastavalt niimoodi riidesse panna, et need näha ei jää – aga tegelikkus on ikka see ju, et ei suuda! Kuigi kurb uudis on see, et isegi kilosid kaotades ei suuda oma sisemust iialgi ilusamaks teha, nii et ega erilist vahet vist pole.

Teine blogija, kes mul vahel närvi mustaks ajab, on Eveliis. Kui ta esimest korda kirjutas, et peab end stiiliseks ja maitsekaks naiseks, siis ma mõtlesin, et küll sellel proual on ikka hea huumorimeel 😀 Kuna aga neid postitusi hakkas üha enam tulema, siis sain aru, et ta tõesti peabki end stiiliseks ja maitsekaks naiseks. No las aga peab, kui tahab. Aga järjest enam tegi ta maatasa teisi inimesi nende maitsetuse pärast –  nüüd lausa võttis ette tulevase presidendikandidaadi, kellele moepolitseid mängib. Eveliis, sa ei pea muretsema, kui Kersti Kaljulaid peaks presidendiks saama, siis küll ta vastavad stilistid saab, aga sina võid ju oma kaltsud seljast võtta ning lõpuks ka reaalselt stiilseid riideid kandma hakata, aga näed ikka 45 välja 🙂 Seda viimast ei saa aga öelda Kersti kohta, kes on 47-aastane, aga näeb Eveliisist oma 10 aastat noorem välja. Minu esimene mõte oli kunagi ammu Eveliisi blogi lugedes, et nii tore, et 45-aastased ka sünnitama on hakanud 😀 Siis sain aru, et naine on napilt üle 30ne ja mõtlesin, et oi, mõnel pole ikka geenidega vedanud. Ehk siis – kui Eveliis üks kord tõesti need maitsekad ja stiilised riided selga paneb, mida ta endal kogu aeg arvab olevat, siis oma geenide suhtes ei saa ta nagunii midagi ette võtta 🙂

Minu postituse point on see, et ajab ikka sita keema, kui ülekaaluline Marimell teisi inetuteks sõimab ja maitsetu ning kaltsakas Eveliis kellelegi moepolitseid tahab mängida. Neil kummalgi pole ju piisavalt nägu ega tegu, et teisi kogu aeg niimoodi maha teha (ja kui ka oleks, siis see ei õigustaks sellist käitumist ikkagi!). Ja see viimane pole üldse oluline tegelikult, sest üldiselt mulle nende blogid meeldivad, aga närvi ajavad need postitused, kus lihtsalt valimatult teistele midagi sellist soovitatakse, millepoole ise aga üldse ei küündi.

38 kommentaari “Miks ülekaaluline Marimell teisi inetuteks sõimab ja miks kaltsakas ning maitsetu Eveliis kellelegi moepolitseid tahab mängida?

 1. Minu kaltsakus minu kaltsakuseks, AGA vat Marimelli kaitseks ma võtaks küll sõna. Palun seleta mulle, MIKS ei tohi ülekaaluline inimene välja tuua teise inimese ülekaalulisust? Evelin Ilves ei oska tihti panna oma kehakujule sobivaid riideid selga ja riided toovad tihti välja need küljed, mida välja tooma ei peaks. Marimell seejuures näeb 90% juhtudel väga särav välja, Olles ülekaaluline. Üks oskab oma ülekaalu iluks muuta, teine mitte.

  • No ma küll ei ütleks, et Marimell 90 protsenti juhtudest särav välja näeb, aga no see selleks. Ja mulle on pigem just silma jäänud piltidel Marimelli pekised käsivarred kui Evelini omad tema saates, sest need on rohkem silmatorkavamad olnud, aga kui inimene tahab nendega eksponeerida, siis palun väga – ärgu lihtsalt teisi siis sama asja eest maha tehku.

   Evelin Eveliniks, aga eriti kole on kogu aeg teatuid blogijaid maha teha – eriti arvestades seda, et Mari-Leen ja Meelis mõlemad näevad kui “supermodellid” välja ju 😀 Ja isegi, kui nad reaalselt seda näeksid, siis oleks see inetu käitumine.

   • Ei no ainult stiiliguru Eveliis arvab, et Mari-Leen näeb särav välja. Mari-Leen näeb välja nagu tal oleks üks samm diabeedini veel jäänud. Vahet pole, mis tal seljas on.

