Nädalavahetus Haapsalus :)

Reede õhtul mõtlesime Härraga, et kuidas oma nädalavahetust veeta. Kuna lubas üle pika aja ilusat ilma, siis algne plaan oli Pärnusse minna, kus mina ei ole üle kolme aasta käinud (viimati aprillis 2013, kui mu geisõber Truu seal veel elas – ehk siis ammu. Aastatel 2011 ja 2012 ma poole kohaga elasin seal, sest olin siis Egoga koos, kes just nimelt suvepealinnas elas).  Pärnu mulle meeldib, aga süda on juba ammu Haapsallu kutsunud, olen seal ainult ühe korra käinud (aastal 2007 pidasin jaanipäeva seal), aga juba sellest ajast mäletan, et tegemist on imelise linnaga! Mu üks lemmiklinn Eestis – peale Tartut muidugi 🙂

Seega mõeldud-tehtud! 🙂 Reedel kell 22.17 tulime sellele mõttele, et võiks laupäeval Haapsalu poole sõitma hakata. Ma hakkasin meile muidugi kibekähku majutust otsima, aga kuna tegemist oli just Valge Daami nädalavahetusega, siis olid enamik soodsad suht võetud. Booking.com pakub ainult hotelle ja hosteleid, aga kui eraldi külalismaju googeldada, siis on valikuid hoopis rohkem (ja palju soodsamad, mul ei ole ööbimise suhtes kunagi erilised nõudmised, sest ma enamasti ainult ööbin seal, terve päev nagunii jalutan ringi). Seega jäi mulle silma Aikarali Kodumajutus ( http://www.puhkaeestis.ee/et/aikarali-majutus-haapsalus). Kuna meilide vahetus oleks liiga palju aega võtnud, siis ma helistasingi neile, et kas neil juhtub vaba tuba olema. Ja vahel veab ka – neil oli üks suurem tuba vaba! Tegelikult oli neil see ka võetud olnud, aga inimene jättis viimasel hetkel tulemata. Võtsime selle suure toa üheks ööks, mille hinnaks tuli 50 eurot. Tahtsime hommikusööki ka juurde, seega 60 eurot ööbimise ja hommikusöögi eest kahele. Mulle mainiti telefonis, et tegelikult mahutab tuba lausa neli inimest, et kui tahame veel rahvast kaasa võtta, et siis läheb küll toahind veidike kõrgemaks. Me küll ei tahtnud, aga hea ikka, et vajadusel oleksime saanud seda teha – just see selle suurema toa eelis oligi. Seega ööbimine oli meil olemas.

Laupäeval kell 09.00 me siis pakkisime oma asjad autosse ära ja startisime Haapsalu poole. Google maps ütles, et kõige otsem tee oleks Tartu-Põltsamaa-Türi-Kehtna-Rapla-Märjamaa-Koluvere- Haapsalu. Kokku siis 3 tundi ja 11 minutit sõitu. Niimoodi me siis läksime ka. Tegime korraks Põltsamaal ka peatuse ja siis võis sõit edasi minna. Me kusjuures läksime prinditud Google mapsi kaardiga, seega gpsi minnes peaaegu ei avanudki. Kuskil Koluveres tegime aga vea ja siis avasime gpsi ka, sest muidu oleksime karuperses lõpetanud 😀 Kui tagasi tulime, siis tegime seda gpsi-ga, mis sel korral juhendas meid natuke teistmoodi. Naljakas oligi see, et Rapla lähedal näitas Raikküla vald, siis ma ütlesin, et seal elab ju Jüri Pootsmann! Ja gpsi naine võttis mind vist kuulda, sest me sõitsimegi täna Tartu poole tulles Raikküla külast läbi 😀 Minnes me läksime teist kaudu natuke. Oligi huvitavam, sest nägime rohkem külasid.

Kui Haapsallu kohale jõudsime, siis kõigepealt suundusime kohe kodumajutusse, et auto ära parkida ja asjad ära panna. See külalistemaja oli päris korralik (ja asukoht oli super, sest kesklinnale nii lähedal, merele ka) ja me jäime oma toaga küll rahule, seal oli kaks väikest voodit ja üks suur voodi – seega oleks seal tõesti neli inimest saanud ööbida. Meil oli eraldi WC ja vannituba, väiksematel tubadel seda luksust ei olnud. Kodumajatuse omanik oli väga sõbralik ja soovitas meil õhtul piiskoplinnusesse Valge Daami etendusele minna, mille me ka kavasse võtsime.

