Sa olid mulle kõik, mu armas ema… Jääd igavesti mu südamesse!!!

Kuidas saada ometi üle oma ema surmast? Kuidas ometi????

See reis oli kõige kohutavam mu elus, sest mu ema suri selle ajal. Enam ei ole mitte miski sama, mitte kunagi. Ja ometi oli ta nii noor, nii elujõuline… Olin kindel, et ta näeb veel minu lapsedki ära. Olin selles kindel…

Ma olen nii palju nutnud. Ma lihtsalt ei suuda enam. Miks ometi???? Sellised asjad on alati tundunud nii kauged ja nüüd… Järsku ei ole enam maailma kõige kallimat inimest mu elus.

Ma tean, et ma pean tugev olema. Tema nimel, ta oleks seda soovinud. Õnneks on mu ülejäänud perekond mulle toeks. Ning mu sõbrad. Hetkel on selline tunne, et mu elu on seisma jäänud. Ma ei usu, et see mulle veel üldse kohalegi jõudnud on. See pole ju lihtsalt võimalik, see ei saa olla… Ma ärkan kohe ja see kõik on olnud üks õudusunenägu. Mu ema tuleb kohe ja kallistab mind ning ütleb, et see oli üks õudusunenägu…

Kuid ta ei tule. Mitte kunagi enam… Miks ometi???

Armastan sind igavesti, ema!

5 kommentaari “Sa olid mulle kõik, mu armas ema… Jääd igavesti mu südamesse!!!

 1. Tead, kullake, sa ei pea olema tugev. Luba lõigil tunnetel tulla, mida endas tunned ja seda täiega. Seda on raske uskuda, aga mida rohkem lubad tunnetel enda kaudu välja elada, seda kergem hakkab. Ema on asendamatu ja alati jääb selleks, siiski ühel päeval leiad, et elu koos helge mälestusega emast on elamisväärne. Ja ole praegu vajadusel vihane, hirmul, kurb – mida iganes on vaja olla ja tunda.

  • Oeh jah… Järsku mõistsin, et need mured, mis mul enne olid, need polnudki mingid mured… Sellised asjad panevad ikka asju nii teistmoodi nägema.

   Aeg. Ainult aeg… Kuid sellest ei saagi täielikult üle saada…

 2. Su ema vaatab sind pilvepiirilt ja on su üle uhke kui suudad kindlameelselt eluga edasi minna.
  Ja mälestustes jääb ta alati sinuga

 3. Teismelisest neidude emana oskan ainult öelda, nii kaua, kui sa oma ema südames ja mõtetes kannad, nii kaua, kui sa teda mäletad, on ta alati sinuga! Nii olen ma püüdnud oma lapsi ette lohutada ning elu ja surma küsimusi lahti harutada.

 4. Täna olid matused. Nii kohutav oli. Nüüd hakkabki vist lõpuks kohale jõudma, et teda tegelikult ka ei ole… Kuid minu südamesse jääb ta igaveseks ja ma tõesti tean, et ta jälgib mind kuskilt mujalt. Ma tean seda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s