 2. Pingback-viide: Ilust. Ja muust. Läbi minu enda. – estonianwithabackpack

 3. Okei, sul “sitt keeb”, aga see sinu postitus paneb isegi MIND veits õhku ahmima – see ei ole arutlev ega analüüsiv, vaid väga isiklik solvamine. Kirjuta oma blogis muidugi mis tahad, aga kuna siin on kommentaari jätmise võimalus, siis ütlen, mis ma arvan. See postitus on ebanormaalne, sry.

  • Aga samamoodi isiklikult ründavad need välja toodud staarblogijad. Ebanormaalne. Kui nemad õivad ebakad olla, siis…

  • Absoluutselt pole ebanormaalne see, kuidas ma Marimellist ja Eveliisist kirjutasin, Ebapärlikarp 🙂 Ebanormaalne on hoopis see, kuidas mõned inimesed eeldavad, et nad võivad kedagi kogu aeg kritiseerida, aga kui keegi seda nende endi puhul teeb, siis on kohe kisa lahti. Ja neil endil ehk ei olegi kisa lahti, aga nende kaitsjatel on. Ma arvan, et nii Marimell kui Eveliis teavad ise ka, et oli viimane aeg, mil keegi nende kohta midagi halvasti ütleks 🙂

   • Mina ei tea, milliseid postitusi sa nende sulest mõtled. Pole kõigega kursiski. Võib-olla on kuskil liiale mindud. Marimelli blogi puhul ma ei imesta, mis tekste sealt tuleb. Eveliis pole minu meelest niimoodi kedagi solvanud. See, mida ma siit loen, on täiesti uus tase. Sinu puhul.

   • Eks Eveliis on tõesti natuke taktitundelisem kui Marimell. Kuid nagu ma ka enne mainisin, siis nende mõlema blogisid on täitsa huvitav üldiselt lugeda, lihtsalt see teiste liigne halvustamine on silma jäänud. Marimellil muidugi eriti.

    Ning ei, ma ei olnud nüüd parem, et ise samale või veel hullemale tasemele laskusin, aga lihtsalt nad mõlemad ajasid mind korraks nii närvi, et pidin niimoodi sajatama. Mis ei tähenda, et mul nende kui inimeste vastu midagi oleks, aga lihtsalt need teatud asjad häirisid. Just see teiste kritiseerimine sellisel juhul, kui neil endal ka ehk selles samas/sarnases valdkonnas midagi vajaka jääb.

    Eveliisi kaitseks võib öelda, et ta vähemalt suudab selliseid negatiivseid postitusi/kommentaare kuidagi paremini üle elada, Marimell läheb alati nii närvi, kui keegi julgeb talle midagi kommentaariumis öelda. Aga vbl ta teeb seda viimast nimelt hoopiski – ega meie seda ju ei tea 🙂 Eks nad mõlemad on piisavalt paksu nahaga, sest kindlasti ei ole mina ei esimene ega viimane, kes neid kritiseerinud on. Mõnikord tehakse seda kritiseerimist asja eest, mõnikord mitte. Mina tahtsin oma praeguse postitusega juhtida tähelepanu pigem sellele, et vahel peab lihtsalt kritiseerijale samamoodi vastama – eriti sellisel juhul, kui nad ise selles asjas pigem halva käitumisega on silma jäänud.

   • Ma ütleks siin praegu kogu selle krempli peale, et püha silmakirjalikkust 😀 Ja asudes siinkohal isegi Printsessikese poolele. Noh arvestades, et Marimell on tõepoolest kirjutanud ikka väga mitu postitust sellest kuidas pole absoluutselt vahet milline inimene välja näeb kui tal on hea süda, pole ju vahet kas olla paks või peenike, inimene on ikka ju see sama. No nii hästi mäletan seda postitust kuidas ta üritas kaitsta ennast, et miks inimesi kehakaalu järgi hinnatakse ja nüüd tuleb ta Evelini pakse käsivarsi maha tegema. Tule taevas appi ma ütleks selle peale tõsiselt. Ja nüüd lisaks tuleb siia Ebapärglikarp veel juurde targutama, et nii alatu postitus Printsessikese poolt ehk siis inimene kes ise oma blogis pidevalt kirjutab et mis tema arvates on maitsekas ja mis mitte, ja et retuusidega inimesed on ikka kõik üks paras maitsetu mass ja tema jaoks mingeid mööndusi ei ole 😀 See on küll ikka totaalne silmakirjalikkus. Kui tahate ikka nii pühad ja õiged jüngrid olla siis ärge oma blogides kedagi ega midagi kritiseerige ja maha tehke ja siis pärast tulete teise blogisse inisema, et oi kui alatu postitus 🙂

 4. Maitsed on erinevad. Ja minu meelest ei ole midagi halba selles, et ütleme välja seda mida arvame. Sina pead mind kaltsakaks, mina Kersti Kaljulaidu maitsetuks – mõned arutavad sellistel teemadel kodus teetassi taga, meie, blogijatena, kirjutame.
  Ma muidugi ei tea, mis ilublogijatest juttu, aga kui ma mõnikord satun blogide peale, mis peaks ka olema ilu – ja moeblogid, siis tahaks appi karjuda küll.