Kõigepealt läksime aga sööma Vahemere stiilis restorani nimega Margot, mille atmosfäär Härrale väga meeldis. Minule meeldis ka, aga nii vaimustunud ma just ei olnud. Pärast seda läksime piiskoplinnusega tutvuma, mida ma mäletasin ka juba aastast 2007, kui ma Haapsalus käisin. Seal palusin ühel neiul meist koos ka pilti teha ja tema siis küsis, et kas ma olen Jaanika. Ütlesin, et olen jaa, millepeale ta vastas, et telekas tundud sa nii suur, et päriselus oled hoopis väiksem 😀 Ma ei osanudki midagi sellele vastata, ju siis telekas petab. No pikkuselt ma olengi suht suur volask 😀 Aga mind tuntakse alati just väiksemates linnades ära – vähemalt seal tullakse mainima seda. Tartus ja Tallinnas ei juhtu seda peaaegu üldse.

Pärast suundusime mere äärde, kus Härra ka ühte oma tuttavat nägi – seega Eesti on tõesti väike! 🙂 Haapsalus oli üldiselt palju rahvast, sest teadaolevalt on augustis seal igal nädalavahetusel mingid üritused. Kuna nüüd oli Valge Daami etendused, siis seda enam oli kõikjal rahvamassid.

Enne etendusele minekut käisime veel korra meie toakeses leiba luusse laskmas ning siis suundusimegi piiskoplinnusesse seda vaatama. Kes veel ei tea, mida Valge Daami legend endast kujutab, saab sellest lugeda siit: http://www.valgedaam.ee/pages/est/legend.php. Lühidalt kokkuvõtteks võib siis öelda seda, et legendi järgi võib piiskoplinnuses augustikuu täiskuuöödel näha Valge Daami kuju, kes ennast sinna ilmutama tuleb, sest leinab juba mitmeid sajandeid oma õnnetut armastust.

Etendus ise oli suht hea, me jõudsime 20 minutit enne algust – ehk siis enamik kohti oli juba võetud. Õnneks oli seal mingi istekohtade korraldaja, kes meile mingid kohad sebida suutis. Kuna rahvast oli palju, siis pidid inimesed nagu silgud pütis istuma, aga kohalikud olla sellega harjunud, sest see on alati niimoodi.

Juba enne etenduse algust öeldi, et kõik, kellel on vanad telefonid, peavad selle välja lülitama, sest need häirivad kogu helisüsteemi, nutitelefonide omanikud võisid enda moblad lennurežiimile sättida. Lihtsalt hääletuks panek ei aidanud. Me siis Härraga tegime nagu kästud, aga paljud siiski eirasid seda palvet. Ja elus esimest korda juhtus selline asi (minul siis, vbl kellelgi teisel on varem juhtunud), et etendus lihtsalt kaktestati, sest kõlar hakkas niimoodi vingerpusse mängima, et näitleja heli hakkis sajaga. Ja mikrofonis korraldaja mainis, et kas inimestel häbi pole etendusele moblaga rääkima tulla, et mingu koju ära. Ja et nad näevad oma süsteemist, et osad otsivad üldse Pokemone jne. Kuna piiskoplinnusel kujutati ka väga palju graafikat, siis oli see tehniline pool väga oluline. Nii piinlik olukord! Ma tõesõna ei uskunud, et selliseid lambaid on, kes tulevad vabaõhuetendusele moblaga rääkima või Pokemone otsima (eriti arvestades, et see võib kogu etenduse kvaliteedi perse keerata). Õnneks pärast seda hoiatust olukord paranes ja need idoodid said vist ka aru, milleks nad sinna tulid – ja lülitasid oma mobla välja või panid lennurežiimile (ja jätsid Pokemonide otsimise hilisemaks).

Kui etendusest lühidalt rääkida, siis seal mängis “Naabriplikast” tuntud see eelmine naabriplika, ma ta nime ei tea, aga  tema tegelaskuju oli seal Liisi, kes pärast Austraaliasse ära sõitis. Meest mängis see, kellel kunagi “Pilvede all” Pireti kallima roll oli, ma nende pärisnimesid ei tea, ei viitsi hetkel googeldada ka. Aga etenduse nimeks oli “Südamega läbi müüri”, kus oli segatud tänapäev ja keskaeg – ehk siis just räägitigi sellest, kuidas näitlejad peavad seda sama lugu etendama, kuigi nad tegelikult Valge Daami ilmumisse ei usu jne. Muidugi tähendas see kõik aga seda, et Valge Daam pidi end peategelastele ilmutama ja laskma lausal mehel kogu see lugu ise läbi elada. Mulle see tänapäevane lugu meeldiski rohkem, konkreetselt see legend ise ei olnudki nii huvitav.