  • Mul pole ka teie kummagi vastu isiklikult midagi ja ma loen teie mõlema blogisid edasi, aga lihtsalt pidin hingelt ära saama, mida ma sellest arvan, kui kogu aeg kedagi konkreetset maha tehakse 🙂

   • Minul on blogides üsna paks nahk tekkinud, nii et mulle hinge minemiseks peaks kirjutama hooooopis teistel teemadel. Neid igasugu sarnaseid postitusi või kommentaare võtan ma meelelahutusena

   • Ega ma ei arvagi, et see sulle hinge läheb, veel vähem Marimellile. Lihtsalt see praegune postitus on eelkõige nende ilublogijate kaitseks, kes on end Marimelli solvangute pärast halvasti tundnud, aga pole seda tihanud oma blogis kajastada. Ja nende inimeste kaitseks ka, keda sina oled maitsetuks pidanud.

 5. Minu meelest on üldse väga kole, kui naised üksteise välimust maha teevad. Nagu, milleks? Ja Kaljulaid pole veel ametlikult presidendikski saanud, aga enam-vähem esimese asjana kritiseerivad just eelkõige naised tema välimust. Justkui see oleks kõige olulisem. Temas on aga sisu, mille puudumist ei suudaks ükski stilist peita. Ja see on päriselt tähtis.

 6. Tead, mulle jõudis praegu välgunoolena kohale, miks paljud ettevõtjad blogisid alaväärseks reklaamikanaliks peavad: mina näiteks ei tahaks, et minu brändi reklaamiks inimene, kes käitub nagu põhikooli cheerleader ja kes arvab, et tal on õigust öelda inimestele, kui stiilsed nad olema peavad. Sellised teemad võiks ikka jääda kooliseinte vahele.

 7. Mind ausalt ei huvita, mida inimesed kannavad või kuidas üldiselt välja näevad (kehakaalu silmas pidades) ning ever never ei kirjutaks halvustavat kommentaari postituse alla, et “oled paks” või “oled kaltsakas”. Kuid kui inimesed, kes on ülekaalus ja pole kõige parema stiilitajuga hakkavad lihtsalt lambist õelutsema, siis lähen küll kurjaks ja annan ka vastu.
  Mina olen täiega selle poolt, et eelnimetatud blogijatele oli vaja selline postitus kirjutada, sest nad on lihtsalt magedad. Tarkadel inimestel poleks lihtsalt aega vahtida, mida teised ümberringi teevad ;).

 8. Kuule, aga mille poolest sa nüüd ise parem olid? 😀 Minu tutvusringkonnas on rohkem kui üks inimene nentinud fakti, et Kaljulaid vajaks ametisse saades stiiliabi, üks nendest oli lausa mees. Ja minu meelest ei ole see olnud ilkumine, vaid veendumus, et president on esindusnägu, Eesti nägu maailmas.
  See on hullem kui lasteaed, mis Eveliisi postituse peale lahti läks. Keegi pole Kaljulaidi välimust isegi maha teinud, aga juba lüüakse ühtesid naisi teiste välimuse kritiseerimise eest risti. Johhaidiii ma ütlen. Mina ei kritiseeri kindlasti, kena noor naine on, näebki kümme aastat noorem välja, aga eilne kleit oli küll igav.

  • Heh, ma ei arvagi, et ma nüüd parem olen 😀 Kuna need eelmainitud blogijad annavad kogu aeg hagu juurde sellistel teemadel (ega Eveliisil see ainuke näide pole, Marimellil seda enam), siis ma arvan, et oli lõpuks aeg, et keegi neile samamoodi vastu teeks. Ja pealegi – nad on mõlemad paksu nahaga ju, elavad selle üle. Lihtsalt ma arvan,et pole mõtet teisi kividega loopida, kui ise klaasist majas elad.