Pärast etendust läksime veel kõhtu täitma, kuigi enamus söögikohti oli juba kinni. Mingi me siiski leidsime, aga seal oli köök kinni – ehk siis pidime pelmeenidega leppima. Kuna päev oli meie jaoks nii pikk olnud, siis läksime kella 01.00 öösel majutusse tagasi.

Kui Härra enne uinumist korraks teleka avas, siis avanes see kohe erootikakanalil 😀 Päris pornot seal polnud, aga mingi erootikavärk toimus küll. Kui nüüd selle toa voodist rääkida, siis see täiega nagises, nii et vaesed naabrid, kelle tuba meie kõrval juhtus olema 😀 Mina olen selline inimene, et kõikjal mujal ööbides on lausa kohustuslik seksida, seega ei ööbi ma iial Härraga kuskil võõras kohas niimoodi, et me seda vanainimeste asja ei harrastaks 😀 Peame ju ära proovima, milline voodi on. Hommikul kõrvaltoa neiud küll vaatasid meid koridoris veidike imelikult, aga no mis seal ikka (me möödusime neist, kui kööki läksime). Seega suured vabandused, kui te magada ei saanud 😀

Hommikusöögiks pakuti meile võileibu ja müslit – seega ei midagi erilist, aga ma kodumajutuse puhul seda ei oota ka. Neid me sõime kodumajutuse köögis, mida võivad kõik külastajad vabalt kasutada, kui huvi on. Ja seal saab ka kokata, kui tahtmine tekib, meil seda viimast ei tekkinud, sest eelmisel päeval olime nagunii kogu aeg väljas, täna hommikul aga sõitsime pärast hommikusööki minema.

Seega väga vinge nädalavahetus oli! Järgmisel nädalavahetusel ootab meid ees Tallinn, siis on “We love the 90-s” retrofestival.

Mõned pildid ka meie reisist Haapsallu ( kaks pilti on siis ka sellest toast, kus me ööbisime)DSC_068214089064_1280315438676032_9211898229878001371_n14064278_1280315052009404_6449576863749843348_n14068075_1279046395469603_386822760021618015_nDSC_0740 muudetudDSC_0644

DSC_0645

Advertisements

5 thoughts on “Nädalavahetus Haapsalus :)

 1. Kuule Sa oled tõesti kuidagi nii kleenukeseks jäänud võrreldes varasemaste piltidega. Oled Sa selleks ka midagi teinud või täiesti tahtmatult ja märkamatult alla võtnud? Aga jubehea näed välja esimesel pildil (mitte ilmtingimata just kõhnaks olemise tõttu vaid üleüldiselt ) võib-olla on riietuses asi, et kaunistab Sind ja rõhutab õigeid kohti. Tavaliselt olen täheldanud Sul pigem lohvakaid rõivaid seljas. Aga jätka kindlasti samas vaimus. 🙂

 2. Tartus elades olen alla võtnud jah. Ise midagi selleks teinud pole, aga mõned kilod on läinud jah. Ju toitun lihtsalt paremini 😀 Ja rohkem aktiivust on küll, kuigi ma konkreetselt trenni ei tee, aga jalutan rohkem jne.

 3. Pole ammuammu enam siin käinud. Nii tore, et Sul hästi läheb ja oled oma armastuse leidnud 🙂 Me käisime nädal tagasi Haapsalus Siili puhkemajas perega (2 täiskasvanut+2 last) ja maksime 50 eur öö, terve maja +hoov. Jube kuidas osad majutusasutused röövivad ikka.
  Aga nii armas paar olete 🙂 Kui saladus pole kas beebiplaanid ka juba olemas?
  Kõike ilusat Jaanika 🙂

  • Oi, oi, siis te saite küll eriti soodsalt! Me broneerisime ka tegelikult toa, mis oli neljale inimesele mõeldud, 20 eurot oleks vist sellisel juhul juurde tulnud, kui kaks inimest oleks veel olnud. Et kallim ikkagi, aga jah – me võtsime nii viimasel minutil ka. Kodumajutuse eest tahaksin ideaalis muidugi vähem maksta, aga sel korral ei mänginud välja kahjuks.

   Ja aitäh! 🙂 Beebiplaane veel siiski ei ole. Kõik omal ajal 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s