 9. Mina imestan ka alati selle yle kuidas marimell teisi maha teeb. Ise näeb välja nii vana ja väsinud….ja noh need pekised käed on ju tema teema. Lugejad on talle tuhandeid kordi öelnud, et ära kanna lyhikeste varrukatega riideid, et käed nii jubedad..aga ta ikka kannab!! Sealjuures julgeb veel teisi maha teha. Ja no see meelis on oma ette produkt 😀 uskumatu, et julgevad teisi halvustada…kusjuures julgevad isegi teiste lapsi maha teha.

  • No las kannab, aga imelik ongi selle juures see, et kui keegi teine seda teeb, siis on kohe kisa lahti 😀 Kui ta teiste kohta kogu aeg nii halvustavalt sõna ei võtaks, siis poleks eriti vahet, mis ta ise teeb või ei tee. Sama kehtib Eveliisi kohta.

 10. Nõustun 100% Marimelli koha pealt,et inimesed,kellel igasugune ilumeel,enesekriitika ja eneseväärikus puuduvad,ei tohiks teiste kohta sõna võtta! Neil puudub igasugune võime konstruktiivset kriitikat kuulata ja kõik teised on lihtsalt koguaeg “lollid ja kadedad”.
  Rõvedad inimesed nii seest,kui väljast.

 11. Ma olen sellessuhtes nõus, et mind häiris ka Marimelli kriitika, teist blogi ma ei tea. Pilte vaadates teisest blogijast, siis ta on okei välimusega.

 12. Lugesin siin neid kommentaare ja veidike ma ei saa mis ajast sai eestlasest selline kiskja, et peab teiste kallal koguaeg närima ja teemasse võetakse ka Kaljulaid, aga eks meeidal on ka oma osa meedia on ka selline kiskja ja pole ka ime miks inimesed nii teevad. Nii kui ilmus välja üks inimene on mõned kes löövad kohe inimese risti, hakates teda arvustama, et milline hall hiireke ja mis nägu tal peas on jne aga tundub, et inimesed suhtuvadki inimestesse nagu tulnukatesse, keegi satub seltskonda siis jäädakse seda inimest vaatama, nagu oleks ta teiselt planeedilt. Öeldakse seda et ära vaata inimese välimust vaata milline on tema iseloom. Inimene võib olla hall hiireke, kuid tema sees võib olla hell süda, aga ei inimesed löövad sülitavad uuel tulijal näo täis, kui uus saab midagi ütelda.
  Mitte kellegil ei ole õigust solvata teist kritiseerides tema kehaehitust. kõik ei saa ja ei peagi olema nagu modellid

  • See jah, vana Mutrikese blogipidaja – siis, kui ta veel anonüümne oli. Ma siis veel tema blogi eriti ei lugenud, aga olen tema uutest postitustest selle kohta lugenud. Siis oli ta pseudonüüm vist Johanna-Maria Prangel vms.

 13. Naljakas tõesti, et Albers kommenteerib Ilvese käsivarsi, kui enda omad on poole suuremad. Tihti kannab Albers lühikesi riideid, kuidas ta ise ei näe, et paksud sääred torkavad silma, väga harva näeb nii pakse sääremarjasid, nagu vaadaku ringi vähe, kriitikameel puudub. Nii väikest last kaheks nädalaks emast eemale jätta, lugegu raamatut ” Kiindumushäirega laps”, mis tagajärjed on alla 3 a 2 nädalane eemalolekul.

 14. Pingback-viide: Peegelpilt ehk kaaluteemadel vol miljon | estonianwithabackpack

 15. Pingback-viide: Millised on minu blogi 10 kõige loetumatut postitust, millised on aga need 10, mis inimestele eriti huvi ei pakkunud? / Ja üleskutse ka teistele blogijatele, et nad enda postituste kohta samasuguse statistika teeksid :) | minumoodimaailm

 16. Pingback-viide: Millised on minu blogi 10 kõige loetumat postitust, millised on aga need 10, mis inimestele eriti huvi ei pakkunud? /Ja üleskutse ka teistele blogijatele, et nad enda postituste kohta samasuguse statistika teeksid :) | minumoodimaailm

 17. Olen nn meessoost fitnessiblogija. Olen mõnes postituses olnud kriitiline, kuid mitte inimeste aadressil, kes soovib midagi muuta, vaid pigem nn nõustaja peale, kes oma tööd piisavalt heal tasemel ei tee.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s